Co robić jesienią? Wybierz się na grzybobranie i odkryj Dolinę Pałaców i Ogrodów.

Jeśli planujesz jesienne wyjazdy, warto byś zapoznał się z iście jesiennymi aktywnościami w klimatycznym otoczeniu. Przedstawiamy kilka pomysłów na spędzenie wrześniowych i październikowych weekendów w intrygujący sposób.

1. Grzybobranie w Borach Tucholskich

Jeśli grzyby są dla Ciebie synonimem jesieni i nie wyobrażasz sobie września bez grzybowych dań, koniecznie odwiedź Bory Tucholskie. To drugi co do wielkości las w Polsce, więc jest w czym wybierać ! Poczuj się jak bohater “Pana Tadeusza”, w którym grzybobranie, obok polowań, czy uczt odgrywało kluczową formę spędzania czasu wolnego. Chwile w malowniczych, jesiennych Borach Tucholskich zdecydowanie będą niezapomniane. Tamtejsze jeziora posiadają natomiast wzorowe warunki dla wędkarzy.

presetbase lightroom presets QN6NkYi3CKs unsplash 1024x684 - Co robić jesienią? Wybierz się na grzybobranie i odkryj Dolinę Pałaców i Ogrodów.
Bory Tucholskie

2. Spacer po Dolinie Pałaców i Ogrodów

W przypadku gdy przepadasz za jesiennymi spacerami, nie może Cię zabraknąć w Dolinie Pałaców i Ogrodów. Na powierzchni ok. 100 km² znajduje się najwięcej pałaców, dworskich willi i zamków w Polsce. To kompleks około trzydziestu willi – od gotyckich przez romańskie po klasycystyczne. Posiadają one wielkie ogrody, znajdują się na terenie parków krajobrazowych lub są otulone gęstym, sosnowym lasem. W południowej części Dolina Pałaców i Ogrodów obejmuje Góry Kaczawskie, Rudawy Janowickie i Karkonosze, gdzie przetrwały ruiny najstarszych zamków w Polsce. Czy można wyobrazić sobie lepszą scenerię do jesiennych spacerów w otoczeniu złotych lasów?

marc zimmer kEP zO w4nE unsplash 1024x682 - Co robić jesienią? Wybierz się na grzybobranie i odkryj Dolinę Pałaców i Ogrodów.
Dolina Pałaców i Ogrodów

3. Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu

Jeśli masz ochotę na jesienną dawkę natury w towarzystwie zwierząt, Leśny Park Niespodzianek to miejsce, które powinieneś odwiedzić. Ta wyjątkowa przestrzeń w Ustroniu oferuje ogród zoologiczny w bujnym parku leśnym. To świetna propozycja dla rodzin z dziećmi i nie tylko. Sceneria złotego lasu i możliwość podziwiania zwierząt w otoczeniu niezmącanej natury starodrzewia bukowego to widoki, dla których warto odwiedzić Park. To niesamowite, niekonwencjonalne zoo, w którym możesz zobaczyć spacerujące jelenie i żubry oraz pokazy ptaków drapieżnych i sów.

scott carroll favQn8WgRyk unsplash 1024x683 - Co robić jesienią? Wybierz się na grzybobranie i odkryj Dolinę Pałaców i Ogrodów.
Leśny Park Niespodzianek

4. Średniowieczna jesień – zamek w Niedzicy Dunajec

Zamek górujący nad jeziorem otoczony złocistymi lasami – to kolejna propozycja na spędzenie jesiennego popołudnia. Zamek w Niedzicy Dunajec jest usytuowany bowiem nad Jeziorem Czorsztyńskim. Malowniczo góruje nad miastem, otoczony Pieninami. Taka lokalizacja musi zwiastować kapitalne widoki.

6173376802 4c36e61f84 b 1024x683 - Co robić jesienią? Wybierz się na grzybobranie i odkryj Dolinę Pałaców i Ogrodów.
Zamek w Niedzicy Dunajec

5. Ogród Bajek w Międzygórzu

Jeśli planujesz jesienny weekend z dziećmi, możesz go odbyć w Międzygórzu, gdzie na 700 m n.p.m znajduje się ogród otoczony przez świerkowy las i górskie łąki. Znajdziesz w nim wykonane w większości z korzeni i konarów drzew, a także kamieni oryginalne motywy baśniowych figurek, totemów, domków, altanek. Shrek i Fiona, Kubuś Puchatek, Smerfy – te i inne postacie spotkasz w Ogrodzie Bajek w Międzygórzu.

IMG 8606 1024x683 - Co robić jesienią? Wybierz się na grzybobranie i odkryj Dolinę Pałaców i Ogrodów.
Ogród Bajek w Międzygórzu

Opublikowano:

Autor:

Studentka Psychologii na Uniwersytecie Łódzkim, rozwijająca kompetencje w sferze psychologii biznesu. Interesuje się psychologią marketingu i reklamy. W Noclegowo wykorzystuje swe kompetencje zajmując się content marketingiem. Unikatowe artykuły podróżnicze i niebanalne wyjazdowe propozycje to jej priorytety.


Oceń artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zależy Ci na opinii?

Dowiedz się jak zadbać o dobre relacje z gośćmi. Wypróbuj proste sposoby, by zrobić pozytywne wrażenie. Zapewnij miłe wspomnienia z pobytu.