Sposób rezerwacji

Elastyczna rezerwacja

Typ miejsca

Rodzaj zakwaterowania

Cena

Wybierz termin pobytu i liczbę gości, aby filtrować po cenie.

Lokalizacja

Z oceną

Udogodnienia

Na zewnątrz
Rozrywka
Bezpieczeństwo i ułatwienia
Pokój
Dla dzieci
Kuchnia i jadalnia
Łazienka
Ekologia

Przeznaczenie

Kazimierz Dolny - noclegi

 • Apartamenty Zacisze, przytulne apartamenty
  Odpowiada ekspresowo

  Apartamenty Zacisze, przytulne apartamenty

  Kazimierz Dolny
  9.8 Wyjątkowy!
  Bezpłatna zmiana terminu

  Zacisze jest stworzone na dzisiejsze czasy: kameralny dom, osobne I niezależne apartamenty, z własnymi kuchniami, bądź aneksem. Przestrzeń i cisza.

 • Niezależny apartament dwupokojowy
  Rezerwacje online Odpowiada ekspresowo

  Niezależny apartament dwupokojowy

  Kazimierz Dolny
  Bezpłatna zmiana terminu
  Stworzony dla rodzin

  Oferujemy w pełni wyposażony apartament dwupokojowy (3-6osobowy) z kuchnią i łazienką na wyłączność. Przyjazny rodzinom z dziećmi. Zapraszamy!

 • EASY RENT Apartments - Kazimierz Dolny Doły
  Rezerwacje online Często rezerwowany

  EASY RENT Apartments - Kazimierz Dolny Doły

  Kazimierz Dolny
  Bezpłatne anulowanie
  Natychmiastowa rezerwacja

  Apartament w Kazimierzu Dolnym przy ul. Doły zauroczy Państwa spokojem oraz niespotykanym designem. Starannie dobrane dodatki i wyposażenie

 • Luksusowe kontenery w malowniczej dolinie
  Rezerwacje online

  Luksusowe kontenery w malowniczej dolinie

  Kazimierz Dolny
  Bezpłatna zmiana terminu
  Stworzony dla rodzin

  Witamy w Kazielniku! Ty też możesz doświadczyć niesamowitej aury Kazimierza Dolnego w połączeniu z luksusem, który dają nasze niesamowite kontenery!

 • Apartamenty Kazimierskie
  Rezerwacje online

  Apartamenty Kazimierskie

  Kazimierz Dolny
  10 Wyjątkowy!
  Prywatna łazienka
  Stworzony dla rodzin z dziećmi

  Oferujemy Państwu dwa apartamenty:  APARTAMENT 36" POD KOGUTEM" APARTAMENT 19 "KAZIMIERSKA OJCOWIZNA" W obydwóch obiektach do dyspozycji

 • Pogoda w Kazimierzu Dolnym

  Prognoza pogody na dziś (23-06-24)

  Pogoda
  22 °C
  Temperatura odczuwalna
  22 °C
  Temperatura minimalna
  13 °C
  Temperatura maksymalna
  24 °C
  Wiatr
  7 m/s
  Opady
  0 mm
  Ciśnienie
  1012 hPa
  Wilgotność
  46%

  O Kazimierzu Dolnym

  Malownicze miasteczko, położone w Małopolskim Przełomie Wisły. Klimat tego miejsca niewątpliwie tworzy zabudowa wykonana w całości z wapienia, z rozmaicie przyozdobionymi fasadami. Tu na szczególną uwagę zasługują kamienice znajdujące się przy Rynku, których budowniczowie prześcigali się w pomysłach na aranżację. Nad miastem górują ruiny zamku, zniszczone podczas konfliktów zbrojnych.

  Kazimierz Dolny na weekend

  Wśród zabytków, warto zwrócić uwagę na liczne spichlerze oraz Kościół Farny. Dobrym punktem widokowym na panoramę miasta oraz Wisły jest Góra Trzech Krzyży, które to upamiętniają ofiary zarazy morowej. Ponadto wzgórze porasta rzadka, chroniona roślinność. Kościół farny św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja Kościół położony zaraz przy słynnym kazimierskim rynku, początkowo ufundowany przez Kazimierza Wielkiego w roku 1325, potem przebudowany około 1553. Teraźniejszy wygląd kościoła zachowany jest w stylu renesansowym. W środku można podziwiać rzeźbione głowice pilastrów, sztukaterie sklepień czy pięknie dekorowany portal jednej z kaplic znajdujących się wewnątrz kościoła. Synagoga Została zbudowana w XVIII wieku, przy obecnej ulicy Lubelskiej. Podczas II Wojny Światowej doszczętnie zniszczona, czekając aż do 1953 roku, w którym to roku odrestaurowano budynek na użytek kina. Niestety, w 2003 roku kino zostało zamknięte, w jego bocznych pomieszczeniach urządzono pokoje do wynajęcia. Na bocznej ścianie budynku nadal można podziwiać zegar słoneczny.

  Zamek, sokładniej mówiąc to zespół fortyfikacji obronnych z XIII i XIV wieku. Według zapisków kronikarza Jana Długosza zamek został wybudowany na polecenie Kazimierza Wielkiego w XIV wieku. Był on zbudowany z wapienia, które w okolicy jest pod dostatkiem. Początkowo miał on kształt zbliżony do owalu, który był otoczony grubymi na dwa metry murami. Prawdopodobnie na wewnętrznym dziedzińcu znajdowały się drewniane zabudowania. W XV wieku nastąpiła rozbudowa zamku, która obejmowała dobudowanie skrzydła mieszkalnego oraz suchą fosę. W 1509 roku kolejna przebudowa nadaje zamkowi styl włoskiego renesansu. Niestety liczne wojny doprowadziły zamek do ruiny. W latach 1958-1960 na ich terenie przeprowadzono badania archeologiczne, dzięki którym zamek zabezpieczono w formie trwałej ruiny i udostępniono dla ruchu turystycznego.

  Kto choć raz miał przyjemność odwiedzić Kazimierz Dolny ten z pewnością będzie chciał tam wrócić. Nie tylko turyści, ale także reżyserowie ukochali sobie to miasto. To właśnie w Kazimierzu realizowane były „Podróż za jeden uśmiech” czy „Wyspa złoczyńców” w reżyserii Stanisława Jędryki.

  Oferty okazjonalne w Kazimierzu Dolnym

  Szukaj wygodnie

  Stawiamy na proste i wygodne rozwiązania w wyszukiwaniu noclegów. Użyj praktycznych filtrów. Zarezerwuj online lub zadzwoń do gospodarza.

  Rezerwuj bezpiecznie

  Obsługa instytucji płatniczej, weryfikacja obiektów i ochrona transmisji certyfikatem SSL to gwarancja bezpieczeństwa transakcji.

  Oszczędzaj pieniądze

  W Noclegowo nie ma opłat za obsługę rezerwacji, a przejrzystość cen to nasz priorytet. Łączymy komfortowy wypoczynek z przystępnymi cenami.