5 najlepszych plaż w Polsce

W Polsce istnieje mnóstwo nadmorskich miejscowości. Trudno jest wybrać idealną plażę. Jeżeli nie lokalizacja to może cechy, które wyróżniają poszczególne zakątki pomogą Wam podjąć decyzję. Poniżej prezentujemy 5 NAJ plaż w Polsce!

NAJbardziej na północ

Miejscowość położona jest nad klifowym wybrzeżem oczywiście z dostępem do plaży, która z północnej strony jest kamienista, zaś od zachodu piaszczysta i czysta. Jastrzębia Góra tętni życiem przez cały sezon letni. Za dnia plażę przepełniają tłumy turystów spragnionych promieni słonecznych i morskich fal, wieczorami z kolei spotykają się tu miłośnicy zachodów słońca i nocnych imprez.

NAJstarsza

Pierwsze kąpielisko w Polsce powstało na początku XIX wieku w… Gdańsku i to właśnie tam funkcjonuje do dziś. Powinni wybrać je wszyscy, którzy wolą spokojniejszy charakter plażowania. Brzeźno posiada 100 metrowy, wydzielony, strzeżony odcinek plaży, znajdziecie tu także boisko do gry w piłkę plażową, wypożyczalnię sprzętów plażowych oraz do zabaw w wodzie. W okolicy warto odwiedzić malowniczy Park Brzeziński im. Haffnera.

NAJczystsza

Szeroka, piaszczysta i przede wszystkim bardzo czysta plaża. Gdzie taką znajdziecie? W Rewalu! To prawdopodobnie największa atrakcja okolicy. Uroku dodają jej przepiękne krajobrazy – z jednej strony na morze, z drugiej na klify i wydmy. Do dyspozycji turystów wydzielono tu kąpielisko obejmujące 300 metrów linii brzegowej. W czasie wakacji funkcjonują na nim zjeżdżalnie, dmuchane konstrukcje dla dzieci i wypożyczalnia skuterów wodnych. Organizowane są także turnieje sportowe. Wyznaczono również specjalne miejsca, gdzie plażować mogą również czworonogi.

NAJbardziej oblegana

Turyści najchętniej i najczęściej odwiedzają Międzyzdroje, głównie ze względu na piękną, piaszczystą plażę. Drobny piasek, klifowe wzgórza, wydmy oddzielające plażę od miasta i niesamowite widoki – właśnie taki zestaw czeka na Was w tej urokliwej miejscowości. Aktywni mogą wypożyczyć sprzęt wodny. Latem organizowane są tu wybory miss oraz zawody piłki plażowej.

NAJszersza

Świnoujska plaża nie tylko od lat spełnia najwyższe standardy w kilku kategoriach, m.in. czystości wody i bezpieczeństwa, ale też jest najszerszą na pomorzu. To jedyne miejsce w kraju, które już kilkakrotnie zostało wyróżnione prestiżową, międzynarodową Błękitną Flagą. W sezonie na plaży dużo się dzieje, zaś poza nim można zrelaksować się i uciec od codziennego zgiełku.

Te 5 plaż wyróżnia się na tle pozostałych, nadmorskich zakątków. Są zadbane, piaszczyste i przepiękne. Dodatkowo można korzystać na nich z wielu atrakcji. Kto z Was odwiedzi Bałtyk tego lata?

 

Planujesz urlop nad morzem? Sprawdź najpopularniejsze noclegi!

Opublikowano:

Autor: Przemek

1 Comment

Dadok

Ile kilogramów waży ten wybór, skoro jest tak ciężko wybrać? Może jednak TRUDNO wybrać?

Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *