Niesulice i Żelazno – nietypowa podróż po Polsce

Dwie nieduże miejscowości w lubuskim i dolnośląskim. Czy jest jednak coś, co sprawia, że warto je odwiedzić? Przekonajcie się! 

Niesulice 
To idealna miejscowość dla tych, którzy uwielbiają ciszę i spokój. Dzięki dostępu do największego jeziora na Pojezierzu Łagowskim,czyli Jeziora Niesłysz możemy aktywnie spędzić czas, a przy okazji odpocząć od hucznych miejscowości, a także miasta. Wypożyczymy tutaj sprzęt wodny i rowery – dzięki czemu, nie musimy wyłącznie leżeć na brzegu jeziora. Piękna przyroda, nieskażona jeszcze ręką człowieka pozwala na długie letnie spacery! To co, kiedy wybierasz się do Niesulic? 

Znalezione obrazy dla zapytania niesulice

Żelazno 
To mała, ale bardzo atrakcyjna miejscowość w województwie dolnośląskim. Położona jest w centrum Kotliny Kłodzkiej, w dolinie rzeki Białej Lądeckiej, pomiędzy Wzgórzami Rogówki i Krowiarkami. Z zabytków znajdziemy tu barokowy pałac, w którym oprócz miejsca do zwiedzania znajdziemy też hotel czy restaurację. Jest tu też zabytkowa Wieża Rycerska w Żelaźnie oraz Dwór von Münchhausenów.

Jak widać niepozorne miejscowości mogą skrywać wiele uroku, ale trzeba go najpierw odkryć! 

Opublikowano:

Autor: Zuzanna Maciejewska

Aktywna w społeczności akademickiej studentka ekonomii. Interesuje się marketingiem i copywritingiem. Na pierwszym miejscu stawia chęć rozwoju, a prywatnie miłośniczka tańca i sportu.