Agroturystyka na majówkę 2022 – TOP3 regiony w Polsce

Agroturystyka na majówkę 2022? Dlaczego nie! To rozwiązanie jest dla Ciebie, jeśli chcesz odpocząć z dala od miejskiego zgiełku, a także odkryć nowe, lokalne smaki i zwyczaje. Sprawdź, gdzie szukać najlepszych miejsc na spędzenie długiego weekendu majowego w otoczeniu wspaniałych widoków.

Majówka 2022 w górach – agroturystyka

Majówka to idealny czas na odkrywanie nowych miejsc czy smaków. Większość z nas wypad w Tatry czy Bieszczady ma już za sobą. Ciekawą alternatywą dla tych popularnych kierunków może być natomiast urlop w Górach Izerskich. To pasmo górskie położone jest w zachodniej części województwa dolnośląskiego, na granicy Polski i Czech. W tym regionie Polski znajduje się Agroturystyka Dowoli, gdzie odpoczniecie od zgiełku wśród wspaniałych widoków. Szlaki w Izerach sprawdzą się zarówno w przypadku początkujących, jak i bardziej zaawansowanych piechurów. Energię na cały dzień zapewni Wam pyszne śniadanie – w tym pieczone na miejscu chleby z regionalnymi pastami, a także miód i jajka z lokalnych gospodarstw. Wieczorem natomiast będziecie mogli odpocząć przy kominku w przytulnej karczmie.

ageo izery - Agroturystyka na majówkę 2022 - TOP3 regiony w Polsce
511927 799 wolimierz dowoli relaksu i atrakcji przy gorach izerskich - Agroturystyka na majówkę 2022 - TOP3 regiony w Polsce
511937 394 wolimierz dowoli relaksu i atrakcji przy gorach izerskich - Agroturystyka na majówkę 2022 - TOP3 regiony w Polsce

Szukasz inspiracji na wyjazd w długi weekend majowy?

Agroturystyka na majówkę 2022 nad morzem

Małe wsie na Pomorzu zachęcają do odwiedzin nie tylko swoim urokiem, ale również panującą w nich ciszą i spokojem. Jednym z takich miejsc jest bez wątpienia Gardna Mała. Znajdziecie tutaj Sielską Okolicę, czyli agroturystykę z widokiem na naturę, w pobliżu jeziora Gardno. Wygodne pokoje sprawdzą się na wyjazd z dzieckiem w wieku przedszkolnym i szkolnym (kameralna atmosfera, możliwość dostawki łóżka dla pociechy). W pobliżu znajduje się wiele tras rowerowych i pieszych, w malowniczym otoczeniu Słowińskiego Parku Narodowego.

500243 402 smoldzino gardna mala - Agroturystyka na majówkę 2022 - TOP3 regiony w Polsce
500254 77 smoldzino gardna mala - Agroturystyka na majówkę 2022 - TOP3 regiony w Polsce
500244 831 smoldzino gardna mala - Agroturystyka na majówkę 2022 - TOP3 regiony w Polsce

Agroturystyka na Mazurach – majówka 2022

Rozległe Mazury to prawdziwa oaza spokoju. Mimo rosnącej popularności to wciąż region, w którym można relaksować się z dala od cywilizacji, w otoczeniu dzikiej przyrody. Agroturystyka Lasek położona jest na obszarze Natura2000 – w strefie ciszy, w otoczeniu lasów, pól i jezior. Na miejscu odnajdziecie nie tylko wygodny nocleg, ale również duży ogród, altanę grillową, boisko do siatkówki, miejsce na ognisko, hamaki i kajaki. Spróbujecie tu też pysznych, ręcznie wytwarzanych makaronów i twarogów, pieczonych chlebów i pasztetów, a także dżemów czy przetworów.

455960 606 szczytno sasek wielki - Agroturystyka na majówkę 2022 - TOP3 regiony w Polsce
470563 883 szczytno sasek wielki - Agroturystyka na majówkę 2022 - TOP3 regiony w Polsce
457261 305 szczytno sasek wielki - Agroturystyka na majówkę 2022 - TOP3 regiony w Polsce

Agroturystyka na majówkę 2022?

Opublikowano:

Autor:

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w klasie skrzypiec oraz kierunku Muzyka w mediach w łódzkiej Akademii Muzycznej. W trakcie studiów odbywała także szkolenia w zakresie: event managementu, konsultacji muzycznych w reklamie czy prawa własności intelektualnej. W Noclegowo.pl robi to, co kocha najbardziej - dużo pisze! Prywatnie pasjonatka wspinaczki górskiej, urbexu i dobrego jedzenia.


Oceń artykuł: