Termy Uniejów – jak wyglądają i gdzie się znajdują?

Termy Uniejów to działający od 2008 roku kompleks basenów termalnych z atrakcjami i strefą SPA. Jak wyglądają, gdzie się znajdują, co zobaczyć w pobliżu? Odpowiadamy na wszystkie nurtujące Was pytania.

Jak wyglądają termy w Uniejowie?

Na Termy Uniejów składa się kilka różnych stref. Wśród nich największą powierzchnię zajmuje kąpielisko zewnętrzne wraz z atrakcjami. Znajdziecie tutaj baseny solankowe (duży i mały), basen dziecięcy, wyspę z jacuzzi, rwącą rzekę, bufet w zatoce, basen rekreacyjny (tzw. „Banan”), trzy zjeżdżalnie o różnej wysokości, brodzik z zamkiem dla maluchów. We wszystkich basenach (poza pływackim) głębokość waha się od 0,5 do maksymalnie 1,5 m, a temperatura wody to ok. 30-32°C. Basen pływacki ma wymiary 9 x 25 m i do 2 m głębokości. Woda jest tu odczuwalnie chłodniejsza (25-27°C).

Kąpielisko wewnętrzne tworzą: basen uzdrowiskowy, basen ze statkiem pirackim i tężnia solankowa. Na piętrze czeka rozbudowana Strefa Saun. Do wyboru aż 7 różnych pomieszczeń do odpoczynku: sauna infrared, bania, łaźnia turecka, łaźnia aromatyczna, saunarium, słoneczna łąka i komora śnieżna. Miłośnicy morsowania skorzystają też z lodowego basenu. Do dyspozycji Gości jest również Strefa Gastronomiczna, a także SPA z wyjątkowymi masażami. Nie martwcie się, jeśli zapomnicie ręcznika – można będzie go wypożyczyć (odpłatnie) na miejscu.

Termy Uniejów to z pewnością jeden z najciekawszych kompleksów termalnych w województwie i centralnej Polsce.

PSX 20220526 123140 1024x1024 - Termy Uniejów - jak wyglądają i gdzie się znajdują?
PSX 20220526 123128 1024x1024 - Termy Uniejów - jak wyglądają i gdzie się znajdują?

Gdzie znajdują się Termy Uniejów i jak tu dojechać?

Termy Uniejów zlokalizowane są w centralnej części miasteczka, przy ulicy Zamkowej 3/5. Do Uniejowa można dostać się drogą wojewódzką nr 473 (od strony północnej), DW469 (jadąc od strony wschodniej) oraz drogą krajową nr 72 (z zachodu i południa). Co zrobić z samochodem, gdy dojedziemy do obiektu? Dla wszystkich zmotoryzowanych mamy dobrą wiadomość. Naprzeciwko kompleksu znajduje się duży, bezpłatny parking. :) Dojazd bez samochodu może wymagać przesiadki. Najlepiej wybrać pociąg i udać się np. do Łodzi/Lutomierska czy Łęczycy, a następnie przesiąść się w busa do Uniejowa.

Termy Uniejów – jak dojechać z Łodzi i z Warszawy?

Jadąc z Łodzi, najlepiej wybrać trasę wiodącą przez Aleksandrów Łódzki i Poddębice – jest ona najkrótsza i liczy 57 km. Możecie również zdecydować się na drogą przez autostradę A2 – czas dojazdy będzie podobny, jednak pokonacie nieco więcej kilometrów (64). W przypadku drugiego wariantu kierujcie się na Zgierz, następnie wjedźcie na A2 w Emilii i zjedźcie z autostrady w Wartkowicach. Następnie, na rondzie w Starym Gostkowie wybierzcie pierwszy zjazd (DK469). Dojazd do term w Uniejowie z Warszawy zajmie Wam około 2 godzin. Droga jest prosta i prowadzi przez autostradę A2. Po zjeździe w Wartkowicach kierujcie się tą samą trasą, co w drugim opisanym wariancie Łódź-Uniejów.

72 - Termy Uniejów - jak wyglądają i gdzie się znajdują?
Źródło: Google Maps – https://www.google.com/maps/place/Uniejów/

Termy Uniejów z dziećmi

Kompleks jest przystosowany do wizyt dzieci, również niemowląt. Płytkie brodziki, atrakcje (basen ze statkiem piratów, zjeżdżalnie), a także liczne udogodnienia na miejscu sprawiają, że termy w Uniejowie mogą być świetną atrakcją dla osób w każdym wieku. W obiekcie stworzono specjalne pomieszczenie dla mam z dziećmi, gdzie przygotujecie malucha (i siebie) do relaksu. Nieopodal kas zlokalizowany jest też sklep, w którym – oprócz akcesoriów – zakupicie pampersy kąpielowe. Z dobroczynnego wpływu wód termalnych skorzystają więc także ci, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z pływaniem. :) W termach honorowana jest zarówno Karta Dużej Rodziny, jak i Karta Rodzin Wielodzietnych Województwa Łódzkiego.

PSX 20220526 123149 1024x1024 - Termy Uniejów - jak wyglądają i gdzie się znajdują?
PSX 20220526 123200 1024x1024 - Termy Uniejów - jak wyglądają i gdzie się znajdują?

Uniejów – atrakcje w okolicy term

Do Uniejowa warto pojechać z całą rodziną lub przyjaciółmi także ze względu na lokalne atrakcje. W okolicy Term Uniejów znajduje się pomost dla pieszych nad Wartą, park linowy, zamek z ciekawą historią w rozległym parku. W pobliżu obiektu zjecie smaczne posiłki w okolicznych punktach gastronomicznych (Smak Park, Napoletana – naprzeciwko kompleksu) i restauracjach (np. Restauracja Herbowa, restauracja w Hotelu Medical SPA Lawendowe Termy****).

PSX 20220526 123118 1024x768 - Termy Uniejów - jak wyglądają i gdzie się znajdują?

Termy Uniejów – cennik, bilety, godziny otwarcia, informacje

Podstawowy bilet na Termy Uniejów obejmuje wejście do strefy basenowej. Jego koszt to (w zależności od czasu i wieku odwiedzającego):

  • od poniedziałku do piątku – między 24 a 57 zł,
  • w soboty i długie weekendy – między 28 a 67 zł,
  • w niedziele i święta – między 29 a 69 zł.

Dzieci do lat 7 wchodzą na basen za darmo. Dla osób z niepełnosprawnością przewidziana jest ulga przy zakupie biletu.

Wejście do Strefy Saun jest dodatkowo płatne (kwoty sumują się). Nie ma możliwości zakupu wejścia wyłącznie do Strefy Saun.

Po opłaceniu biletu otrzymamy specjalny zegarek, na który możemy „nabić” zakupy i wejścia do innych stref, niż te, do które zadeklarowaliśmy na początku wizyty. Za wybrane dodatkowe usługi zapłacimy przy wyjściu. Dzięki opasce sprawdzimy również, ile czasu na zabawę nam pozostało. Zegarkiem otworzymy swoją szafkę w szatni. Jeśli do term udajecie się po raz pierwszy, warto pamiętać, że kolejne bloki szafek mają zamek centralny z boku całego modułu, a nie czujnik przy każdej szafce z osobna!

Termy Uniejów czynne są przez cały rok, od poniedziałku do niedzieli, w godzinach 10:00-22:00 (z wyjątkami w niektóre święta). Szczegóły sprawdzicie na stronie internetowej kompleksu (termyuniejow.pl).

Opublikowano:

Autor:

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w klasie skrzypiec oraz kierunku Muzyka w mediach w łódzkiej Akademii Muzycznej. W trakcie studiów odbywała także szkolenia w zakresie: event managementu, konsultacji muzycznych w reklamie czy prawa własności intelektualnej. W Noclegowo.pl robi to, co kocha najbardziej - dużo pisze! Prywatnie pasjonatka wspinaczki górskiej, urbexu i dobrego jedzenia.


Oceń artykuł: