Gdzie jechać jesienią? Miejsca na wrześniowe weekendy.

Jeśli planujesz jesienny wypoczynek, zapoznaj się z artykułem i miejscowościami, które warto odwiedzić tej jesienni. Być może znajdziesz swoją wyjazdową perełkę, do której będziesz rokrocznie powracać.

Jesień rysuje się w słonecznych barwach, sprzyjająca wrześniowa pogoda zdecydowanie może zachęcać do wyjazdów. Sprawdź, które miejsca świetnie nadadzą się na jesienną wycieczkę.

Zwardoń

Wieś granicząca ze Słowacją, położona pomiędzy trzema przełęczami gwarantuje urokliwe widoki. Beskid Żywiecki oferuje nieograniczoną liczbę szlaków turystycznych, górskich ścieżek zakończonych szczytami, na których można odpocząć w schroniskach, bacówkach. Jeśli szukasz cichej, górskiej okolicy ta wioska to miejsca dla Ciebie. Czas możesz spędzić tutaj np. w Chacie Zwierzówce i Jankowej, które zachwycają dbałością o detale i gustownymi wnętrzami z góralskim sznytem.

Zobacz również: noclegi Zwardoń

382003 262 zwardon chata zwierzowka 1024x683 - Gdzie jechać jesienią? Miejsca na wrześniowe weekendy.
Noclegi w Chacie Zwierzówce w Zwardoniu

Duszniki-Zdrój

To uzdrowiskowe miasto leży w otoczeniu Gór Orlickich i Bystrzyckich. Liczne kompleksy basenowe i sauny zdecydowanie pomogą w jesiennej regeneracji. Muzeum Papiernictwa to czołowa atrakcja w Dusznikach Zdroju. Niebanalne miejsce mówi o historii papiernictwa,a także banknotach. Istnieje także możliwość samodzielnego czerpania papieru.

2014  Centrum Dusznik Zdroju 01 1024x544 - Gdzie jechać jesienią? Miejsca na wrześniowe weekendy.
Panorama Dusznik-Zdroju

Ząb

Ząb to podhalańska wieś, będąca jedną z najwyżej położonych miejscowości w Polsce. Wierność tradycji to wizytówka tego miejsca. Mieszkańcy Zęba powstałego w 1620 roku pielęgnują zwyczaje i do dziś są wierni tradycjom rolniczym i pasterskim. W tym niewielkim miasteczku znajduje się aż 400 gospodarstw rolnych. Jeśli doceniasz Podhalańskie zwyczaje, odwiedź Ząb, który zdecydowanie pomoże Ci się wczuć w góralski klimat, którym tętni ta wioska!

dried grass 388660 960 720 1 - Gdzie jechać jesienią? Miejsca na wrześniowe weekendy.
Podhale zachwyca o każdej porze roku.

Szklarska-Poręba

Miasto słynie z warunków klimatycznych porównywalnych do walorów miejscowości alpejskich położonych na wysokości 2000 m n.p.m. Wodospad Kamieńczyka – perełkę miasta docenił nawet Andrew Adamson – reżyser „Opowieści z Narnii: Książę Kaspian”. Wodospad Kamieńczyka zagrał w brytyjskiej produkcji ze swymi pionowo wznoszącymi się skalnymi ścianami i szumem spadającej z wysoka wody. W takich okolicznościach zdecydowanie można poczuć się jak w baśniowym królestwie. Jeśli uroki Szklarskiej Poręby do Ciebie przemawiają, swój nocleg możesz odbyć przykładowo w nowoczesnych wnętrzach apartamentu w centrum miasta.

439237 998 szklarska nowoczesny przytulny apartament w centrum szklarskiej szybkie wifi parking 1024x640 - Gdzie jechać jesienią? Miejsca na wrześniowe weekendy.
Nowoczesny apartament w centrum Szklarskiej-Poręby

Okuninka

To propozycja dla fanów jezior o każdej porze. Okuninka we wrześniu i październiku pozwoli Wam na podziwianie tafli wody Jeziora Białego w otoczeniu złocistej przyrody. Jeśli takie widoki do Ciebie przemawiają, weekend w Okunince także zapowiada się ciekawie.

Okuninka zachod - Gdzie jechać jesienią? Miejsca na wrześniowe weekendy.
Okuninka

Opublikowano:

Autor:

Studentka Psychologii na Uniwersytecie Łódzkim, rozwijająca kompetencje w sferze psychologii biznesu. Interesuje się psychologią marketingu i reklamy. W Noclegowo wykorzystuje swe kompetencje zajmując się content marketingiem. Unikatowe artykuły podróżnicze i niebanalne wyjazdowe propozycje to jej priorytety.


Oceń artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prowadzisz wynajem na doby?

Ten ebook jest dla Ciebie!