X Jubileuszowy Piknik Historyczny

X Jubileuszowy Piknik Historyczny to wydarzenie adresowane do miłośników historii z całej Polski oraz tych, którzy dopiero swoją przygodę z historią rozpoczynają.

Pikniki Historyczne, organizowane na przestrzeni 9 minionych lat przez Klub Historyczny HIRD z roku na rok cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Jest to bowiem możliwość do spotkania z „żywą” historią, która wydaje się o wiele bardziej interesująca od tej prezentowanej w szkolnych podręcznikach.

W programie tegorocznej, jubileuszowej edycji Pikniku Historycznego, przewidziano liczne atrakcje, wśród których warto wymienić m.in.: prezentację codziennego życia w dobie średniowiecza, pokazy średniowiecznego tańca i przyśpiewek, turniej walk o „Tylkowy miecz” czy zabawy plebejskie (tradycyjne potyczki sprawnościowe piastowskich wojów z publicznością oraz zabawy taneczne).

Nie zapomniano także o tych, którzy na Piknik przyjeżdżają spragnieni… wiedzy. Specjalnie dla nich przygotowane zostały wykłady dotyczące okresu wczesnego średniowiecza, które przeprowadzone zostaną przez historyków oraz pasjonatów historii należących do grup rekonstrukcyjnych.

Oczywiście to tylko niektóre spośród proponowanych uczestnikom rozrywek. Wszystko to i jeszcze więcej znajdziecie w drugi wrześniowy weekend w Kielcach.

Szczegółowe informacje oraz program X Jubileuszowego Pikniku Historycznego znaleźć można pod adresem: www.khhird.pl.

Kiedy: 14.09.2013 – 15.09.2013
Gdzie:  Rezerwat Kadzielnia, Kielce

Opublikowano:

Autor:

Propagator użytecznych i nowoczesnych rozwiązań w projektowaniu stron. Jego specjalizacja to performance marketing oraz e-mail marketing. Na pierwszym miejscu stawia skuteczną komunikację i budowanie relacji z klientem. Interesuje się nowymi technologiami i postępami w badaniach kosmosu. Autor strony alekosmos.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prowadzisz wynajem na doby?

Ten ebook jest dla Ciebie!

Pobierz darmowy ebook