Degustacja wina w ciemności – nowa atrakcja w Warszawie

Według niektórych wzrok odgrywa niezwykle dużą rolę w degustacji wina. Znaleźli się jednak tacy, którzy postanowili tej teorii zaprzeczyć i twierdzą, że beż używania wzroku, wrażenia są jeszcze lepsze. 
Od pierwszych dni sierpnia w restauracji „Borpince” mieszkańcy Warszawy mają okazję skosztować win w niepowtarzalnej scenerii. Pomysł narodził się dzięki dużemu zainteresowaniu jakie wzbudza spożywanie posiłków w ciemności.

Według smakoszy wina, jego degustacja powinna składać się z trzech etapów, z czego pierwszy to właśnie ocena wizualna wina. Pozwala ona sprawdzić skąd wino jest, jakiej jest konsystencji i ile ma lat. Właściciele wina maja jednak inne zdanie. Twierdzą, że przez fakt, że najpierw je widzimy sprawia, że spodziewamy się już pewnego smaku i nie pozwala nam to na pewną spontaniczność w jego kosztowaniu.

Wino, które jest podawane jest dobrane przez profesjonalnie zajmujących się winami ludzi. Dzięki temu zawsze możemy się dowiedzieć czegoś więcej o spożywanym trunku.

Takie atrakcje są pełne pewnej tajemniczości. To niezwykłe doświadczenie nie tylko dla prawdziwych smakoszy wina, ale również tych, którzy po prostu lubią próbować nowe smaki.

Szukasz noclegu? 
–> noclegi w Warszawie 

Opublikowano:

Autor: Zuzanna Maciejewska

Aktywna w społeczności akademickiej studentka ekonomii. Interesuje się marketingiem i copywritingiem. Na pierwszym miejscu stawia chęć rozwoju, a prywatnie miłośniczka tańca i sportu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *