Róbmy teatr, a nie wojnę! IV Ogólnopolski Festiwal Konstelacje Teatralne

Nieprzerwanie od 2013 roku dwa stowarzyszenia z Poznania i Szamocina organizują ogólnopolski festiwal teatralny. W tym roku szykują coś ekstra dla dzieci, młodzieży, a także widzów dorosłych. Konstelacje rozpoczną się już w maju i potrwają aż do czerwca! Wstęp na wszystkie wydarzenia będzie bezpłatny!

Do tej pory festiwal był przeglądem konkursowym, podczas którego można było obejrzeć spektakle młodego off’u, a uczestnicy w swych wystąpieniach poddawali się konstruktywnej opinii jurorów. Zawsze prezentacjom towarzyszyły występy teatrów gościnnych. W tym roku organizatorzy zapowiadają dodatkowe atrakcje. Festiwal zacznie się dużo wcześniej. Już w maju w ramach Konstelacji Teatralnych będzie można obejrzeć spektakle gościnne w Poznaniu spektakl pt. „Uczta” Teatru Usta Usta, w Pile będzie rodzinnie, bo Teatr Stacja Szamocin w kooperacji z Teatrem Gdynia Główna pokażą „Śpiącą królewnę”.

W czerwcu w Szamocinie Teatr Planeta M zaprezentuje dwa monodramy „Grop” i „Ćma. Marilyn Monroe, jakiej nie znacie”. To tylko początek uczty iście teatralnej. Weekendy majowe upłyną pod znakiem warsztatów interdyscyplinarnych, i tak 7 i 8 maja, dzieci w wieku od 7 do 18 roku życia będą mogły uczestniczyć w zajęciach z reżyserii świateł oraz foto/video, natomiast 28 i 29 maja poznają świat teatru i techniki śpiewu białego.

To wszystko odbędzie się w twórczo zaadoptowanym, starym dworcu kolejowym, na malowniczo położonej „Stacji Szamocin” w Szamocinie. Warto podkreślić, że wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Wystarczy tylko zarezerwować i odebrać bezpłatną wejściówkę na dane wydarzenie lub wypisać kartę zgłoszeniową, znajdującą się na stronie internetowej organizatorów (www.teatrplanetam.pl/konstelacje-teatralne).

O szczegółach i dokładnych datach wydarzeń na pewno poinformujemy w najbliższym czasie. Cieszymy się, że możemy rozwijać festiwal i organizować go niemalże jednocześnie w trzech różnych miejscach! Mamy misję zarażania ludzi teatrem offowym – śmieją się organizatorzy Konstelacji Teatralnych.

Nie było by festiwalu, gdyby nie wcześniej wspomniany przegląd teatralny. Od niego wszystko się zaczęło. Co roku w czerwcu na Stacji Szamocin zbierają się różne zespoły, grupy teatralne, amatorskie, alternatywne z różnych rejonów Polski. Niewielką miejscowość w Dolinie Noteci odwiedziło do tej pory 22 zespoły, czyli ponad 150 osób. – zapraszamy wszystkie teatry, zgłoszenia są do 18 kwietnia. Nie możemy się doczekać na nową konstelację ludzką, ciekawe co nam tym razem przyniesie – komentują organizatorzy. Wszystkie informacje na temat zgłoszeń są również dostępne na stronie internetowej: www.teatrplanetam.pl/konstelacje-teatralne.

Projekt IV Ogólnopolski Festiwal Konstelacje Teatralne jest organizowany przez Stowarzyszenie Teatru Planeta M oraz Społeczne Stowarzyszenie Edukacyjno-Teatralne „Stacja Szamocin”, dzięki współfinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urzędu Miasta i Gminy Szamocin, a także Starostwa Powiatowego w Chodzieży.

Opublikowano:

Autor:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prowadzisz wynajem na doby?

Ten ebook jest dla Ciebie!

Pobierz darmowy ebook