Podkarpacie i jego 4 urocze wsie – Cisna, Rakszawa, Myczkowce, Krasiczyn

Województwo podkarpackie skrywa w sobie wiele pięknych miejsc, jeszcze nie do końca odkrytych przez turystów. Sprawdź 4 najpiękniejsze!

Niewielka bieszczadzka Cisna, malowniczo położona w dolinie rzeki Solinki z roku na rok przyciąga coraz więcej turystów z całej Polski. Cisna jest jedną z nielicznych bieszczadzkich miejscowości uzdrowiskowych. Unikalny miejscowy klimat, atrakcyjne położenie, sporo niezłych obiektów noclegowych i gastronomicznych oraz łatwy dojazd, sprawiają że Cisna stanowi świetną bazę wypadową do zwiedzania całych Bieszczad i Słowacji.

bieszczady 1002438 1920 - Podkarpacie i jego 4 urocze wsie - Cisna, Rakszawa, Myczkowce, Krasiczyn

Rakszawa to piękna wieś leżąca w dolinie potoku Młynówka. Krajobrazy tutaj są naprawdę piękne – jest tutaj zielono, spokojnie i klimatycznie. Będąc w Rakszawie koniecznie trzeba udać się na spacer wśród zieleni, której jest pełno w okolicy. Gwarantujemy, że odpoczniesz tutaj od swoich codziennych obowiązków i posmakujesz powolnego życia wiejskiego, które jest wolne od stresów i chaosu. Lepszego miejsca na relaks nie znajdziesz!

Z Rakszawy niedaleko jest do Łańcutu, gdzie można zwiedzić zamek Lubomirskich, muzeum-zamek przyłączony do „Szlaków zamków Europy Środkowo-Wschodniej” stworzonego przez UNESCO. Zamek, zamkiem, ale na nim się atrakcje miasta nie kończą. O reszcie – przyjedź i przekonaj się sam!

kopki hay 668952 1280 - Podkarpacie i jego 4 urocze wsie - Cisna, Rakszawa, Myczkowce, Krasiczyn

Myczkowce to piękna wieś leżąca nad rzeką San oraz Jeziorem Myczkowskim, jedna z najstarszych osad w Bieszczadach. Jest to idealne miejsce na wypoczynek dla osób lubiących ciszę i spokój. Pobyt w Myczkowcach to gwarancja relaksu na łonie natury. Czy odpoczynek nad wodą wśród zieleni nie brzmi wspaniale? Z platformy widokowej znajdującej się w tej wsi możemy podziwiać niezwykle piękną panoramę tego miejsca. Widoki są naprawdę bajkowe!

Będąc w tym miejscu warto wybrać się na wyprawę szlakami spacerowymi. Wieś znajduje się 360 m n.p.m. więc wspaniałe widoki gwarantowane! Na terenie wsi możemy zobaczyć pomnik przyrody “Skałki Myczkowieckie”, cudowne źródełko z mineralną wodą leczniczą oraz kilka rezerwatów przyrody. Czy to nie prawdziwy raj dla miłośników przyrody? Przekonaj się na własnej skórze i odkryj piękno tego miejsca po swojemu!

nature 2940925 1920 1 - Podkarpacie i jego 4 urocze wsie - Cisna, Rakszawa, Myczkowce, Krasiczyn

Krasiczyn znany jest przede wszystkim z zamku nad Sanem i otaczającego go pięknego parku. Można tutaj przenieść się do dawnych czasów i poczuć jak król – nie tylko ze względu na możliwość noclegu w zamku. Ta wieś ma swój własny klimat i charakter, spokój i elegancja unoszą się w powietrzu, a przyjezdni z przyjemnością odkrywają najpiękniejsze zakątki po swojemu. Przemili mieszkańcy Krasiczyna dokładają wszelkich starań, aby goście poczuli się tutaj wyjątkowo.

Wieś Krasiczyn to świetne miejsce na odpoczynek dla rodzin z dziećmi – każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Odbywają się tutaj bardzo ciekawe lokalne wydarzenia, jedna to tylko dodatek – Krasiczyn sam w sobie jest magicznym miejscem i każdy kto był tutaj chociaż raz z pewnością potwierdzi niesamowity klimat tego miejsca.

romania 643655 1280 - Podkarpacie i jego 4 urocze wsie - Cisna, Rakszawa, Myczkowce, Krasiczyn
Sprawdź też najlepsze 6 miejsc na wypoczynek nad morzem!

Opublikowano:

Autor:

Absolwentka technicznego kierunku studiów a jednocześnie osobą kreatywna i pomysłowa. Świetnie odnajduje się w sferze content marketingu oraz social media. Prywatnie jest miłośniczką fotografii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *