Jak bezpiecznie zarezerwować nocleg? Porady dla osób planujących wypoczynek

Wiele osób już zarezerwowało swój wakacyjny wyjazd, jednak na pewno część z nich wciąż się zastanawia jak zrobić to jak najlepiej. W końcu wybór noclegu to ważna decyzja – w dużej mierze decyduje on o tym, czy wypoczynek będzie udany. Podpowiadamy jak to zrobić!

Wybieraj portale specjalizujące się w noclegach.

Szukaj swojego wymarzonego noclegu tylko na portalach, które stricte są pośrednikami między gospodarzami a gośćmi. Dzięki temu masz pewność, że obiekty na takim portalu są odpowiednio weryfikowane, a portal jest w stałym kontakcie z gospodarzami na swoim portalu. Szukanie noclegu na stronie z ogłoszeniami o wszystkim to niekoniecznie dobry pomysł.

Spójrz czy oferta noclegu posiada kompleksową galerię zdjęć.

Co to oznacza? Jeżeli przeglądasz galerię, zwróć uwagę na detale. Czy w rogu przypadkiem nie ma daty z 2015 roku lub czy galeria to nie same widoki i tak naprawdę brak tam zdjęć obiektu? Pamiętaj, że jeżeli ktoś ma się czym chwalić to się tym chwali! Oglądając galerię masz poczuć się tak, jakbyś był w tym obiekcie noclegowym – widzisz podwórko, pokój z łóżkiem, kuchnię czy łazienkę. Masz mieć pewność, że przedstawione zdjęcia dają Ci pełny obraz wybranego przez Ciebie noclegu.

Przeczytaj dokładnie opis oraz dostępne udogodnienia.

To bardzo ważny aspekt. Jeżeli galeria zdjęć okazała się w porządku, zobacz co oferuje dany obiekt. Zwróć uwagę czy opis jest konkretny i czy zawiera wszystkie ważne dla Ciebie informacje. Spójrz na dodatkowe opłaty lub np. jaka jest cena za psa, jeśli zabierasz pupila ze sobą. Gdy jakiejś informacji Ci brakuje, zapytaj o nią gospodarza obiektu. Na pewno odpowie Ci na Twoje nurtujące pytania :)

photo 1501615132733 7d7f91b5d4bf - Jak bezpiecznie zarezerwować nocleg? Porady dla osób planujących wypoczynek

Sprawdź lokalizację obiektu i jego adres.

W prezentacji obiektu podany jest adres obiektu. W tym wypadku warto po prostu wpisać go w wyszukiwarkę internetową i sprawdzić co się pod nim kryje. Bardzo przydatna opcja zwłaszcza w przypadku domków letniskowych, pensjonatów czy agroturystyk. Możemy zwyczajnie zobaczyć czy obiekt istnieje oraz jak wygląda na zewnątrz.

Przeczytaj opinie od innych gości.

Opinie od gości to opinie od osób, które były danym obiekcie i mogą się wypowiedzieć na jego temat np. lokalizacji, rzeczy, które szczególnie się im spodobały lub zupełnie odwrotnie, czyli okazały się rozczarowaniem. Koniecznie weź je pod uwagę, ponieważ możesz z nich wyciągnąć wiele ciekawych wniosków. Przy okazji warto spojrzeć na odpowiedzi gospodarza. To jak się komunikuje ze swoimi byłymi gośćmi, świadczy również o tym, jak będzie traktował Ciebie.

Zadbaj o bezpieczeństwo transakcji i korzystaj z rezerwacji online.

Opcja konieczna, jeżeli zależy Wam na bezpieczeństwie swoich finansów. A chyba dla większości osób jest to dość istotna kwestia, prawda? Wybierając rezerwację online, masz pewność, że Twój zadatek został przekazany bezpośrednio na konto gospodarza przez system bezpiecznych płatności, a gospodarz nie martwi się o to, czy ten zadatek do niego wpłynie i od razu może zarezerwować wybrany przez Ciebie termin w kalendarzu.

Mamy nadzieję, że te aspekty pomogą Ci bezpiecznie zarezerwować nocleg. Jeżeli jednak pojawią się jakieś pytania, zawsze możesz do nas napisać na naszym Facebook’u. Służymy pomocą!

Opublikowano:

Autor:

W Noclegowo od 2018 roku zajmuje się marketingiem oraz PR. Dzięki zgromadzonej wiedzy, wspiera klientów w zagadnieniach optymalizacji oferty czy najmu krótkoterminowego. Prywatnie pasjonuje się makijażem oraz tańcem.


Oceń artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prowadzisz wynajem na doby?

Ten ebook jest dla Ciebie!