Sacrum Profanum 2013 – ośmiodniowe święto muzyki współczesnej

Festiwal Sacrum Profanum to jedno z największych i najciekawszych wydarzeń muzycznych w Europie, które cieszy się uznaniem krytyków oraz zgromadzonych w Krakowie miłośników muzyki współczesnej.

Sacrum Profanum 2013 to trwające 8 dni święto muzyki współczesnej, wypełnione występami największych gwiazd, które krakowskie tereny industrialne zamienią w sceny muzyczne na najwyższym światowym poziomie, czego dowodem mogą być przyznane festiwalowi nagrody i wyróżnienia oraz rekomendacje przyznane przez prestiżowe magazyny takie jak „Gramophone” i „BBC Music Magazine”.

Wśród artystów biorących udział w tegorocznym festiwalu wymienić można takie osobistości światowej sceny jak: amerykański człowiek – orkiestra Frank Zappa, kompozytor i performer Tyondai Braxton, brytyjska wokalistka Mira Calix, angielski twórca muzyki elektronicznej i wokalista Clark oraz zespoły – Portishead, BEAK>, Alarm Will Sound, Bang on a Can All-Stars, czy Sentieri Selvaggi.
Nie zabraknie oczywiście przedstawicieli rodzimej sceny muzycznej. Organizowany w Krakowie festiwal będzie nie lada gratką dla fanów talentu Marka Mosia, Zespołu Skalpel, czy członków AUKSO Orchestry. Dodatkową atrakcją będą utwory jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów XX w. Witolda Lutosławskiego, wykonane w ramach projektu Polish Icons 2 przez festiwalowe gwiazdy.

Wstęp na koncerty jest biletowany. Więcej informacji na oficjalnej stronie organizatora – http://www.sacrumprofanum.com. Jeśli szukasz taniego noclegu w Krakowie na czas festiwalu to zajrzyj na stronę: http://www.noclegowo.pl/noclegi/krakow/?max=50

Kiedy: 15.09.2013 – 22.09.2013
Gdzie: Kraków

Opublikowano:

Autor: Marek Olczak

Propagator użytecznych i nowoczesnych rozwiązań w projektowaniu stron. Jego specjalizacja to performance marketing oraz e-mail marketing. Na pierwszym miejscu stawia skuteczną komunikację i budowanie relacji z klientem. Interesuje się nowymi technologiami i postępami w badaniach kosmosu. Autor strony alekosmos.pl. Miłośnik lasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *