TOP 5 miejsc w Polsce na spokojne, sielankowe wakacje

Wielkimi krokami zbliżają się upragnione wakacje. To czas odpoczynku, naładowania baterii i relaksu po męczącym roku i długiej zimie. Gdzie się wybrać by czas spędzony na urlopie był w pełni wykorzystany? Przedstawiamy 5 miejsc w Polsce, gdzie wypoczynek będzie sielankowy.

1. Charzykowy

Przepiękna miejscowość wypoczynkowa położona nad Jeziorem Charzykowskim. Otoczona jest kompleksem leśnym Parku Narodowego Bory Tucholskie, które są świetnym miejscem rowerowych i pieszych wypraw. Wielbiciele aktywnego wypoczynku na pewno nie będą się tu nudzić, gdyż do dyspozycji jest cała gama sportów wodnych, szczególnie żeglarstwa. Można też zrelaksować się na piaszczystej plaży i zażyć kąpieli słonecznej.

charzykowy 1024x683 - TOP 5 miejsc w Polsce na spokojne, sielankowe wakacje

2. Kalnica

Miejscowość leżąca u stóp Bieszczad, niedaleko Wetliny, jednak nie jest tak jak ona oblegana przez turystów w okresie letnim. Miłośnicy górskich wędrówek, zielonych połonin i otwartych przestrzeni będą zachwyceni. Przez Kalnicę przepływa rzeka Wetlina. Działa tu schronisko Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych.

kalnicabieszczady1 - TOP 5 miejsc w Polsce na spokojne, sielankowe wakacje

Gdzie spać?
Chcąc zwiedzić Kalnicę a jednocześnie wybierając ciche miejsce, dobrym pomysłem będą Domki Nad Strumieniem w Baligrodzie. Są dobrze wyposażone, położone w zaciszu więc idealnie sprawdzą się jako baza wypadowa do nie tylko Kalnicy, ale całych Bieszczad.

Zajrzyj na naszego facebooka!

3. Zamordeje

To malutka wieś położona nad Jeziorem Nidzkim. To typowe miejsce wypoczynkowe. Znajduje się w niewielkiej odległości od Rucianej- Nidy, w obszarze Mazurskiego Parku Krajobrazowego i Puszczy Piskiej. Na Jeziorze Nidzkim obowiązuje zakaz poruszania się łodziami o napędzie silnikowy. To zakątek dla spragnionych ciszy i spokoju, którzy chcą wypocząć na łonie natury.

294233 40 - TOP 5 miejsc w Polsce na spokojne, sielankowe wakacje

4. Rąbka

Malutka wieś położona na terenie Słowińskiego Parku Narodowego. Baza noclegowa jest tu niewielka. Stąd rozpoczyna się wycieczki po parku. Znajduje się jedynie około 2,5 km od Łeby. Można stąd wyruszyć nad morze bądź podziwiać wyjątkowe uroki Jeziora Łebsko. Atrakcją jest Muzeum Wyrzutni Rakiet.

Gdzie spać?
Dla tych, którzy chcą uniknąć noclegu w Łebie, dobrym pomysłem będą Czarcie Chatki w miejscowości Gardna Wielka. Miejscowość ta jest równie spokojna, a domki są idealnym miejscem dla zwolenników ciszy.

6612 d - TOP 5 miejsc w Polsce na spokojne, sielankowe wakacje

5. Gołuchów

Wieś w województwie wielkopolskim. Znajduje się tu wiele atrakcji, takich jak zamek w stylu renesansu francuskiego, 162 ha ogród w stylu angielskim czy głaz św. Jadwigi- największy głaz narzutowy w województwie. Nieopodal, amatorzy wodnych szaleństw i kąpieli słonecznych mogą wybrać się nad Jezioro Gołuchowskie. Dla dzieci prawdziwą atrakcją będzie na pewno mieszcząca się tu zagroda żubrów i innych zwierząt.

goluchow 1024x728 - TOP 5 miejsc w Polsce na spokojne, sielankowe wakacje

Sprawdź 5 najlepszych plaż w Polsce.

Opublikowano:

Autor:

Absolwentka technicznego kierunku studiów a jednocześnie osobą kreatywna i pomysłowa. Świetnie odnajduje się w sferze content marketingu oraz social media. Prywatnie jest miłośniczką fotografii.

2 komentarze

Lenka

Super, że pokazaliście inne miejsca, mniej znane, mniej turystycznie, gdzie naprawdę można odpocząć. Ja już mam przesyt ludzi w takich miejscach jak Trójmieście lub Zakopane. W tym roku wraz z rodziną szukamy agroturystyki, blisko natury.

Reply
Zuzanna Maciejewska

Świetnie, bardzo się cieszymy, że nasze wskazówki się przydały i życzymy udanego wypoczynku! :)

Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prowadzisz wynajem na doby?

Ten ebook jest dla Ciebie!

Pobierz darmowy ebook