Rodzinny jesienny weekend. Gdzie wybrać się z dziećmi we wrześniu?

Wrzesień, początek roku szkolnego, koniec urlopu i powrót do pracy nie muszą oznaczać końca miłych momentów. Złociste, jesienne weekendy można spędzić ciekawie, łapiąc ubywające promienie słońca. Sprawdź, gdzie możesz się udać na jesienny weekend z rodziną.

Gdzie wybrać się jesienią z dzieckiem?

Powszechnie wiadomo, że góry jesienią to strzał w dziesiątkę. O zaletach takich wypadów możesz poczytać w naszym wcześniejszym artykule – Jesień w górach – pomysły na wrześniowe wyjazdy. Możesz skorzystać z ostatnich ciepłych promieni słońca i zafundować dzieciom dawkę przygody. Zaplanuj wrześniowy bądź październikowy weekend, by wraz z rodziną zaczerpnąć weekendowej przerwy od codziennej rutyny i nieco zmienić otoczenie. Oto pomysły na miejsca, w których jesienią możesz ciekawie spędzić czas z rodziną.

1. Biały Dunajec

Pierwsza propozycja to złocisty górski krajobraz, czyli Biały Dunajec w swym jesiennym kolorycie. Możesz odbyć rodzinny rajd rowerowy, ponieważ tę podhalańską wioskę okalają liczne trasy rowerowe. Jeśli lubisz kosztować lokalnych przysmaków, wiedz, że przez Biały Dunajec prowadzi Małopolski Szlak Oscypkowy. W bacówkach na turystów czeka degustacja oscypków, żentycy, redykołek, bryndzy i bundzu, a także prezentacja metod wyrobu serów z owczego mleka. Możesz wraz z rodziną poczuć się jak prawdziwy Góral :). Termy Podhalańskie to obok szlaków turystycznych i rowerowych, kolejna propozycja na aktywny wypoczynek. Dzieci i starsi w artystyczne dusze mogą natomiast wczuć się w Pracowni ceramiki i mozaiki artystycznej „Nad rzeką”. Nad Białym Dunajcem w plenerze organizowane są zajęcia artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

boy 3646046 1920 1024x683 - Rodzinny jesienny weekend. Gdzie wybrać się z dziećmi we wrześniu?
Rodzinne rajdy rowerowe i piesze wycieczki okolicami Białego Dunajca

2. Busko-Zdrój

W przypadku gdy każdą wolną chwilę wykorzystałbyś na relaks, ta uzdrowiskowa miejscowość to propozycja dla Ciebie. Na słoneczny spacer możesz wybrać się do Parku Zdrojowego. Architektura sanatoriów i uzdrowisk w Busku zdecydowanie zachwyca. Możesz wraz z rodziną zrelaksować się, korzystając z bogatej bazy hoteli ze SPA oraz z okolicznych term.

Busko Zdrój SPA   2 1024x768 - Rodzinny jesienny weekend. Gdzie wybrać się z dziećmi we wrześniu?
Uzdrowisko Busko-Zdrój jesienią

3. Radków

To wydawać by się mogło niepozorne miasto posiada naprawdę malowniczą panoramę! Ustronny charakter Radkowa także może pomóc przy podjęciu decyzji o spędzeniu tutaj rodzinnego weekendu. To miasto to wspaniała okazja do zorganizowania przytulnego noclegu w korzystnej cenie. Radków stanowi świetny punkt wyjścia do eksplorowania pobliskich Gór Stołowych. Ich ciekawe formy skalne obrazujące różnorodne kształty, a nawet postaci z bajek to dla dzieci świetna okazja do rozpoczęcia górskiej przygody. Zalew w Radkowie, u podnóża Szczelińca w jesiennej szacie to także widok niczego sobie.

Zalew w Radkowie   1 1024x608 - Rodzinny jesienny weekend. Gdzie wybrać się z dziećmi we wrześniu?
Zalew w Radkowie

4. Solec-Zdrój

Kąpiel w ciepłych źródłach z widokiem na jesienną panoramę? Solec-Zdrój to uzdrowiskowa wieś na skraju Wyżyny Małopolskiej i Kotliny Sandomierskiej nad rzeką Rzoską. Miejsce słynie ze swych właściwości uzdrowiskowych. Solecka siarka jest najsilniejszą dostępną wodą leczniczą w Polsce i jedną z najlepszych w Europie! Zatem jeśli szukasz relaksującego weekendu dla całej rodziny, właściwości soleckich źródeł są dodatkowym atutem. Stary park zdrojowy tworzy natomiast leśne otoczenie z unikatowymi gatunkami egzotycznych roślin i drzew.

analise benevides iTEUtCQ9gtA unsplash 1024x683 - Rodzinny jesienny weekend. Gdzie wybrać się z dziećmi we wrześniu?
Woda w uzdrowisku w Solcu-Zdrój jest najsilniejszą dostępną wodą leczniczą w Polsce

5. Sandomierz

Dla tych, którzy od panoramy lasów i gór preferują klimatyczne miasta, na jesienny weekend proponujemy Sandomierz. Miasto położone jest nad Wisłą, na siedmiu wzgórzach. Same widoki stanowią nie lada atrakcję, ale wraz z rodziną musisz udać się także na spacer po Rynku i Starym Mieście. Klimat miasta budują także okoliczne winnice i wąwozy. Warto odwiedzić Wąwóz Świętej Królowej Jadwigi i Winnicę Sandomierską. Dzieci znajdą sporo zabawy w pobliskim Pacanowie, gdzie znajduje się Europejskie Centrum Bajki. Dla rodziców stanowi ono sentymentalną podróż, a dla dzieci ciekawie, interaktywnie spędzony czas.

nico bhlr r6pi3BpqDzI unsplash 1024x683 - Rodzinny jesienny weekend. Gdzie wybrać się z dziećmi we wrześniu?
Winnica Sandomierska

Opublikowano:

Autor:

Studentka Psychologii na Uniwersytecie Łódzkim, rozwijająca kompetencje w sferze psychologii biznesu. Interesuje się psychologią marketingu i reklamy. W Noclegowo wykorzystuje swe kompetencje zajmując się content marketingiem. Unikatowe artykuły podróżnicze i niebanalne wyjazdowe propozycje to jej priorytety.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prowadzisz wynajem na doby?

Ten ebook jest dla Ciebie!

Pobierz darmowy ebook