Trasy rowerowe na jesień – czyli kolorowo i aktywnie

Wielobarwne liście i przepiękne krajobrazy to główne uroki naszej polskiej, złotej jesieni. To już ostatni moment by z nich skorzystać, dlatego przedstawiamy Wam trasy, które właśnie o tej porze roku wyglądają najatrakcyjniej!

Przez Ojcowski Park Narodowy ok. 47 km

Podróż rozpoczynamy na stacji PKP w Gołaczewach. Z początku trasa prowadzi głównie przez malownicze wsie i wioski, aż do Pieskowej Skały. Stamtąd kierujemy się już na Ojcowski Park Narodowy, który urzeka swoim pięknem nie jednego rowerzystę. Trasa nie jest wymagająca, prowadzi głównie drogami asfaltowymi i ścieżkami leśnymi, gwarantuje piękne widoki, prowadząc m.in. przez Dolinę Zachwytu czy Dolinę Kluczwody.

Dookoła Jeziora Niedzięgiel ok. 20,5 km

To kolejna przyjemna trasa z pięknymi widokami. Rozpoczyna się i kończy w Skorzęcinie nad jeziorem Niedzięgiel, przez większość trasy możemy podziwiać panoramy jezior Niedzięgiel czy Białego. Prowadzi głównie drogami gruntowymi przy jeziorach lub przez las, jest świetnie oznakowana. Za Charbinem, na wzniesieniu znajduje się postój dla rowerzystów, gdzie można odpocząć i zapoznać się z trasami rowerowymi Powidzkiego Parku Krajobrazowego.

Sochaczew-Kampinos-Warszawa – 79km

Tę trasę rozpoczynamy w Sochaczewie na dworcu kolejowym i pierwsze kilometry pokonujemy jadąc drogą asfaltową. Dalej trasa prowadzi już głównie ścieżkami gruntowymi. Trasa jest przyjemna, jedynie miejscami zdarzają się trudniejsze momenty, jak np. wystające korzenie drzew, piaszczyste odcinki czy wyboje. Po drodze mi jamy dawne wioski, po których zostały tylko pozostałości po kamiennych piwnicach i fundamentach.

Do Spały 10,5 km

Do Spały prowadzi piękna, leśna, gruntowa trasa, podczas której można napawać się urokami przyrody i słuchać śpiewu ptaków. Zdarzają się odcinki trasy asfaltowej. Podczas wyprawy warto zrobić sobie krótką przerwę i zwiedzić bunkry w Konewce.

landscape 1798695 1920 1 1024x680 1 - Trasy rowerowe na jesień - czyli kolorowo i aktywnie
Jaworzno – Byczyna ok 31 km

Tę trasę polecamy wszystkim, którzy podczas wycieczki rowerowej chcą się zrelaksować. Jest raczej łatwa i bardzo przyjemna. W czasie wyprawy dojedziemy do wielu urokliwych miejsca jak najwyższa góra Jaworzyna – Grodzisko czy stawy Groble. Prowadzi drogami asfaltowymi i gruntowymi.

Poznaj inne trasy z Jaworzna

Pieniny – Przełom Dunajca ok. 34 km

Przełom Dunajca to miejsce, które co roku urzeka rzesze turystów swoim pięknem, wybierając się w tamtejsze okolice rowerem możemy doświadczyć podwójnej przyjemności – nie tylko z jazdy, ale też z podziwiania zachwycających widoków. Trasa prowadzi tuż nad rzeką szlakiem rowerowo-pieszym, zatem możemy czuć się bezpiecznie i nie musimy myśleć o ewentualnie nadjeżdżających autach. Jest to więc idealna trasa dla rodzin z dziećmi. Trasa jest spokojna, oznaczona czerwonym szlakiem. Chwilę odpoczynku warto zrobić sobie przy Czerwonym Klasztorze.

Rowerowe trasy w Pieninach

Poznań – Głuszyna Puszczykowo 61,5 km

Trasa prowadzi głównie przez drogi asfaltowe, jest stosunkowo długa, jednak mało problematyczna i prosta. Okolica jest bardzo malownicza i przyjemna szczególnie jesienią, kiedy natura przybiera piękne, żółto-czerwone barwy.

Pomysły na rowerowe wycieczki w Poznaniu

Pamiętajcie, że to ostatni dzwonek na skorzystanie z jesiennych uroków, a weekend to znakomity czas by wsiąść na rower i obrać idealny kierunek. No to w drogę!

Wspaniałym miejscem na aktywne wycieczki rowerowe to Mazury. Mogą być to wycieczki rowerowe wokół jezior, by nacieszyć się rewelacyjnym widokiem. Wystarczy znaleźć tylko odpowiedni nocleg na Mazurach, by wyjazd trwał nieco dłużej niż jeden dzień.

Wybierasz się może w najbliższym czasie do Wrocławia? Sprawdź idealne noclegi! 

Opublikowano:

Autor:


Oceń artykuł: