Dlaczego wakacje warto spędzić w Polsce?

Planując co roku wakacje, każdy z nas staje przed tym samym wyborem: Polska czy zagranica? Porównujemy wady i zalety obu opcji. My jednak postaramy się udowodnić, że warto zostać w kraju i poznać to, czego jeszcze nie odkryliśmy. 


Nieodkryte tereny Polski

Nasz kraj to nie tylko Bałtyk i Tatry. Istnieje wiele pięknych miejsc, które nie zostały jeszcze przez Ciebie zobaczone. Przed zaplanowaniem podróży sprawdź, ile czeka ciekawych zakątków np. Suwalszczyzna czy Bieszczady, które pięknymi widokami, zapierają dech w piersiach.

Brak barier językowych
Wyjeżdżając za granicę, musisz pamiętać, że porozumienie się, nie zawsze będzie takie proste. Zwłaszcza w krajach, w których nawet angielski nie jest szczególnie popularny, wtedy dogadanie się z tamtejszą ludnością będzie dużym utrudnieniem. W kraju możesz czuć się swobodnie i nie musisz się przejmować tym, że mogą pojawić się problemy z poruszaniem  się po mieście czy nawet odebraniem zarezerwowanej kwatery lub hotelu.

Różnorodność kultur
Z reguły poznawanie kultur jest czymś pozytywnym i bardziej sprzyja rozwojowi, niż go utrudnia. Jednak w niektórych krajach inna kultura może sprawić problem w naszych normalnych nawykach. Okazywanie uczuć na ulicy, czy skąpy strój, który dla Polaków nie jest niczym dziwnym, tam może być czymś nie do przyjęcia. Nieznajomość zasad kultur w pewnych krajach może sprawić nam dodatkowe kłopoty, które w Polsce, na pewno nam się nie przytrafią.

Ta sama waluta
Gdy jedziemy za granicę, trzeba liczyć się z wymianą waluty (najczęściej na euro), co zwyczajnie jest po prostu kłopotliwe. Nie jesteśmy w stanie w 100% oszacować cen i porównać ich do polskich. Na dodatek częściej wychodzi to drożej, niż gdy płacimy w złotówkach w kraju. Różnice da się najbardziej zauważyć, kupując artykuły spożywcze.

Koszty
Porównując koszty zakwaterowania w Chorwacji (jeden z najczęściej wybieranych kierunków przez Polaków), to kształtują się one w podobny sposób jak w Polsce, zatem nie grają one tutaj większej roli. Natomiast gdy doliczymy koszty podróży samolotem lub samochodem, w zależności od upodobań, stają się one dużo większe, w momencie, gdy jedziemy za granicę. Porównując zatem ogólny koszt, wakacje w Polsce okazują się tańsze. Dodatkowym minusem staje się fakt, że niektóre Państwa jak Grecja wprowadziły w styczniu 2018 tzw. podatek turystyczny, co powoduje kolejny wydatek, szczególnie wtedy, gdy wybieramy hotele w wysokim standardzie (wzrost o ok.120 zł tygodniowo).

Co z pogodą?
O wakacjach w Polsce często się mówi, że są nieopłacalne, ze względu na brak zagwarantowanej pogody. W tym roku jednak prognozy kształtują się pozytywnie, więc warto być dobrej myśli, że lato 2018 może nas jeszcze zaskoczyć sprzyjającą pogodą. W razie, gdy jednak spadnie deszcz, nie brakuje rozrywek jak ten czas zapełnić. Jest wiele atrakcji, które doskonale umilą czas, a kiepska pogoda w niczym nie przeszkadza.
https://www.noclegowo.pl/przewodnik/5-miejsc-ktore-warto-zobaczyc-nad-morzem-gdy-pada-deszcz/

Wybierając miejsce, do którego jedziemy na wakacje, warto zwrócić uwagę na wszelkie utrudnienia, jakie mogą się przydarzyć. Jeśli czujemy się niepewnie lub nie jesteśmy fanami stresujących wrażeń na wakacjach, to zostańmy w kraju. Przecież zanim zdecydujemy się poszerzać horyzonty o nowe kraje, odkryjmy wszystko, co u nas najlepsze!

Przeczytaj również: Wakacje w Polsce 2018 – ceny noclegów i preferencje turystów

Opublikowano:

Autor: Zuzanna Maciejewska

Aktywna w społeczności akademickiej studentka ekonomii. Interesuje się marketingiem i copywritingiem. Na pierwszym miejscu stawia chęć rozwoju, a prywatnie miłośniczka tańca i sportu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *