Pogoda na Wielkanoc 2022. Będzie ciepło?

Początek kwietnia zaskoczył nas intensywnymi opadami śniegu. Niektórzy zaczęli się nawet zastanawiać, czy tegoroczne święta Wielkiej Nocy będą białe? Według prognoz zimowa aura nie utrzyma się jednak aż tak długo, choć nie będziemy też mogli liczyć na upały. Sprawdźcie, jaka będzie pogoda na Wielkanoc 2022.

Jaka pogoda na Wielkanoc 2022?

„Kwiecień plecień, bo przeplata: trochę zimy, trochę lata” – to przysłowie niezwykle aktualne w 2022 roku. W Prima Aprilis pogoda zażartowała ze wszystkich, którzy po ostatnich dniach marca spodziewali się coraz to cieplejszej aury. Początek kwietnia powitał nas powrotem zimy. Mimo że śnieg w nizinnych regionach kraju stopniał niezwykle szybko, termometry we wszystkich województwach wciąż wskazują niskie temperatury. Czy taka pogoda utrzyma się na Wielkanoc 2022? A może kwiecień wplecie w świąteczny czas nieco lata? Możecie odetchnąć, bo długoterminowa prognoza pogody Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie zapowiada „białych świąt”. Co nas czeka?

aaron burden 03e5uXAVbQs unsplash 1024x768 - Pogoda na Wielkanoc 2022. Będzie ciepło?

Prognoza pogody na kwiecień 2022. Czy w Wielkanoc będzie ciepło?

W całej pierwszej połowie miesiąca możemy spodziewać się chłodnych dni. Będzie towarzyszył nam silny wiatr, a często także zachmurzenie. Niekiedy pojawią się jednak przebłyski słońca, a temperatura wzrośnie nawet do około 16°C. Cały kwiecień będzie nieco chłodniejszy, niż w latach ubiegłych. W niektóre dni, także w drugiej połowie kwietnia, może nam towarzyszyć deszczowa aura. W najnowszym komunikacie IMGW-PIB czytamy:

Średnia miesięczna temperatura powietrza w całej Polsce powinna kształtować się poniżej normy wieloletniej z lat 1991-2020. Miesięczna suma opadów atmosferycznych w całym kraju najprawdopodobniej będzie powyżej normy wieloletniej.

Źródło: https://www.imgw.pl/wydarzenia/imgw-pib-eksperymentalna-prognoza-dlugoterminowa-temperatury-i-opadu-na-kwiecien-2022-0

Przed wyjazdem warto więc na bieżąco monitorować prognozy pogody na kilka najbliższych dni. Pomoże to w dokładnym ustaleniu planu wielkanocnych wycieczek. Według prognoz długoterminowych najcieplejszym dniem świątecznym będzie Poniedziałek Wielkanocny (przypadający na 18.04.2022 r.).

freestocks YE5YdbsrqB4 unsplash 1024x683 - Pogoda na Wielkanoc 2022. Będzie ciepło?

Wielkanoc 2022 – gdzie będzie najcieplej?

Pogoda na kwiecień – w tym Wielkanoc 2022 – różni się nieco w zależności od regionu. Średnia temperatura w tym miesiącu ma być najwyższa w województwach położonych w zachodniej i południowo-zachodniej części kraju. Jak podaje IMGW, najcieplejszymi lokalizacjami będą okolice: Zielonej Góry, Wrocławia, Opola, Katowic, Gorzowa Wielkopolskiego. Być może warto rozważyć urlop w Lubuskiem czy w północnej części Dolnego Śląska? :)

biegun wschodni ZloDJXzcMGA unsplash 1024x681 - Pogoda na Wielkanoc 2022. Będzie ciepło?

Opublikowano:

Autor:

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w klasie skrzypiec oraz kierunku Muzyka w mediach w łódzkiej Akademii Muzycznej. W trakcie studiów odbywała także szkolenia w zakresie: event managementu, konsultacji muzycznych w reklamie czy prawa własności intelektualnej. W Noclegowo.pl robi to, co kocha najbardziej - dużo pisze! Prywatnie pasjonatka wspinaczki górskiej, urbexu i dobrego jedzenia.


Oceń artykuł: