Szlakiem polskich plaż – wschodnie wybrzeże

Niedawno pokazaliśmy Wam kilka cudownych plaż z zachodniego wybrzeża, dziś z kolei prezentujemy najciekawsze zakątki wschodniej części Bałtyku. Windsurfing, kitesurfing, żeglarstwo, świeże ryby oraz szerokie plaże to nie jedyne atrakcje, jakie tam na Was czekają.

DĘBKI

dębki 1280x500 - Szlakiem polskich plaż - wschodnie wybrzeże

http://bit.ly/2r37KXX

Jedna z najpopularniejszych plaż nudystów w Polsce. Piasek jest jasny i drobny, zaś cała plaża szeroka. Od miasta odgradzają ją niewysokie wydmy, dlatego wszyscy mogą czuć się tam komfortowo. Na zachodniej części znajduje się rzeka Piaśnica, która uchodzi do morza. Co ciekawe nie ma stałego ujścia i jeśli ktoś będzie spędzał urlop w Dębkach co roku – za każdym razem ujście tej rzeczki będzie wyglądało inaczej. Latem na plaży działa szkółka windsurfingowa.

WŁADYSŁAWOWO

wladek 960x500 - Szlakiem polskich plaż - wschodnie wybrzeże

http://bit.ly/2q3CXGq

Tak naprawdę największą atrakcją miasteczka jest plaża, na której w sezonie letnim na turystów czeka mnóstwo atrakcji, jak: zjeżdżalnie wodne, turnieje piłki siatkowej i nożnej, wybory miss, wypożyczalnie sprzętów, a dla dzieci dmuchane konstrukcje. Wieczorami i w nocy odbywają się liczne koncerty i występy artystyczne. Ponadto we Władysławowie zostało przygotowane pięć kąpielisk, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

CHAŁUPY

chałupy 960x500 - Szlakiem polskich plaż - wschodnie wybrzeże

http://bit.ly/2qI7kTP

Chałupy, czyli kolejne miejsce przyjazne nudystom. Plaża dla tych, którzy wolą opalać się bez niczego ciągnie się przez blisko cztery kilometry i na całej długości osłonięta jest sosnowym zagajnikiem. Od kilku lat jest to jedna z najmodniejszych plaż Półwyspu Helskiego. Znajdziecie tu wszystko czego potrzeba, aby w pełni wypocząć – cisza, spokój, szeroka plaża, miękki, drobniutki piasek i urocze sosnowe lasy.

JURATA

Beach in Hel 1280x500 - Szlakiem polskich plaż - wschodnie wybrzeże

http://bit.ly/2pVBw0V

W Juracie znajdziemy dwie plaże: szerszą i chętniej odwiedzaną położoną nad otwartym morzem oraz mniejszą nad zatoką Pucką. Na pierwszej znajdziemy bary, osłony dla plażowiczów oraz strzeżone kąpielisko, na drugiej zaś odnajdą się miłośnicy windsurfingu oraz kitesurfingu z uwagi na płytkie wody. Można tu również wypożyczyć sprzęt wodny. W Juracie mile widziani są także czworonożni turyści, dla których wydzielono fragment plaży.

REWA

26306738430 09d5a0a790 k 1280x500 - Szlakiem polskich plaż - wschodnie wybrzeże

https://flic.kr/p/G5CUPG

Malowniczo umiejscowiona nad Mierzeją Rewską Rewa to mała wioska rybacka. Znajdziecie tu najbardziej fascynującą geologów formę brzegową oraz ciągnący się w głąb morza, ponad kilometrowy cypel piaskowy, który rozdziela ciepłe wody Zalewu Puckiego od chłodniejszych wód Zatoki Gdańskiej. Ciekawostką jest również fakt, iż po jednej jego stronie, niezależnie od warunków pogodowych zawsze pozostaje pas gładkiej, niewzburzonej wody. Nie trudno się domyślić, że jest to idealne miejsce do uprawiania żeglarstwa, windsurfingu czy kitesurfingu. Plaża jest szeroka i piaszczysta, a woda czysta i ciepła. Czego chcieć więcej?

JANTAR

5012607369 df9facf95a b 1024x500 - Szlakiem polskich plaż - wschodnie wybrzeże

https://flic.kr/p/8CWVwZ

Jantar słynie głównie z trwających od listopada do kwietnia bursztynowych żniw. Jednak miejscowość przyciąga nie tylko ładnymi pamiątkami z bursztynu, ale też czystymi, szerokimi i bezpiecznymi plażami. Na turystów czeka tu bogata baza gastronomiczna i noclegowa. w sezonie odbywają się liczne imprezy kulturalne i rozrywkowe. Jednym słowem nie da się tu nudzić.

STEGNA

14378386261 dc9a1e5260 k 1280x500 - Szlakiem polskich plaż - wschodnie wybrzeże

https://flic.kr/p/nUyZip

Stegna podobnie jak Jantar jest niewielką nadmorską miejscowością, która może pochwalić się szeroką, piaszczystą plażą oraz świetnie przygotowaną infrastrukturą turystyczną. Działa tutaj wiele wypożyczalni sprzętów wodnych, które czekają na miłośników aktywnego wypoczynku. Nie trudno znaleźć również nocleg w dobrej cenie, znajdujący się w niedalekiej odległości od morza.

Wschodnie wybrzeże Bałtyku jest świetną alternatywą dla nudystów i miłośników aktywnego trybu życia, jednak rodziny z dziećmi także znajdą tutaj coś ciekawego dla siebie. Wszyscy, którzy podczas urlopu nie chcą się nudzić powinni obrać właśnie taki kierunek.

 

Koniecznie sprawdź TOP 5 miejsc na spokojne i sielankowe wakacje!

Zajrzyj na naszego facebooka!

Opublikowano:

Autor:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *