Majówka 2022 w Polsce – gdzie jechać?

Przed nami jedna z najpopularniejszych w Polsce okazji na zaplanowanie urlopu – majówka 2022! Długi weekend majowy – w zależności od tego, ile dni wolnych możemy wykorzystać w pracy – może trwać w tym roku od 4 do nawet 9 dni. Jakie miejsce wybrać na dłuższy i krótszy chillout? Zobacz pomysły!

Majówka 2022 w Polsce – jak wypada długi weekend?

1 maja 2022 roku wypada w niedzielę, więc dodatkowym dniem wolnym jest tylko wtorek (3 maja – Święto Konstytucji). Umiejętne zaplanowanie wypoczynku pozwoli cieszyć się jednak urlopem przez 4 do nawet 9 dni. Najpopularniejsze w tym roku są wyjazdy na majówkę w Polsce między 30 kwietnia (sobota) a 3 maja (wtorek). Taki plan na wyjazd możemy ustalić, jeśli 2 maja weźmiemy w pracy dzień wolny. Niektórzy wyjeżdżają już w piątek, 29 kwietnia. Ci, którzy mają do wykorzystania więcej dni z urlopu, mogą przedłużyć majówkę 2022 do 8 maja (biorąc dodatkowo wolne między 4 a 6 maja). Majówka 2022 w Polsce zapowiada się ciekawie. Gdzie jechać na krótszy i dłuższy pobyt?

radek grzybowski dunnqE0fcfY unsplash 1024x684 - Majówka 2022 w Polsce - gdzie jechać?

Majówka na Mazurach 2022

Zaplanowanie majówki na Mazurach to dobry pomysł dla tych, którzy poszukują niczym nie zmąconej ciszy, jak również kontaktu z przyrodą. Liczne jeziora, rozległe lasy, parki krajobrazowe (Mazurski Park Krajobrazowy, Park Krajobrazowy Pojezierza Iławskiego, Park Krajobrazowy Wzgórz Dylewskich) z pewnością zachwycą miłośników odpoczynku w zgodzie z naturą. W całym województwie warmińsko-mazurskim nie brakuje też miasteczek, które warto zwiedzić ze względu na ciekawą historię i liczne atrakcje. Wśród nich z pewnością nie można pominąć Mrągowa, Giżycka, Węgorzewa, Iławy, Mikołajek, Olsztyna czy Elbląga.

marek piwnicki bp9zr2dRMTw unsplash 1024x640 - Majówka 2022 w Polsce - gdzie jechać?

Majówka 2022 – Wrocław i Dolny Śląsk

Zważając na prognozy pogody, warto rozważyć wyjazd na majówkę 2022 do zachodniej części Polski. Zarówno Pomorze Zachodnie, jak i Dolny Śląsk to lokalizacje, gdzie znajdziemy ogromną liczbę atrakcji. Wyjazdy na majówkę do miejscowości nadmorskich są jednak jednymi z najpopularniejszych, stąd – gdy chcemy wypoczywać z dala od tłumów – możemy pomyśleć na przykład o domku lub agroturystyce na Dolnym Śląsku. Na wypad z dziećmi można też wybrać Wrocław. Wycieczka do stolicy województwa to dobra alternatywa tak na długi, jak i krótszy, intensywny wyjazd. Nawet w przypadku chwilowego załamania pogody nie będziecie się tu nudzić. Wiele zabytków i restauracji zagwarantuje Wam miłe spędzenie czasu, niezależnie od aury za oknem.

anastasiia chepinska nalMhDUhxWU unsplash 1024x768 - Majówka 2022 w Polsce - gdzie jechać?

Majówka 2022 – oferty

Majówka 2022 to dopiero druga w tym roku okazja do odpoczynku po niemal całkowitym zdjęciu obostrzeń w Polsce. To także jeden z pierwszych momentów, gdy spodziewamy się większej stabilizacji pogody. Oferty noclegowe na długi weekend majowy 2022 są w związku z tym rozchwytywane jak świeże, pachnące pieczywo w piekarni o poranku. :) Nawet jeśli lubimy spontaniczne wyjazdy, warto więc wziąć pod uwagę nieco wcześniejszą rezerwację, by znaleźć odpowiednie miejsce na majowy chillout.

Opublikowano:

Autor:

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w klasie skrzypiec oraz kierunku Muzyka w mediach w łódzkiej Akademii Muzycznej. W trakcie studiów odbywała także szkolenia w zakresie: event managementu, konsultacji muzycznych w reklamie czy prawa własności intelektualnej. W Noclegowo.pl robi to, co kocha najbardziej - dużo pisze! Prywatnie pasjonatka wspinaczki górskiej, urbexu i dobrego jedzenia.


Oceń artykuł: