Kiedy warto wziąć urlop w 2014 roku?

W jakie dni warto zaplanować urlop? Oczywiście w takie, które następują bezpośrednio przed lub bezpośrednio po dniach wolnych od pracy. W poniższym zestawieniu przedstawiamy propozycje kiedy i w jaki sposób spędzić urlop w 2014 roku. Znajdą się również pomysły dla tych, którzy wypoczynek planują poza sezonem letnim.

 • 19-22.06 Boże Ciało
  Święto jest obchodzone zawsze we czwartek, więc dobrym pomysłem jest wzięcie urlopu w piątek, tak aby mieć 4 dniowy wypoczynek. W czerwcu jeszcze nie jest na tyle ciepło, żeby wyjechać nad wodę, ale jest to dobry czas na spędzanie aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Zachęcają nas do tego liczne miejsca takie jak: Sielpia Wielka, Skorzęcin, Uniejów i wiele innych. Możemy tam zarówno zabawić się jak i wypocząć. Popływać kajakiem i rowerkiem wodnym. Dobrym pomysłem również są góry. Nie jest jeszcze na tyle gorąco, żeby nie móc wspinać się po Kasprowym Wierchu. Nie zmęczymy się przy tym aż tak bardzo, jakbyśmy planowali wycieczki w ciągu upalnego sierpnia.
 • 15-17.08 Święto Wojska Polskiego, Wniebowzięcie Maryi Panny
  Ponieważ ten dłuższy weekend wypada w okresie wakacyjnym to form wypoczynku jest bez liku. Sporty wodne, szlaki piesze, rowerowe, jazda konna, basen. Wszystko zależy tylko od tego, na co mamy ochotę. Sierpień to najlepszy czas na plażę i wypoczynek nad wodą. Zarówno nad Polskim morzem jak i zagranicą. Ze względu na upały możemy pozwolić sobie na słodkie lenistwo, jakim jest wylegiwanie się na rozżarzonym piasku na kocu lub leżaku.
 • 8-11.11 Święto Niepodległości
  To tylko trzy dni wolnego, aczkolwiek warto pomyśleć aby wybrać się na niezapomniany wypoczynek. Dla osób, które czują ducha patriotyzmu jest to najlepszy czas na uroczystości upamiętniające dzień uzyskania przez Polskę niepodległości. W tym dniu organizowane jest wiele wydarzeń w których możemy wziąć udział. Najważniejsze obchody zawsze są organizowane w stolicy. Dla upamiętnienia tego święta jest organizowany Bieg Niepodległości. Jeśli pogoda nie będzie deszczowa, to warto wybrać się na przejażdżkę konną lub kiedy pogoda jednak nam nie dopisze, to możemy wybrać się do Spa.
 • 25-28.12 Boże Narodzenie
  W tym roku święta wypadają w środku tygodnia. To doskonała okazja do spędzenia aktywnie wypoczynku. Wcale nie trzeba w tym celu wyjeżdżać do do ciepłych krajów. Polska jest przepełniona atrakcjami nie tylko dla miłośników sportów wodnych, ale również dla ceniących sobie relaks w termach czy aquaparku.

Opublikowano:

Autor:

Propagator użytecznych i nowoczesnych rozwiązań w projektowaniu stron. Jego specjalizacja to performance marketing oraz e-mail marketing. Na pierwszym miejscu stawia skuteczną komunikację i budowanie relacji z klientem. Interesuje się nowymi technologiami i postępami w badaniach kosmosu.


Oceń artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *