Dwie lubelskie wsie idealne na weekendowy wypad

Województwo lubelskie słynie z pięknych, malowniczych widoków, które zawdzięcza głównie lokalnym wyżynom, Roztoczu i Kotlinie Sandomierskiej. Sprawdź dwa idealne miejsca na sielski odpoczynek w tym województwie, o których nie miałeś pojęcia!

Orchówek to spokojna wieś, która przyciąga osoby lubiące wypoczynek na łonie natury z dala od miejskiego zgiełku. Można tutaj zrelaksować się wśród zieleni oraz spokoju. Niepowtarzalny charakter nadaje wsi starorzecze Bugu, nad którym rozciąga się praktycznie cała panorama tego miejsca. Można tutaj naprawdę odpocząć i jednocześnie podziwiać naturę, znajdującą się w okolicy.

Dla osób lubiących odwiedzać kościoły też się coś znajdzie – w Orchówku znajduje się barokowy Klasztor Zakonu Braci Mniejszych, który zachwyca swoją architekturą. Natomiast osoby lubiące spędzać czas nad jeziorem, mogą udać się nad Jezioro Białe znajdujące się w okolicy miejscowości Okuninka, oddalonej tylko kilka kilometrów od wsi. Jednym słowem Orchówek to idealne miejsce na odpoczynek dla każdego!

Susiec to wieś położona niedaleko Tomaszowa Lubelskiego, na skraju Roztoczy. Środkowe Roztocze przede wszystkim kusi niepowtarzalnymi Szumami na rzece Tanew, zalewem w Józefowie, ale także niezliczoną ilością tras turystycznych zarówno pieszych jak i rowerowych oraz wyjątkową architekturą. Niezapomniany widok okolicy tworzy krajobraz rezerwatu Czartowe Pole, w którym znajdują się urokliwe kaskady oraz niezwykłe walory przyrodnicze będące wizytówką tego miejsca.

forest 1166455 1280 - Dwie lubelskie wsie idealne na weekendowy wypad

Zobacz też inne noclegi w lubelskim:

Opublikowano:

Autor:

Absolwentka technicznego kierunku studiów a jednocześnie osobą kreatywna i pomysłowa. Świetnie odnajduje się w sferze content marketingu oraz social media. Prywatnie jest miłośniczką fotografii.


Oceń artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prowadzisz wynajem na doby?

Ten ebook jest dla Ciebie!