W 3 dni dookoła świata na Międzynarodowych Targach Turystycznych

W czasie pandemii wszelkie imprezy czy targi, również te turystyczne, zostały odwołane. Przez bardzo długi okres nie można było uczestniczyć w spotkaniach dla miłośników podróżowania. Teraz na szczęście sytuacja częściowo wróciła do normy. Pojawia się coraz więcej wydarzeń, które wprowadzają powiew świeżości i możliwość poszerzenia swoich horyzontów podróżniczych. Jednym z nich są odbywające się w Warszawie Międzynarodowe Targi Turystyczne. 

Spotkanie branży turystycznej

Międzynarodowe Targi Turystyczne odbywają się w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki w dniach 16-18 marca 2023. To pierwsza edycja tego wydarzenia i pierwsze od 4 lat międzynarodowe turystyczne targi w Warszawie. Warto więc stać się częścią tego największego spotkania branży turystycznej w Polsce. Organizowane są przez Polską Izbę Turystyki we współpracy z Grupą MTP, która jest największym organizatorem imprez targowych w Polsce. Pomysłodawcy podkreślają, że branża turystyczna potrzebuje wzmocnienia i zintegrowania, szczególnie, że w czasie pandemii została najbardziej dotknięta negatywnymi jej skutkami. Dodają też, że obecnie w czasach szalejącej inflacji, wojny toczącej się za naszą wschodnią granicą konieczność wspólnego spotkania się i wymiany doświadczeń jest szczególnie ważna. Wydarzenie powstaje we współpracy z najważniejszymi polskimi instytucjami i organizacjami działającymi w sektorze turystycznym. Dzięki temu targi zapewnią wysoki poziom merytoryczny wszystkim uczestnikom.

Szczegóły, program i bilety znajdziecie na stronie głównej wydarzenia.

targi 1024x154 - W 3 dni dookoła świata na Międzynarodowych Targach Turystycznych

Moc atrakcji na Międzynarodowych Targach Turystycznych

Targi będą miały dwojaki charakter. Po części będą to spotkania branżowe, przeznaczone dla największych podmiotów w branży turystycznej. Nie zabraknie również atrakcji dla zwiedzających. W programie przewidziano strefę wystawową. Swoją ofertę przedstawią podmioty z Polski i zagranicy. 

Kto pojawi się na Międzynarodowych Targach Turystycznych? 

 • przedstawiciele branży turystycznej z całego świata, w tym z Polski – to między innymi narodowe i międzynarodowe organizacje turystyczne – swoją obecność na ten moment potwierdziły następujące kraje: Turcja, Grecja, Bułgaria, Tunezja, Izrael, Palestyna, Maroko, Chorwacja, Czarnogóra, Bośnia i Hercegowina oraz Malta,
 • ambasady, władze państwowe i samorządowe,
 • instytucje i organizacje branżowe,
 • firmy oferujące nowe technologie w turystyce,
 • przedstawiciele miejsc-atrakcji turystycznych,
 • touroperatorzy i agenci turystyczni, 
 • linie lotnicze i firmy oferujące przewozy autokarowe,
 • przedstawiciele obiektów noclegowych,
 • przedstawiciele turystyki uzdrowiskowej i medycznej,
 • osoby odpowiedzialne za organizację firmowych eventów i wyjazdów integracyjnych,
 • wydawnictwa i portale turystyczne,
 • przedstawiciele uczelni i szkół turystycznych i hotelarskich

Udział w targach to doskonała okazja do poszerzenia swoich zainteresowań w dziedzinie turystyki a także znalezienie inspiracji na przyszłe wyprawy w nieznane. Wydarzenie oferuje możliwość nawiązania międzynarodowych kontaktów biznesowych, dostęp do fachowej wiedzy dzięki szkoleniom, warsztatom czy konferencjom. To także szansa na poznanie nowych rozwiązań w dziedzinie turystyki oraz prelekcje znanych i lubianych globtroterów. 

11 - W 3 dni dookoła świata na Międzynarodowych Targach Turystycznych

Warszawa – co warto zobaczyć?

Stolicy Polski nikomu nie trzeba przedstawiać. To tętniące życiem miasto, które nigdy nie zasypia. Nie sposób też się tutaj nudzić. Każdy znajdzie w Warszawie coś dla siebie. Od zabytkowych obiektów związanych z historią naszego kraju, przez nowoczesne muzea, dzięki którym zdobywanie wiedzy o przeszłości jest łatwiejsze niż nigdy dotąd, kończąc na bogatej ofercie kulturalno-rozrywkowej. Wszystko to składa się na miejsce, które warto odwiedzić o każdej porze roku. Wybierając się na Międzynarodowe Targi Turystyczne, warto zaplanować wycieczkę po najważniejszych obiektach w mieście, lecz także i tych mniej oczywistych, które również są warte uwagi.

Opublikowano:

Autor:

Absolwentka Turystyki i Rekreacji UAM w Poznaniu. W Noclegowo łączy wiedzę wyniesioną ze studiów z zamiłowaniem do wyszukiwania ciekawych miejsc na mapie Polski. W wolnych chwilach dużo czyta, ogląda horrory i lubi przygodowe gry komputerowe.


Oceń artykuł: