Zjedz lunch z szympansem czyli nowa atrakcja w Oliwskim ZOO

Szympansy należą do jednych z najbardziej lubianych zwierząt w Gdańskim Zoo. Właśnie dlatego postanowiono, że w okresie letnim, będzie można brać udział w ich karmieniu. To nie lada gratka dla miłośników życia zwierzaków! 

Szympansy cieszą się dużą sympatią, ciężko się dziwić dlaczego. Są bardzo inteligentne i swoimi zachowaniami, ruchami są podobne do człowieka. Dodatkowo to one same wykazują chęć zabawy z ludźmi, zaczepiając przechodzących obok. Jednak w tym całym uroku, jest jakieś ALE. No właśnie, należy pamiętać, że szympansy są bardzo silne, a ich wesoły nastrój może się zmienić w kilka sekund, podobnie zresztą jak u nas.

Ponieważ zainteresowanie szympansami cieszy się jednym z największym w ogrodzie zoologicznym, postanowiono, że codziennie o godz. 14:00 będziemy mogli zobaczyć szympansy spożywające posiłek. Gdy one jedzą, my możemy posłuchać ciekawych opowieści.

Opiekunowie przypominają, że na karmienie należy przybyć punktualnie, gdyż szympansy nie lubią zbyt długo czekać na jedzenie, a czasami odbywa się to bardzo szybko. Warto też być wtedy, gdy jest ładna pogoda. Wtedy wszystko dzieje się w znacznie ciekawszy sposób.

Opublikowano:

Autor: Zuzanna Maciejewska

Aktywna w społeczności akademickiej studentka ekonomii. Interesuje się marketingiem i copywritingiem. Na pierwszym miejscu stawia chęć rozwoju, a prywatnie miłośniczka tańca i sportu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *