Press the down arrow key to interact with the calendar and select a date. Press the question mark key to get the keyboard shortcuts for changing dates.

Press the down arrow key to interact with the calendar and select a date. Press the question mark key to get the keyboard shortcuts for changing dates.

Bon turystyczny

Sposób rezerwacji

Elastyczna rezerwacja

Typ miejsca

Rodzaj zakwaterowania

Cena

Wybierz termin pobytu i liczbę gości, aby filtrować po cenie.

Lokalizacja

Z oceną

Udogodnienia

Ekologia
Kuchnia i jadalnia
Dla dzieci
Bezpieczeństwo i ułatwienia
Łazienka
Na zewnątrz
Rozrywka
Pokój

Przeznaczenie

Jantar - noclegi

 • Pogoda w Jantarze

  Prognoza pogody na dziś (21-05-22)

  Pogoda
  10 °C
  Temperatura odczuwalna
  5 °C
  Temperatura minimalna
  10 °C
  Temperatura maksymalna
  13 °C
  Wiatr
  16 m/s
  Opady
  14 mm
  Ciśnienie
  1004 hPa
  Wilgotność
  94%

  O Jantarze

  Jantar usytuowany jest na prastarym Bursztynowym Szlaku i co roku przyciąga amatorów tego pięknego bałtyckiego złota. Nieco więcej o jego połowie, a także o historii samego miasta dowiemy się w działającym tu Muzeum Bursztynnictwa. Jantar to miejsce cenione nie tylko za bursztyn, ale także za swój mikroklimat. Świeże morskie powietrze nasycone dobroczynnym jodem oraz położenie w sąsiedztwie lasów Starej Mierzei tworzą uzdrowiskowe warunki dla osób ze schorzeniami płuc, serca czy układu nerwowego.
   

  Co warto zobaczyć w Jantarze? 

  1. Weź udział w Mistrzostwach Świata w Poławianiu Bursztynu 
   Jantar zasłynął dzięki znacznym ilościom bursztynu, który występuje na tutejszym dnie Bałtyku. Miasto było cenione już w czasach Cesarstwa Rzymskiego, kiedy przez Jantar przebiegał dawny Szlak Bursztynowy. Obecnie, pamięć o tym złotym kruszcu jest kultywowana za sprawą Mistrzostw Świata w Poławianiu Bursztynu. Polegają one na wyłowieniu jak największej ilości bursztynu przy użyciu kaszor i grabi. Bursztynowe bryłki są następnie ważone przez komisję i ogłaszany jest zwycięzca. Każdy z zawodników poszukuje bursztynu w wyznaczonym czasie i miejscu. Wypoczywając w Jantarze, możesz wziąć udział w tych emocjonujących zawodach. Nie zapomnij także nacieszyć się urokami jantarskiej plaży, ponieważ należy ona do najszerszych w kraju i posiada żółtawy, miałki piasek. Dużego uroku dodają jej kolorowe łodzie rybackie miejscowych rybaków. 
    
  2. Odwiedź Centrum Rodzinnej Rekreacji 
   Jeśli planujesz rodzinny wypoczynek w Jantarze, nie możesz pominąć tego miejsca w swoim planie atrakcji. Wraz z najmłodszymi, możesz odwiedzić Mini ZOO, Ptaszarnię a nawet odbyć jazdę konną czy oprowadzanie na koniu. Dodatkowo, istnieje również możliwość odbycia wyścigu gokartami rowerowymi na specjalnym torze. 
    
  3. Zwiedzaj wybrzeże w Żuławskiej Kolei Dojazdowej 
   Pierwotnie, wąskotorowa kolej żuławska istniała już w XIX wieku i jej główną domeną był przewóz buraków cukrowych do cukrowni. Odbudowa kolei na Żuławach zaowocowała szerszymi, dostosowanymi do dzisiejszych standardów szynami, które umożliwiły rozwój atrakcji turystycznej, jaką jest przejazd wielobarwnymi wagonami z panoramą na morze. Tabor funkcjonuje sezonowo i umożliwia przejazd pociągów na trasie: Nowy Dwór Gdański/Sztutowo – Stegna – Jantar – Prawy Brzeg Wisły (Mikoszewo). Wsiądź do tego pięknego pociągu i odbądź równie malowniczą trasę wiodącą przez piękne miasta polskiego wybrzeża. 

  Gdzie zjeść w Jantarze? 

  Odwiedź Restaurację Jantarową, Rejs, Wsioryba i spróbuj pysznych nadmorskich dań i ryb. 

   

  Oferty okazjonalne w Jantarze

  Szukaj wygodnie

  Stawiamy na proste i wygodne rozwiązania w wyszukiwaniu noclegów. Użyj praktycznych filtrów. Zarezerwuj online lub zadzwoń do gospodarza.

  Rezerwuj bezpiecznie

  Obsługa instytucji płatniczej, weryfikacja obiektów i ochrona transmisji certyfikatem SSL to gwarancja bezpieczeństwa transakcji.

  Oszczędzaj pieniądze

  W Noclegowo nie ma opłat za obsługę rezerwacji, a przejrzystość cen to nasz priorytet. Łączymy komfortowy wypoczynek z przystępnymi cenami.