Pogoda na majówkę 2022: gdzie najcieplej?

Planujesz wyjazd na długi weekend majowy? Zastanawiasz się, gdzie pojechać, aby poczuć powiew wiosny? Sprawdziliśmy, jaka będzie pogoda na majówkę 2022. Zobacz, w jakich rejonach Polski możesz spodziewać się najwyższej temperatury i najmniejszych opadów!

Pogoda – prognoza długoterminowa na maj 2022

Długoterminowa prognoza pogody na maj 2022 zakłada, że temperatura w tym miesiącu utrzyma się w zakresie wieloletniej normy. W niektórych województwach najpewniej zwiększy się jednak suma opadów. W maju możemy więc spodziewać się ocieplenia, ale – poza województwami w północno-zachodniej i południowo-wschodniej części kraju – okresowo dominować będzie deszczowa aura. Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej:

W całym kraju średnia miesięczna temperatura powietrza najprawdopodobniej będzie mieścić się w zakresie normy wieloletniej z lat 1991-2020. Miesięczna suma opadów atmosferycznych na przeważającym obszarze Polski powinna kształtować się powyżej normy wieloletniej. Na północnym zachodzie i południowym wschodzie możliwa suma w normie.

gantas vaiciulenas Re zztQZ Ks unsplash 1024x683 - Pogoda na majówkę 2022: gdzie najcieplej?

Pogoda na majówkę 2022

Na wielu obszarach kraju w trzecim i czwartym tygodniu kwietnia wciąż będzie deszczowo. Pod koniec miesiąca (28 kwietnia br.) nastąpi jednak ocieplenie, a opady ustaną. Lepsza pogoda utrzyma się także przez pierwsze dni weekendu majowego 2022.

1 i 2 maja, w zachodniej i centralnej części Polski, temperatura dochodzić będzie do 15℃. Cieplejsze swetry czy bluzy powinny znaleźć się w walizkach tych, którzy wyjeżdżają na Pomorze (Półwysep Helski, Trójmiasto) i w Tatry (Zakopane). Tutaj temperatura będzie bowiem nieco niższa (w niektórych miejscowościach nawet 11℃).

3 maja na obszar niemal całego kraju powrócą zachmurzenia i przelotny deszcz. Na wyższe wartości na termometrach (około 20℃) i większą stabilizację pogody poczekamy natomiast nawet do 20 maja 2022 r.

janusz maniak VpCHHjbUJvY unsplash 1024x680 - Pogoda na majówkę 2022: gdzie najcieplej?

Majówka 2022 – pogoda. Gdzie będzie najcieplej?

Wiele osób, zanim podejmie ostateczną decyzję o wyjeździe, zastanawia się, gdzie pogoda na majówkę 2022 będzie najlepsza. Spieszymy z odpowiedzią! Miasta, w których w maju przewidywana jest najwyższa średnia temperatura to: Gorzów Wielkopolski, Poznań, Warszawa, Zielona Góra, Wrocław. Biorąc pod uwagę zarówno temperatury, jak i opady, warto rozważyć spędzenie długiego weekendu majowego w zachodniej części Polski. Dobrym wyborem z pewnością okażą się województwa: zachodniopomorskie, lubuskie, dolnośląskie, a także Mazury. Ciekawą alternatywą może być też wycieczka do Wielkopolski lub na Mazowsze.

anastasia saldatava vFaPWxyZv7M unsplash 1024x683 - Pogoda na majówkę 2022: gdzie najcieplej?

Opublikowano:

Autor:

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w klasie skrzypiec oraz kierunku Muzyka w mediach w łódzkiej Akademii Muzycznej. W trakcie studiów odbywała także szkolenia w zakresie: event managementu, konsultacji muzycznych w reklamie czy prawa własności intelektualnej. W Noclegowo.pl robi to, co kocha najbardziej - dużo pisze! Prywatnie pasjonatka wspinaczki górskiej, urbexu i dobrego jedzenia.


Oceń artykuł: