Press the down arrow key to interact with the calendar and select a date. Press the question mark key to get the keyboard shortcuts for changing dates.

Press the down arrow key to interact with the calendar and select a date. Press the question mark key to get the keyboard shortcuts for changing dates.

Pokaż mapę

Bon turystyczny

Sposób rezerwacji

Typ miejsca:

Rodzaj zakwaterowania:

Cena:

Lokalizacja

Z oceną

Udogodnienia:

Oferty okazjonalne:

Przeznaczenie:

Zobacz również

Pogoda w Zwardoniu

Prognoza pogody na dziś (21-01-21)

3 °C
Temperatura odczuwalna
-1 °C
Temperatura minimalna
-1 °C
Temperatura maksymalna
4 °C
Wiatr
3 m/s
Opady
0 mm
Ciśnienie
1011 hPa
Wilgotność
84%

O Zwardoniu

Zwardoń to urocze miejsce w pięknej, cichej pozbawionej zgiełku górskiej okolicy, gdzie przyroda dominuje nad miastowymi zabudowaniami. Jednocześnie Zwardoń to świetne miejsce na narciarskie szaleństwo, ponieważ sezon zimowy trwa tu dłużej niż w innych miejscowościach, a wyciągi krzesełkowe uzupełniają ofertę dla głodnych atrakcji turystów. Dzieje się tak za sprawą unikatowego górskiego klimatu i towarzyszących mu niskich temperatur, które pozwalają na to, aby śnieg utrzymywał się tu od października do kwietnia. Kilkanaście wyciągów i całoroczna trasa biegowa sprawiają, że aktywny wypoczynek jest czystą przyjemnością z bajecznymi widokami na Beskidy. Możesz spróbować również narciarstwa zjazdowego i skiturowego. Lato to także świetny czas, by odwiedzić Zwardoń, organizowane wówczas festiwale przeniosą Cię w nieprzeciętny świat góralskiego folkloru. Spacery, przejażdżki rowerowe, biegi górskie, wspinaczka, paralotniarstwo, czy zbieractwo runa leśnego to inne aktywności, które zdecydowanie umilą Twój pobyt w Zwardoniu. 

Nieograniczona liczba szlaków turystycznych, górskich ścieżek zakończonych szczytami, na których możesz zregenerować siły w schroniskach i bacówkach Worka Raczańskiego sprawia, że wyjątkowe szlaki to czołowa atrakcja Zwardonia. Na jakie piesze wędrówki warto zatem postawić i gdzie się wybrać?
 

Co warto zobaczyć w Zwardoniu? 
Twój plan na górskie wycieczki

 1. Worek Raczański
  Worek Raczański wchodzący w skład Grupy Wielkiej Raczy, określany jest mianem najładniejszego szlaku w Beskidzie Żywieckim. Taka rekomendacja zdecydowanie zachęca do pieszych wędrówek! Szlak jest znakowany na czerwono i wiedzie przez Wielką Raczę, Przełęcz Przegibek i Wielką Rycerzową. Taki zestaw wzniesień gwarantuje olśniewające widoki!
 2. Wielka Rajcza
  Jednym z najciekawszych szlaków jest ten prowadzący ze Zwardonia na Wielką Rajczę, która usytuowana jest na wysokości 1236 m n.p.m. Na Wielką Rajczę można dostać się dwoma drogami – szlakiem czerwonym lub szlakiem niebieskim. Polecamy zdecydować się na niebieski szlak przebiegający obok Oźnej i Jaworzyny, który zagwarantuje najbardziej zniewalające widoki, zdecydowanie wynagradzając dłuższe przejście. Szlak niebieski niesie ze sobą również nutę historii, ponieważ zwany jest Szlakiem Partyzantów, a jego historia sięga czasów okupacji niemieckiej. W czasach II wojny światowej przedzierali się nim polscy partyzanci. 
 3. Koniaków i Barania Góra
  To propozycja na dłuższą wycieczkę, ponieważ przemierzenie tego niebieskiego szlaku potrwa ok. 6 godzin. Prowadzi on do Koniakowa i na Baranią Górę, będąc zarazem najdłuższym szlakiem w rejonie Zwardonia. Koniaków to miejscowość, która słynie z koronki i różnorodnych wyrobów, które są z niej wytwarzane. Z tej pieszej wędrówki będziesz mógł zatem wrócić z pamiątkami. 
 4. Rachowiec
  Z jego szczytów możesz podziwiać oszałamiającą panoramę, obejmującą Ochodzitą, Baranią Górę i Skrzyczne (na północy), Romankę, Lipowską, Pilsko i Tatry (na wschodzie), czy szczyty grupy Wielkiej Raczy (na południu). 

Gdzie zjeść w Zwardoniu? 

Góralskich przysmaków w Zwardoniu możesz skosztować w Karczmie Swojskie Klimaty, Restauracji Halka, czy Karczmie Ochodzita.

Szukaj wygodnie

Stawiamy na proste i wygodne rozwiązania w wyszukiwaniu noclegów. Użyj praktycznych filtrów. Zarezerwuj online lub zadzwoń do gospodarza.

Rezerwuj bezpiecznie

Obsługa instytucji płatniczej, weryfikacja obiektów i ochrona transmisji certyfikatem SSL to gwarancja bezpieczeństwa transakcji.

Oszczędzaj pieniądze

W Noclegowo nie ma opłat za obsługę rezerwacji, a przejrzystość cen to nasz priorytet. Łączymy komfortowy wypoczynek z przystępnymi cenami.