Warmińsko-mazurskie skarby – odkryj je razem z nami!

Województwo warmińsko-mazurskie skrywa w sobie przepiękne zakątki – to przede wszystkim magia jezior, ale nie tylko. Sprawdź co jeszcze sprawia, że ten region jest tak piękny!

Miłki to piękna mazurska wieś nad Jeziorem Miłkowskim. Dlaczego warto tutaj przyjechać? To nie tylko piękne miejsce, położone z dala od przepełnionych turystami miast. To oaza spokoju dla osób, które kochają odpoczynek nad jeziorem wśród zieleni. Pobyt tutaj to gwarancja relaksu. Czy jest coś bardziej relaksującego niż pobyt w domku z widokiem na jezioro? My już się przekonaliśmy, że nie! Teraz Twoja kolej.

lake 1609617 1920 - Warmińsko-mazurskie skarby - odkryj je razem z nami!

Ostróda – malowniczo położone nad jeziorem Drwęckim i przecięte rzeką Drwęcą miasto nazywane Perłą Mazur – w pełni zasługuje na to miano. Znajdziemy tu sporo ciekawostek zarówno Historycznych jak i współczesnych. To miejsce gdzie żyją jeszcze prawdziwi rycerze, gdzie podaje się żurek w chlebie i pierogi z jagnięciną, gdzie zaczyna się podróż statkiem po trawie. Przyjedź i dowiedz się skąd zarządzał Europą sam Napoleon Bonaparte, znajdź 5 wież, odkryj skarby czerwonych koszarów i innych perełek, a po wszystkim odpocznij na miejskiej plaży leniuchując lub szalejąc na nartach wodnych.

willow 1516877 1280 - Warmińsko-mazurskie skarby - odkryj je razem z nami!

Miłakowo nad Jeziorem Mildzkim to piękne miasto w województwie warmińsko-mazurskim, które powstało w XIV wieku. Była to osada przy zamku krzyżackim Henryka von Liebenzella. W mieście znajdziemy zabytki takie jak gotycki kościół parafialny z XIV wieku, ruiny zamku krzyżackiego – niestety zachowały się z niego tylko piwnice, zamek został doszczętnie zniszczony w 1807 roku. Zabudowa małomiasteczkowa tworzy niepowtarzalny, uroczy klimat tej miejscowości.

Nad jeziorem w Miłakowie można odpocząć i naładować akumulatory. Spacer wśród zieleni, relaks nad wodą na plaży czy spędzanie wolnego czasu na rowerze wodnym – to jest coś! Osoby lubiące klimatyczne miejsca z pewnością się tutaj odnajdą, a kto raz tu przyjedzie, ten na pewno będzie wracał!

lake 3689303 1280 - Warmińsko-mazurskie skarby - odkryj je razem z nami!

‘Perła Warmii’, ‘Wawel Północy’ i najweselszy zakątek Polski – to określenia malowniczo położonego nad rzeką Łyną Lidzbarka Warmińskiego. Najcenniejszym zabytkiem jest tu gotycki zamek z XIV wieku – jeden z najlepiej zachowanych gotyckich zamków w Polsce i miejsce gdzie rokrocznie odbywają się Biesiady Humoru i Satyry. Podczas wizyty zobacz Wysoką Bramę i Ratusz, wieżę ciśnień i “Górę Krzyżową”. Poznaj miejsce gdzie przebywał Mikołaj Kopernik i gdzie odnaleziono kronikę Galla Anonima, przejdź Aleją Gwiazd Kabaretu, dowiedz się co to Kaziuki-Wilniuki i jak wygląda wyciąg typu ‘wyrwirączka’.

landscape 1155506 1280 - Warmińsko-mazurskie skarby - odkryj je razem z nami!
Sprawdź 4 piękne wsie na Podkarpaciu!

Opublikowano:

Autor:

Absolwentka technicznego kierunku studiów a jednocześnie osobą kreatywna i pomysłowa. Świetnie odnajduje się w sferze content marketingu oraz social media. Prywatnie jest miłośniczką fotografii.


Oceń artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prowadzisz wynajem na doby?

Ten ebook jest dla Ciebie!