Ferie zimowe 2018 – popularne kierunki, atrakcje i terminy

Lada moment rozpoczną się Ferie Zimowe w Polsce. To świetny czas nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale także dla całych rodzin. Można urządzić sobie wspólny wyjazd i dobrać atrakcje tak, aby wszyscy byli zadowoleni. Nie wiecie jaki kierunek obrać i które atrakcje odwiedzić? Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych propozycji spędzenia ferii w Polsce.

Zakopane

Zakopane to świetne miejsce na spędzenie ferii zimowych, nie tylko z uwagi na swoją popularność. To miasto oferuje turystom szereg różnorodnych atrakcji, jak: zróżnicowane stoki, Krupówki, gdzie można zjeść posiłek lub kupić oryginalną pamiątkę z pobytu, liczne szlaki turystyczne, galerie i muzea. Minusem mogą być jedynie tłumy turystów.

Szklarska Poręba

Kolejną ciekawą miejscowością górską, którą warto odwiedzić podczas ferii zimowych jest Szklarska Poręba. Na stokach narciarskich znajdziemy wiele długich tras podzielonych na sekcje dla początkujących lub dla bardziej zaawansowanych narciarzy. Dodatkowo warto również zwrócić uwagę piękno natury i odwiedzić takie miejsca, jak wodospad Kamieńczyk czy Karkonoski Park Narodowy. Oryginalną atrakcją miasteczka są także psie zaprzęgi, które z pewnością zainteresują najmłodszych uczestników wycieczki. Jest to również świetna baza wypadowa do Czech.

Z kolei planując wyjazd nastawiony głównie na aktywności zimowe warto wybrać się do takich miejscowości jak: Białka Tatrzańska, Bukowina Tatrzańska, Szczyrk czy Zieleniec, gdzie znajdziemy świetnie wyposażone, profesjonalne stoki z trasami  o zróżnicowanym stopniu trudności.

Bieszczady

Osoby, które pragną wypocząć i uciec od miejskiego zgiełku powinny wybrać Bieszczady. Tam również znajdziemy stoki narciarskie, co więcej są one przystosowane do najmłodszych dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z nartami lub snowboardem. A gdy śnieżne szaleństwo dobiegnie końca można przejechać się kuligiem zaprzężonym w konie podziwiając malownicze tereny okolicy.

Bałtyk

Kto powiedział, że morza nie odwiedza się zimą? Bałtyk o tej porze roku jest jeszcze piękniejszy! Zamarznięta plaża oraz brzeg, a także pływające, oderwane kry lodu tworzą niepowtarzalny krajobraz. Dodatkowo na pewno nie spotkamy tutaj tłumów turystów w tym okresie, a więc zakwaterowanie nie będzie stanowiło problemu i będzie o wiele tańsze. Atutem zwłaszcza dla osób z chorobami płuc i serca będzie wysokie stężenie jodu.

Atrakcje

Jak spędzać czas podczas ferii zimowych z dziećmi? Wspominaliśmy już o stokach, jednak dla tych, którzy nart nie lubią alternatywą będą łyżwy. W większości miejscowości górskich, w większych miastach, nad morzem i nie tylko znajdują się lodowiska, przy których działają wypożyczalnie profesjonalnego sprzętu. Osoby, które dopiero poznają ten sport mogą skorzystać z pomocy wykwalifikowanych instruktorów, którzy pomogą w postawieniu pierwszych “kroków” na lodzie. Większość lodowisk dodatkowo proponuje w tym okresie zniżki dla uczniów za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej.

Jeśli nie łyżwy to może basen? Ferie to świetny czas na naukę lub doskonalenie pływania. Wiele obiektów tego typu również posiada specjalne oferty i promocyjne ceny.

Dzieci, które chcą poznać historię i dowiedzieć się czegoś nowego powinny z kolei odwiedzić muzea i ośrodki kultury znajdujące się w różnych miejscowościach. Wiele muzeów organizuje tzw. Ferie w muzeum, podczas których zaplanowane są tygodnie tematyczne, różnorodne zajęcia i warsztaty oraz czasowe wystawy dla najmłodszych.

Zima w mieście

To akcja, która od lat cieszy się popularnością. W tym czasie dzieci mogą uczęszczać na zajęcia m.in. z ceramiki, taneczne i wokalne, teatralne, nauki gry na gitarze czy sztuk walki w domach kultury, teatrach, ośrodkach sportu i innych miejscach, w których organizowane są tego typu aktywności. Opłata z reguły jest niska lub nie ma jej w ogóle. Dodatkowo organizowane są różnorodne gry i zabawy, wyjścia do kina czy teatru, a także zawody sportowe.

Poniżej prezentujemy terminy ferii zimowych 2018:

  1. lutego 2018 r.
 • kujawsko-pomorskie
 • lubuskie
 • małopolskie
 • świętokrzyskie
 • wielkopolskie

22 stycznia – 4 lutego 2018 r.

 • podlaskie
 • warmińsko-mazurskie

15-28 stycznia 2018 r.

 • dolnośląskie
 • mazowieckie
 • opolskie
 • zachodniopomorskie

29 stycznia – 11 lutego 2018 r.

 • lubelskie
 • łódzkie
 • podkarpackie
 • pomorskie
 • śląskie

Opublikowano:

Autor:

Propagator użytecznych i nowoczesnych rozwiązań w projektowaniu stron. Jego specjalizacja to performance marketing oraz e-mail marketing. Na pierwszym miejscu stawia skuteczną komunikację i budowanie relacji z klientem. Interesuje się nowymi technologiami i postępami w badaniach kosmosu. Autor strony alekosmos.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prowadzisz wynajem na doby?

Ten ebook jest dla Ciebie!

Pobierz darmowy ebook