Sesja ślubna – gdzie najlepiej ją wykonać? Miejsca na plener w Polsce

Każda z par wchodzących w związek małżeński, pragnie uwiecznić jedną z najpiękniejszych chwil w swoim życiu. Tradycją stała się już organizacja spotkania z fotografem w plenerze. To zrozumiałe, bo zarówno okoliczności przyrody, jak i ciekawa architektura to ogromna wartość dodana do zdjęć. Podpowiadamy Wam, gdzie w Polsce najlepiej wykonać sesję ślubną.

Sesja ślubna na Kaszubach

Zachód słońca na piaszczystej plaży to chyba jedna z najbardziej romantycznych scenerii na realizację zdjęć. Oczywiście możecie wybrać którąś z miejscowości na Półwyspie Helskim i zaaranżować piknik przy brzegu morza. My jednak chcielibyśmy Wam polecić niewielkie wsie w głębi lądu, niedaleko Kościerzyny. Znajdziecie tam wiele kaszubskich domków nad samym brzegiem jeziora, w otoczeniu gęstych lasów. Pięknych krajobrazów i klimatycznych kładek szukajcie we Wdzydzach Tucholskich, Dziemianach czy Grzybowie. Jeśli rozważacie sesję w lesie, idealnym miejscem na Kaszubach będzie natomiast Park Narodowy Bory Tucholskie.

wedding 2616652 1920 1024x683 - Sesja ślubna - gdzie najlepiej ją wykonać? Miejsca na plener w Polsce

Sesja ślubna w Małopolsce. Jura Krakowsko-Częstochowska

Pomiędzy województwem śląskim a małopolskim, rozciąga się Wyżyna Karkowsko-Częstochowska. Jej niepowtarzalny klimat tworzą skały wapienne, układające się w niekiedy bardzo wyjątkowe kształty. Być może nie jest to pierwszy pomysł na ulokowanie pleneru, jaki wpada do głowy miłośnikom wspinaczki górskiej. Ma on jednak swoje zalety, jeśli chodzi o planowanie sesji zdjęciowej. Wzniesienia są tu niższe i łagodniejsze niż w Tatrach czy Pieninach, a pogoda nieco mniej kapryśna. Łatwiej będzie Wam więc zarówno dopasować termin, jak i pozować bez ryzyka kontuzji. Na terenie Jury Polskiej znajduje się też kilka zamków, które mogą posłużyć za wspaniałą scenografię. To fantastyczne miejsce na plener fotograficzny, bo niezależnie od pory roku mamy gwarancję na piękne widoki!

mirow 2985997 1920 1024x683 - Sesja ślubna - gdzie najlepiej ją wykonać? Miejsca na plener w Polsce

Sesja ślubna w Łodzi

Oryginalne miejsca w Łodzi to w dużej mierze zasługa kwitnącego przed laty przemysłu włókienniczego. Niektóre ze starych fabryk i należących do nich terenów są odnawiane i wtapiane w nową przestrzeń miejską. Nad innymi – wręcz przeciwnie – kontrolę przejmuje dzika przyroda. To tworzy niepowtarzalną atmosferę, której nie doświadczycie nigdzie indziej. Jednym z kompleksów, który doczekał się już częściowej rewitalizacji, jest osiedle Księży Młyn. Klimatyczne, ciasne uliczki, małe restauracje z oryginalnym jedzeniem, pozostałość po stacji kolejowej i to, co najbardziej charakterystyczne – kamienice z czerwonej cegły. Po drugiej stronie ulicy znajdziecie natomiast rozległy Park Źródliska, w którym mieści się niewielki zbiornik wodny oraz Palmiarnia. To jak trzy plenery w jednym. :)

the historical building of the priests mill 2287278  480 - Sesja ślubna - gdzie najlepiej ją wykonać? Miejsca na plener w Polsce

Sesja ślubna na Dolnym Śląsku

Zarówno dary natury, jak i budynki we Wrocławiu i okolicach świetnie sprawdzą się jako tło ślubnej sesji. Nie mniejszym powodzeniem cieszą się Góry Stołowe czy też Karpacz. Mamy jednak dla Was propozycję, która przypadnie do gustu wielbicielom wytwornych wnętrz. Na terenie województwa dolnośląskiego, w Lubiążu, swoją siedzibę ma zabytkowe Opactwo Cystersów. Na ścianie frontowej zamku w zakolu Odry doliczyć się można aż 600 okien, dzięki czemu otrzymała ona miano najdłuższej fasady barokowej w Europie. W środku budowli warto zwrócić uwagę na salę książęcą oraz refektarz klasztorny. To jedne z najpiękniejszych wnętrz pałacowych, jakie zobaczycie w Polsce.

heart 529607 1920 1024x681 - Sesja ślubna - gdzie najlepiej ją wykonać? Miejsca na plener w Polsce

Jesteśmy bardzo ciekawi, czy któraś z propozycji szczególnie Was ujęła. A może już odebraliście swoje ślubne zdjęcia od fotografa? Koniecznie podzielcie się z nami swoimi wyborami! :)

Opublikowano:

Autor:

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w klasie skrzypiec oraz kierunku Muzyka w mediach w łódzkiej Akademii Muzycznej. W trakcie studiów odbywała także szkolenia w zakresie: event managementu, konsultacji muzycznych w reklamie czy prawa własności intelektualnej. W Noclegowo.pl robi to, co kocha najbardziej - dużo pisze! Prywatnie pasjonatka wspinaczki górskiej, urbexu i dobrego jedzenia.


Oceń artykuł: