Jesień w górach – pomysły na wrześniowe wyjazdy.

Czy czujesz już przypływ jesiennej melancholii? Jeśli doceniasz złotą paletę kolorów i z utęsknieniem czekasz na tę porę roku, sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy. Zapoznaj się z fantastycznymi górskimi miejscami, w których jesień będzie przyjemnością.

Istnieje kilka powodów, dla których urlop jesienią to strzał w dziesiątkę.

  • Tłumy opuszczają górskie szlaki, możesz cieszyć się widokami i niezmąconym spokojem w mniejszym gronie.
  • Ceny spadają wraz ze spadkiem temperatury :)
  • Możesz przebierać w różnorodnych miejscach noclegowych. Hotel ze SPA w przystępnej cenie to nie problem, gdy szukasz go po sezonie.
  • Złote kolory zdecydowanie dodają uroku polskim szczytom.

Jeśli cenisz sobie kameralny klimat, stronisz od turystów, a przy okazji kochasz góry, musisz odwiedzić je jesienią. Prezentują się wówczas naprawdę wyjątkowo. Jeśli planujesz kolejny urlop lub swoje wakacje zazwyczaj organizujesz we wrześniu bądź październiku, zapoznaj się z naszymi propozycjami na wyjazd blisko górskiej natury.

1. Bieszczady

To klasyk, którego nie mogło zabraknąć na naszej liście. Być może ta propozycja wydaje się nieco szablonowa, aczkolwiek ten znany i lubiany masyw górski prezentuje się niezwykle okazale właśnie jesienią. Mniejsza ilość fanów sloganu : ,,A gdyby tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady” na górskich szlakach dodatkowo sprzyja decyzji, by odwiedzić Bieszczady. Połonina Caryńska, czy Wetlińska, Halicz, Wilka Rawka i odludna dolina Sanu – wszystkie te miejsca przywitają Cię złocistą scenerią.

bieszczady 1321835 1920 1024x768 - Jesień w górach - pomysły na wrześniowe wyjazdy.
Jesień w Bieszczadach rysuje się w pięknych barwach.

2. Tatry Zachodnie – szlak na Siwą Przełęcz

Całe pasmo prezentuje się oszałamiająco. Rudawe lasy, spokój na szlakach – takie okoliczności sprawiają, że nawet herbatka w schronisku smakuje lepiej. Nazwa “Czerwone Wierchy” nabiera bowiem swojego znaczenia jesienią, gdy pasma przybierają charakterystyczny ognisty kolor. Będąc w Tatrach warto zdecydować się także na podziwianie lub wejście łatwiejszą trasą na Mnicha. Ten majestatyczny, ale i budzący respekt szczyt, wygląda równie malowniczo.

7f2452081070f7cc24f7d9b51e783151 - Jesień w górach - pomysły na wrześniowe wyjazdy.
Szlak na Siwą Przełęcz w Tatrach to miejsce, które trzeba odwiedzić jesienią.

3. Pieniny – przełom Dunajca

Jesienią pięknych kolorów nabierają również Pieniny. Połączenie wapiennych turni i ciepłej palety kolorów czerwono-żółtych buków i lip to zdecydowanie nietuzinkowy krajobraz. Możesz delektować się szlakami na Trzy Korony i Sokolicę – tylko Ty, piękne widoki i Pieniny. Dunajec, przepływający przez ten masyw górski dodaje niezaprzeczalnego uroku. Możesz się nim zachwycać z perspektywy górskich szlaków, punktów widokowych, czy z flisackiej tratwy, którą możesz przepłynąć po złocistej krainie Pienin.

pieniny 1012230 960 720 - Jesień w górach - pomysły na wrześniowe wyjazdy.
Przełom Dunajca i górujące nad nim Pieniny to niezapomniany jesienny widok.

Przedstawiamy także dwa miejsca, które choć nie są pasmami górskimi, to posiadają górski klimat i znajdują się nieopodal dużych polskich miast.

4. Ojcowski Park Narodowy

Jeśli Kraków i okolice to miejsca w których bywasz, bądź planujesz odwiedzić to miasto, nie zapomnij o niedaleko usytuowanym Ojcowskim Parku Narodowym. Nie może go zabraknąć na Twojej jesiennej liście wypadowej. To świetna alternatywa, jeśli nie masz wystarczającej ilości czasu, by odbyć górskie wyprawy. Swoją namiastkę szczytów okraszonych pięknymi kolorami znajdziesz właśnie tutaj. Białe ostańce wapienne są otoczone wciąż zieloną Doliną Prądnika, która kontrastuje ze złocistym pejzażem lasów okalających ten Park. Wizja takiego krajobrazu rysuje się zachęcająco, prawda?

paternity national park 2220994 1920 1024x575 - Jesień w górach - pomysły na wrześniowe wyjazdy.
Ojcowski Park Narodowy tworzy jesienią niezapomniane obrazy.

5. Kotlina Kłodzka

Kotlina Kłodzka leży w niedalekiej odległości od Wrocławia. Pozwoli nam zaznać górskiego wytchnienia za sprawą Gór Stołowych, Bystrzyckich, Złotych, Bardzkich i Masywu Śnieżniki. Te pasma otaczają Kotlinę Kłodzką – malowniczą sudecką krainę. Będziesz mógł podziwiać ciekawe formy skalne okraszone złocistymi drzewami.

alisa anton geqXVrhvPLk unsplash 1024x683 - Jesień w górach - pomysły na wrześniowe wyjazdy.
Warto również wypić kawę lub herbatę w otoczeniu jesiennej Kotliny Kłodzkiej.

Czy już marzy Ci się jesienny wyjazd? Jeśli tak, wybierz komfortowy nocleg i ciesz się jesienią w górach.

Opublikowano:

Autor:

Studentka Psychologii na Uniwersytecie Łódzkim, rozwijająca kompetencje w sferze psychologii biznesu. Interesuje się psychologią marketingu i reklamy. W Noclegowo wykorzystuje swe kompetencje zajmując się content marketingiem. Unikatowe artykuły podróżnicze i niebanalne wyjazdowe propozycje to jej priorytety.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prowadzisz wynajem na doby?

Ten ebook jest dla Ciebie!

Pobierz darmowy ebook