TOP 5 miejsc w Polsce na spokojne, sielankowe wakacje

Wielkimi krokami zbliżają się upragnione wakacje. To czas odpoczynku, naładowania baterii i relaksu po męczącym roku i długiej zimie. Gdzie się wybrać by czas spędzony na urlopie był w pełni wykorzystany? Przedstawiamy 5 miejsc w Polsce, gdzie wypoczynek będzie sielankowy.

1. Charzykowy

Przepiękna miejscowość wypoczynkowa położona nad Jeziorem Charzykowskim. Otoczona jest kompleksem leśnym Parku Narodowego Bory Tucholskie, które są świetnym miejscem rowerowych i pieszych wypraw. Wielbiciele aktywnego wypoczynku na pewno nie będą się tu nudzić, gdyż do dyspozycji jest cała gama sportów wodnych, szczególnie żeglarstwa. Można też zrelaksować się na piaszczystej plaży i zażyć kąpieli słonecznej.

2. Kalnica

Miejscowość leżąca u stóp Bieszczad, niedaleko Wetliny, jednak nie jest tak jak ona oblegana przez turystów w okresie letnim. Miłośnicy górskich wędrówek, zielonych połonin i otwartych przestrzeni będą zachwyceni. Przez Kalnicę przepływa rzeka Wetlina. Działa tu schronisko Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych.

3. Zamordeje

To malutka wieś położona nad Jeziorem Nidzkim. To typowe miejsce wypoczynkowe. Znajduje się w niewielkiej odległości od Rucianej- Nidy, w obszarze Mazurskiego Parku Krajobrazowego i Puszczy Piskiej. Na Jeziorze Nidzkim obowiązuje zakaz poruszania się łodziami o napędzie silnikowy. To zakątek dla spragnionych ciszy i spokoju, którzy chcą wypocząć na łonie natury.

4. Rąbka

Malutka wieś położona na terenie Słowińskiego Parku Narodowego. Baza noclegowa jest tu niewielka. Stąd rozpoczyna się wycieczki po parku. Znajduje się jedynie około 2,5 km od Łeby. Można stąd wyruszyć nad morze bądź podziwiać wyjątkowe uroki Jeziora Łebsko. Atrakcją jest Muzeum Wyrzutni Rakiet.

5. Gołuchów

Wieś w województwie wielkopolskim. Znajduje się tu wiele atrakcji, takich jak zamek w stylu renesansu francuskiego, 162 ha ogród w stylu angielskim czy głaz św. Jadwigi- największy głaz narzutowy w województwie. Nieopodal, amatorzy wodnych szaleństw i kąpieli słonecznych mogą wybrać się nad Jezioro Gołuchowskie. Dla dzieci prawdziwą atrakcją będzie na pewno mieszcząca się tu zagroda żubrów i innych zwierząt.

Sprawdź 5 najlepszych plaż w Polsce.

Opublikowano:

Autor: Patrycja Olczak

Absolwentka technicznego kierunku studiów a jednocześnie osobą kreatywna i pomysłowa. Świetnie odnajduje się w sferze content marketingu oraz social media. Prywatnie jest miłośniczką fotografii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *