Zapoznaj się z zaleceniami dotyczącymi podróży w związku z COVID-19. Dowiedz się więcej.
Pokaż mapę

Z rezerwacją online

Rodzaj zakwaterowania:

Cena:

Lokalizacja

Z oceną

Udogodnienia:

Oferty okazjonalne:

Przeznaczenie:

O Chałupach

Chałupy to lubiana miejscowość letniskowa położona na Mierzei Helskiej, jedynie 8 km od centrum Władysławowa.Miasteczko pełni funkcję stolicy kite i windsurfingu.Z powodu położenia nad spokojną oraz płytką Zatoką Pucką to idealne miejsce do nauki tych sportów, działa tu również mnóstwo szkółek i wypożyczalni sprzętu. Chałupy znane są także ze znajdującej się nieopodal najstarszej w Polsce plaży naturystów. Miasteczko nie zapomniano też o rybackich tradycjach i co roku, w drugiej połowie lipca odbywa się tam ludowy festyn "Kaszubskie łodzie pod żaglami", na którym można podziwiać stare łodzie tzw. Pomeranki. Chałupy zapisały się także na kartach polskiej historii ostatnim w naszych dziejach polowaniem na czarownice.
 

Co warto zobaczyć w Chałupach? 

 1. Relaksuj się na rajskiej plaży w Chałupach.
  Chałupy znane są z szerokiej, zadbanej plaży z jasnym piaskiem. W okolicach ulicy Bosmańskiej wytyczono strzeżone kąpielisko. Drugie kąpielisko znajduje się od strony Małego Morza - czyli zatoki Puckiej. Jeśli jesteś fanem windsurfingu lub chcesz spróbować swoich sił w tym sporcie wodnym, ta plaża będzie strzałem w dziesiątkę. Spokojne wody Zatoki Puckiej idealnie nadają się windsurfingu, zlokalizowane są tutaj również ośrodki windsurfingowe z wypożyczalniami sprzętu. W latach 80-tych plażę w Chałupach poznał cały kraj, za sprawą piosenki śpiewanej przez Zbigniewa Wodeckiego "Chałupy welcome to".
   
 2. Surfuj na Mierzei Helskiej.
  Oprócz optymalnych wód w okolicach Chałup, możesz także wybrać się na pobliską Mierzeję Helską. To serce polskiego kitesurfingu i windsurfingu. Unikatowe ukształtowanie, położenie, dobrze rozwinięta infrastruktura obejmująca liczne kempingi, pensjonaty, hotele, bary, restauracje i wiele szkółek sportów wodnych oraz specyficzny klimat zdecydowanie zachęcają do pobytu w tym miejscu. To ciekawa destynacja i miejsce zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych surferów. Ponad 30 km wybrzeża, z płytką do 250 m od brzegu wodą z piaszczystym dnem i spokojną taflą. To idealny zestaw do aktywnego wypoczynku na wodzie nad Bałtykiem. 
   
 3. Zanurz się w klimacie Portu Rybackiego w Chałupach.
  Port Rybacki niezaprzeczalnie zachwyca swoim urokiem. Port ułatwia cumowanie niewielkich łodzi rybackich, statków. Jeśli lubisz morski klimat, istnieje możliwość wypożyczania tradycyjnych drewnianych łodzi żaglowych, z których możesz skorzystać. Do Twojej dyspozycji pozostają także łodzie wiosłowe i motorowe, a także rowery wodne. Możesz również skorzystać z oferty wycieczkowej po zatoce oraz możliwości wędkowania na łodzi. Spacery nad brzegiem zatoki i Portu Rybackiego będą równie urokliwe. 

Gdzie zjeść w Chałupach? 

Miejsca na gastronomicznej mapie Chałup godne polecenia to między innymi Restauracja 77, Surf Messa, Port Chałupy czy Smażalnia Ryb Wicher. 

Szukaj wygodnie

Stawiamy na proste i wygodne rozwiązania w wyszukiwaniu noclegów. Użyj praktycznych filtrów. Zarezerwuj online lub zadzwoń do gospodarza.

Rezerwuj bezpiecznie

Obsługa instytucji płatniczej, weryfikacja obiektów i ochrona transmisji certyfikatem SSL to gwarancja bezpieczeństwa transakcji.

Oszczędzaj pieniądze

W Noclegowo nie ma opłat za obsługę rezerwacji, a przejrzystość cen to nasz priorytet. Łączymy komfortowy wypoczynek z przystępnymi cenami.