5 najlepszych plaż w Polsce

W Polsce istnieje mnóstwo nadmorskich miejscowości. Trudno jest wybrać idealną plażę. Jeżeli nie lokalizacja to może cechy, które wyróżniają poszczególne zakątki pomogą Wam podjąć decyzję. Poniżej prezentujemy 5 NAJ plaż w Polsce!

NAJbardziej na północ

Miejscowość położona jest nad klifowym wybrzeżem oczywiście z dostępem do plaży, która z północnej strony jest kamienista, zaś od zachodu piaszczysta i czysta. Jastrzębia Góra tętni życiem przez cały sezon letni. Za dnia plażę przepełniają tłumy turystów spragnionych promieni słonecznych i morskich fal, wieczorami z kolei spotykają się tu miłośnicy zachodów słońca i nocnych imprez.

NAJstarsza

Pierwsze kąpielisko w Polsce powstało na początku XIX wieku w… Gdańsku i to właśnie tam funkcjonuje do dziś. Powinni wybrać je wszyscy, którzy wolą spokojniejszy charakter plażowania. Brzeźno posiada 100 metrowy, wydzielony, strzeżony odcinek plaży, znajdziecie tu także boisko do gry w piłkę plażową, wypożyczalnię sprzętów plażowych oraz do zabaw w wodzie. W okolicy warto odwiedzić malowniczy Park Brzeziński im. Haffnera.

NAJczystsza

Szeroka, piaszczysta i przede wszystkim bardzo czysta plaża. Gdzie taką znajdziecie? W Rewalu! To prawdopodobnie największa atrakcja okolicy. Uroku dodają jej przepiękne krajobrazy – z jednej strony na morze, z drugiej na klify i wydmy. Do dyspozycji turystów wydzielono tu kąpielisko obejmujące 300 metrów linii brzegowej. W czasie wakacji funkcjonują na nim zjeżdżalnie, dmuchane konstrukcje dla dzieci i wypożyczalnia skuterów wodnych. Organizowane są także turnieje sportowe. Wyznaczono również specjalne miejsca, gdzie plażować mogą również czworonogi.5Naj - 5 najlepszych plaż w Polsce

NAJbardziej oblegana

Turyści najchętniej i najczęściej odwiedzają Międzyzdroje, głównie ze względu na piękną, piaszczystą plażę. Drobny piasek, klifowe wzgórza, wydmy oddzielające plażę od miasta i niesamowite widoki – właśnie taki zestaw czeka na Was w tej urokliwej miejscowości. Aktywni mogą wypożyczyć sprzęt wodny. Latem organizowane są tu wybory miss oraz zawody piłki plażowej.

NAJszersza

Świnoujska plaża nie tylko od lat spełnia najwyższe standardy w kilku kategoriach, m.in. czystości wody i bezpieczeństwa, ale też jest najszerszą na pomorzu. To jedyne miejsce w kraju, które już kilkakrotnie zostało wyróżnione prestiżową, międzynarodową Błękitną Flagą. W sezonie na plaży dużo się dzieje, zaś poza nim można zrelaksować się i uciec od codziennego zgiełku.

Te 5 plaż wyróżnia się na tle pozostałych, nadmorskich zakątków. Są zadbane, piaszczyste i przepiękne. Dodatkowo można korzystać na nich z wielu atrakcji. Kto z Was odwiedzi Bałtyk tego lata?

 

Planujesz urlop nad morzem? Sprawdź najpopularniejsze noclegi!

Opublikowano:

Autor:


Oceń artykuł:

2 komentarze

Dadok

Ile kilogramów waży ten wybór, skoro jest tak ciężko wybrać? Może jednak TRUDNO wybrać?

Zuzanna Maciejewska

Trudno na pewno też jest ją wybrać! :) W końcu tyle pięknych plaż mamy :)

Comments are closed.