Gliwice, Kielce, Bielsko-Biała i Zabrze – niepozorna czwórka w południowej Polsce

Choć czwórka ta kojarzy się głównie z miejskim gwarem, to jednak chcemy Wam udowodnić, że kryją w sobie wiele ciekawych miejsc, o których nie miałeś pojęcia! 

Gliwice 
Jest to miasto położone w województwie śląskim. Jest ono jednocześnie miejscem, gdzie prężnie działa nauka – to właśnie tutaj mieści się Politechnika Śląska, ale także atrakcyjnym dla turystów, zwłaszcza tych, którzy lubią historię. Z zabytków możemy odwiedzić tutaj Zamek w Gliwicach, który aktualnie działa jako Muzeum. Jak się okazuje, tutaj znajdziemy też najwyższą drewnianą konstrukcję na świecie, czyli starą radiostację! Przy głównym rynku mieści się zabytkowy Ratusz. Choć wydawałoby się, że województwo śląskie nie wskazuje na zbyt wiele zieleni, to właśnie Gliwice są jednym z najbardziej zielonych miast, dzięki dużej ilości parków, ścieżek rowerowych, a nawet posiadają Palmiarnię. 

z9434090V - Gliwice, Kielce, Bielsko-Biała i Zabrze - niepozorna czwórka w południowej Polsce

Kielce 
Stolica województwa świętokrzyskiego z pewnością zasługuje na większą uwagę niż dzieje się to aktualnie. Posiadają wiele atrakcji, jednak nie są jeszcze odwiedzane przez turystów w takiej liczbie, jak powinny. Przecież to właśnie tutaj mieszczą się góry świętokrzyskie. Mimo, że nie są zbyt wysokie, tworzą wspaniałe krajobrazy. Możemy odwiedzić tutaj zabytki takie jak: Pałac Biskupów Krakowskich, Bazylikę, Pałacyk Zielińskiego, Ratusz, Synagogę czy liczne Kościoły. W Kielcach znajdziemy jeden z najstarszych parków miejskich w Polsce z zabytkowymi pomnikami oraz oblewającym go źródełkiem. Fanom sportu spodoba się ośrodek narciarski, dzięki czemu aktywnie możecie spędzić swój czas. Do atrakcji należy Geopark Kielce czy Rezerwat przyrody Kadzielnia. 

313003 - Gliwice, Kielce, Bielsko-Biała i Zabrze - niepozorna czwórka w południowej Polsce

Bielsko-Biała
Podobnie jak Gliwice położona jest na Śląsku. Jedne z najciekawszych rzeczy w Bielsko-Białej, które wywołują ogromne wrażenie to połączenie starych architektonicznych zakątków z bardzo nowoczesnymi budowlami. Przyroda tutaj to głównie jezioro Międzybrodzkie, jednak jest także doskonałą bazą wypadową w Beskid Śląski, gdzie możecie odwiedzić okoliczne szczyty. Jeśli lubicie sztukę, możecie odwiedzić tu Teatr Polski stojący tuż obok Zamku w Bielsko-Białej. 

62c8e14a188f84e8fada48439082947b153034868894725b374490e746d - Gliwice, Kielce, Bielsko-Biała i Zabrze - niepozorna czwórka w południowej Polsce

Zabrze
Mieści się w niewielkiej odległości od wspomnianych wcześniej Gliwic. Okazuje się, że atrakcje w Zabrzu przyciągają coraz więcej turystów i to nie tylko z Polski. Dlaczego? Posiadają atrakcję, których nie znajdziemy nigdzie indziej. Jest to między innymi zabytkowa Kopalnia Guido, dzięki której możemy zobaczyć jak wygląda praca w kopalni, Skansen Królowa Luiza. Jednak oprócz podziemi zobaczymy też ogród botaniczny z najpiękniejszą roślinnością na Śląsku oraz Kąpielisko Leśne w Maciejowie, gdzie można spokojnie wypocząć. Przez Zabrze przebiega też Szlak Architektury Drewnianej. 

1200px Zabrze   Poczta G%C5%82%C3%B3wna 01 - Gliwice, Kielce, Bielsko-Biała i Zabrze - niepozorna czwórka w południowej Polsce

Warto wybrać się do tych miejsc, zwłaszcza na weekend. Nie zabraknie rozrywki, a także możecie zjeść lokalne dania w tamtejszych restauracjach. Zobacz także noclegi na Śląsku i w świętokrzyskim

Opublikowano:

Autor:

W Noclegowo od 2018 roku zajmuje się marketingiem oraz PR. Dzięki zgromadzonej wiedzy, wspiera klientów w zagadnieniach optymalizacji oferty czy najmu krótkoterminowego. Prywatnie pasjonuje się makijażem oraz tańcem.


Oceń artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prowadzisz wynajem na doby?

Ten ebook jest dla Ciebie!