Szlaki turystyczne – co oznaczają ich kolory?

Zależy Ci aby podczas wyjazdów dotrzeć w najciekawsze i najpiękniejsze miejsca w danej okolicy? Nic prostszego! W tym przypadku pomocne będą wyznaczone szlaki turystyczne. Jednak mamy jedno pytanie! Co oznaczają ich kolory?

W Polsce ustalone jest oznaczanie szlaku pieszego za pomocą trzech przylegających do siebie poziomych pasków, umieszczanych na drzewach, murach, skałach itp. Dwa zewnętrzne paski są barwy białej, natomiast środkowy jest wypełniony dowolną inną niż biała (np. czarną, czerwoną, niebieską, zieloną czy żółtą) farbą. W przeciwieństwie do np. szlaków narciarskich ich kolor, nie ma nic wspólnego z poziomem trudności takiego szlaku.

SZLAK CZERWONY – jest to szlak główny np Szlak Orlich Gniazd na Wyżynie Krakowsko – Częstochowskiej. Zwykle prowadzi on nas do najbardziej spektakularnych i pięknych miejsc, ale oczywiście nie da się nim objąć wszystkich okolicznych atrakcji.

SZLAK NIEBIESKI – są to również ważne szlaki, ale zaraz po czerwonych. Zazwyczaj oznakowane są na niebiesko szlaki dalekie.

SZLAK ŻÓŁTY – najczęściej są to szlaki łącznikowe.

SZLAK ZIELONY – prowadzi do charakterystycznych i ciekawych miejsc.

SZLAK CZARNY – krótki szlak dojściowy.

Mamy nadzieję, że teraz Wasze wyprawy staną się o wiele łatwiejsze! Pamiętajcie, że nocleg na wyprawy możecie zarezerwować na stronie www.noclegowo.pl/!

Opublikowano:

Autor: Zuzanna Maciejewska

Aktywna w społeczności akademickiej studentka ekonomii. Interesuje się marketingiem i copywritingiem. Na pierwszym miejscu stawia chęć rozwoju, a prywatnie miłośniczka tańca i sportu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *