Gdzie spędzić Święta Wielkanocne 2022 w Polsce?

Polska wschodnia, czy zachodnia? Nad morzem, w górach, nad jeziorem? Propozycji jest wiele, ale w tym roku szczególnie warto rozpatrywać lokalizacje, gdzie będzie nieco cieplej. Gdzie spędzić Święta Wielkanocne 2022 w Polsce? Dajemy Wam kilka wskazówek.

Święta Wielkanocne – gdzie spędzić je w 2022 roku?

Kwiecień jest w tym roku nieco chłodniejszy, niż w latach ubiegłych. Z tego powodu wiele osób zostawiło więc decyzję o wyjeździe na święta na ostatnią chwilę. Są jednak miejsca w Polsce, gdzie prognozy pogody napawają optymizmem. :) Gdzie więc spędzić Święta Wielkanocne w 2022 roku, aby skorzystać z wiosennej aury? W zachodniej i południowo-zachodniej części kraju temperatura ma dochodzić do 15°C. Można więc zdecydować się na zwiedzanie miasteczek na Śląsku, Dolnym Śląsku czy w województwie lubuskim. Wycieczka na święta do innego regionu, niż ten, w którym mieszkamy, z pewnością dostarczy ciekawych przeżyć i pozwoli na poznanie nowych, ciekawych zwyczajów wielkanocnych.

sunset g96a792b55 1920 1024x683 - Gdzie spędzić Święta Wielkanocne 2022 w Polsce?

Wielkanoc w Świnoujściu 2022

Gdzie spędzić Święta Wielkanocne 2022 nad morzem? Zwolennicy tego rozwiązania z pewnością odnajdą się w Świnoujściu. To miasto, które – dzięki swojemu położeniu pomiędzy Zalewem Szczecińskim, jeziorem (Wickiem Wielkim) i Bałtykiem – wiele oferuje miłośnikom atrakcji wodnych. Możecie wypocząć tutaj zarówno nad brzegiem morza, jak i nad zalewem. Jeśli jednak pogoda nie dopisze, będziecie mogli aktywnie spędzić czas w aquaparku (Baltic Park Molo Aquapark by Zdrojowa) lub zwiedzić liczne zabytki.

usedom g4a0c336c0 1920 1024x683 - Gdzie spędzić Święta Wielkanocne 2022 w Polsce?

Wielkanoc na Podlasiu 2022

Wyjazd na święta na Podlasie w 2022 będzie gratką dla osób, które cenią sobie kontakt z naturą. Obiekty noclegowe w województwie podlaskim często otoczone są lasem czy też leżą w pobliżu jeziora. Ciekawy urlop można zaplanować również w malowniczych okolicach Bugu. Rzeka ta wyznacza granice województw podlaskiego i mazowieckiego. Święta na Podlasiu można spędzić w agroturystyce, gdzie z pewnością poznacie lokalne smaki i tradycje. Ci, którzy wolą spędzić czas na zwiedzaniu miejskich atrakcji, koniecznie powinni wybrać się do Białegostoku. W stolicy województwa warto zwiedzić Pałac Branickich (wraz z Muzeum Medycyny), Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej, Rynek Kościuszki. Będąc w Białymstoku, nie pomińcie też na liście ciekawie zaprojektowanego budynku Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiego Centrum Sztuki. Ten design Was zachwyci!

way g5ef3d2d85 1920 1024x685 - Gdzie spędzić Święta Wielkanocne 2022 w Polsce?

Opublikowano:

Autor:

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w klasie skrzypiec oraz kierunku Muzyka w mediach w łódzkiej Akademii Muzycznej. W trakcie studiów odbywała także szkolenia w zakresie: event managementu, konsultacji muzycznych w reklamie czy prawa własności intelektualnej. W Noclegowo.pl robi to, co kocha najbardziej - dużo pisze! Prywatnie pasjonatka wspinaczki górskiej, urbexu i dobrego jedzenia.


Oceń artykuł:

1 Comment

Łódź

Fajny, konkretny artykuł. Czytając go, człowiek wie o co chodzi, a jak da się zauważyć na podobnych blogach raczej nie jest to regułą. Myślę, że będę tu wchodzić częściej i mam przeczucie, że się nie zawiodę :)

Comments are closed.