Najdziwniejsze miejsce noclegowe na świecie!

Myślicie, że noc w namiocie lub na plaży pod gołym niebem to oryginalna sceneria? Istnieją o wiele bardziej nietuzinkowe i zaskakujące miejsca noclegowe.

Berlin daje możliwość nocowania w trumnie, w Boliwii znajduje się jedyny na świecie hotel w całości zbudowany z soli, zaś w Holandii spędzicie niezapomnianą noc w dźwigu portowym na wysokości ok 18 metrów! To tylko niektóre z wyjątkowych miejsc noclegowych, poniżej przedstawiamy najdziwniejsze z nich.

Ice Hotel

Ice Hotel

https://flic.kr/p/Dom3s

Niewątpliwie ciekawym miejscem jest Ice Hotelu, który w całości zbudowano z lodu i śniegu. Nocleg w tym szwedzkim hotelu jest jednak zarezerwowany wyłącznie dla wytrwałych, którym niskie temperatury nie straszne. Najwyższa temperatura, jaką można tam odczuć wynosi -5 stopni Celsjusza. Jednak to idealna okazja do spełnienia marzeń z dzieciństwa o zamieszkaniu w Igloo. Przygotowano pokoju również dla mniej odpornych na zimno, w których łóżka wyłożone są skórą renifera. Mimo, iż pokoje wykonane są z lodu i śniegu zawierają pełne wyposażenie – kino, galerię sztuki oraz dwie restauracje- ciepłą i zimną. W pierwszej znajdziemy standardowe ciepłe potrawy i ogrzewany kominek, zaś w drugiej dania serwowane na lodowych talerzach, a drinki i napoje w lodowych szklankach. Ponadto na terenie obiektu znajduje się kaplica lodowa, którą szczególnie upodobali sobie nowożeńcy. W Ice Hotelu można przenocować od grudnia do kwietnia.

V8 Hotel

V8 Hotel

https://flic.kr/p/8QSW9Z

Z kolei dla miłośników motoryzacji idealny będzie 4-gwiazdkowy V8 Hotel otoczony historycznym lotniskiem. To jedyny obiekt oferujący noclegi w… samochodach i to nie byle jakich. Obiekt został całkowicie odrestaurowany, a motywem przewodnim pokoi jest rzecz jasna motoryzacja. Wystrój w stylu bauhaus nadaje unikatowego znaczenia pokojom, ponadto każdy ma swój wyjątkowy charakter. Turyści mogą zamieszkać w lokalu poświęconym wyścigom, V8 camp, autokinu, a nawet tuningowi aut. Największym zainteresowaniem cieszy się czteropoziomowy apartament usytuowany w wieży lotniska o nazwie „Mercedes”.

Sleepbox

SleepBox

https://flic.kr/p/e16wrD

Koncept noclegów w kapsułach przyjął się również w Rosji. W centrum Moskwy „odwiedzić” można Hotel Tverskaya, czyli wolno stojące boksy, które można umieścić w dowolnie wybranym miejscu. Każdy wyposażony jest w telewizor, Wi-Fi, gniazdo zasilania, klimatyzację i sejf. Taka forma umożliwia relaks na przykład w trakcie podróży lub podczas wyczekiwania na pociąg czy samolot.

W samolocie

Jumbo Stay

https://flic.kr/p/o2AS7p

Był już hotel w więzieniu, w beczce, a nawet w trumnie, czemu więc nie umożliwić noclegów w samolocie? Taką formę wypoczynku proponuje zmodyfikowany Boeing 747-200. Jumbo Stay w Sztokholmie mieści 25 wyposażonych w telewizor pokoi, 8 łazienek i kawiarnię. W kokpicie turyści znajdą balkon, na którym będą mogli poczuć się niczym pilot i podziwiać widok na pas startowy.

Na świecie nie brakuje oryginalnych miejsc noclegowych, to najdziwniejsze z nich. Jeżeli jednak znudziły Wam się tradycyjne hotele i chcielibyście przeżyć niezapomnianą przygodę warto podjąć wyzwanie i odwiedzić któryś z niesztampowych, zaskakujących hoteli.

Written by: Elizabet Araj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *