Press the down arrow key to interact with the calendar and select a date. Press the question mark key to get the keyboard shortcuts for changing dates.

Press the down arrow key to interact with the calendar and select a date. Press the question mark key to get the keyboard shortcuts for changing dates.

Bon turystyczny

Sposób rezerwacji

Elastyczna rezerwacja

Typ miejsca

Rodzaj zakwaterowania

Cena

Wybierz termin pobytu i liczbę gości, aby filtrować po cenie.

Lokalizacja

Z oceną

Udogodnienia

Ekologia
Kuchnia i jadalnia
Dla dzieci
Bezpieczeństwo i ułatwienia
Łazienka
Na zewnątrz
Rozrywka
Pokój

Przeznaczenie

Jurata - noclegi

 • Pogoda w Juracie

  Prognoza pogody na dziś (08-12-21)

  -4 °C
  Temperatura odczuwalna
  -11 °C
  Temperatura minimalna
  -7 °C
  Temperatura maksymalna
  -3 °C
  Wiatr
  9 m/s
  Opady
  0 mm
  Ciśnienie
  1016 hPa
  Wilgotność
  68%

  O Juracie

  Jurata to kąpielisko morskie nazwane imieniem starosłowiańskiej bogini, która wbrew życzeniom swojego ojca zakochała się w ubogim rybaku. Dziś Jurata jest tętniącym życiem punktem na nadmorskiej mapie Polski, ale jeszcze na początku ubiegłego stulecia, oprócz sosnowego lasu i piaszczystej drogi prowadzącej do Helu nie było tu nic. Wyjątkowe walory klimatyczne i krajobrazowe zostały wykorzystane przez zamożnych przedsiębiorców, którzy w 1928 r. założyli Spółkę Akcyjną "Jurata". Spółka posiadając rządową koncesję wydzierżawiła 150 ha terenów państwowych na Półwyspie Helskim i rozpoczęła prace zmierzające do budowy wielkiego uzdrowiska na skalę europejską. Od tamtego momentu Polska zaczęła rozwijać swe pierwsze uzdrowisko morskie. 

  Co warto zobaczyć w Juracie?

  1. Wypoczywaj na plaży i ciesz się malowniczym Molo 
   Jurata posiada dwie plaże - jedną położoną nad otwartym morzem, szeroką, strzeżoną, częściej wybieraną przez turystów oraz plażę od strony Zatoki Puckiej, która cieszy się dużym powodzeniem wśród kite i windsurferów ze względu na swe płytkie i ciepłe wody. Po kąpielach słonecznych i morskich oraz wypoczynku na plaży, wybierz się na spacer na Molo. To drewniana, biała konstrukcja powstała w latach 70. Molo jest przedłużeniem deptaku, który zlokalizowany jest na ulicy Międzymorze. To świetne miejsce do podziwiania uroków Zatoki Puckiej i Juraty. Przechadzając się po mieście, Twojej uwadze nie umknie również Pomnik Juraty, powstały z okazji 75 rocznicy powstania uzdrowiska. Znajduje się on w centrum kurortu, tuż przy wyjściu na Molo. 
    
  2. Podziwiaj nadmorską naturę na Ścieżce Przyrodniczej 
   Jeśli lubisz aktywny wypoczynek, koniecznie wybierz się na Ścieżkę Przyrodniczą w Juracie. Można przebyć ją rowerem, a część trasy jest dostępna wyłącznie pieszo. Wyróżniono tutaj dwa kluczowe miejsca, czyli zespół wydm nadmorskich oraz las dębowo-brzozowy. Spotkasz tu także orlicę pospolitą, czyli okazałą paproć, której wymiary sięgają nawet dwóch metrów. Wąski pas plaży przy Zatoce Puckiej to miejsce bytowania  zmieraczka zatokowego, czyli obunoga, który żywiąc się szczątkami roślin wyrzucanymi przez morze pełni rolę czyściciela plaży. 
    
  3. Kolekcjonuj emocje w Parku Linowym Ju-Huuu
   W poszukiwaniu niezapomnianych wrażeń, wybierz się wraz z rodziną do Parku Linowego Ju-Huu. Wśród wielu atrakcji tego leśnego kompleksu, wymienić można Skok Tarzana, czyli skok z uprzężą oraz Tarzanek - zespół linowy przeznaczony dla młodszych dzieci. Warto odwiedzić to leśne miejsce pełne atrakcji dla każdej grupy wiekowej, aby wraz z rodziną spędzić czas pełen wrażeń. 

  Gdzie zjeść w Juracie?

  Smaczne dania pełne nadmorskich specjałów i świeżych ryb oferują polecane restauracje - Złote Piaski, Nautica Jurata czy Bar Polinezja. 

   

  Szukaj wygodnie

  Stawiamy na proste i wygodne rozwiązania w wyszukiwaniu noclegów. Użyj praktycznych filtrów. Zarezerwuj online lub zadzwoń do gospodarza.

  Rezerwuj bezpiecznie

  Obsługa instytucji płatniczej, weryfikacja obiektów i ochrona transmisji certyfikatem SSL to gwarancja bezpieczeństwa transakcji.

  Oszczędzaj pieniądze

  W Noclegowo nie ma opłat za obsługę rezerwacji, a przejrzystość cen to nasz priorytet. Łączymy komfortowy wypoczynek z przystępnymi cenami.