Romantyczna majówka we dwoje – gdzie wyjechać

Zbliża się maj, a z nim wyczekiwany długi weekend. To moment relaksu, nabrania sił i energii. Jak sprawić by był to dodatkowo wyjątkowo romantyczny czas, na długo pozostający w pamięci? Prezentujemy kilka propozycji na majówkę dla zakochanych.

Toruń

Miasto Mikołaja Kopernika to doskonałe miejsce na weekendowy wypad we dwoje. Piękne Stare Miasto, z urokliwymi uliczkami otoczonymi budynkami z okresu gotyku, jest wręcz stworzone do wspólnych romantycznych spacerów. Wieczorem przy dobrej pogodzie warto usiąść nad Wisłą, po której organizowane są wycieczki statkami spacerowymi. Nie można zapomnieć o doskonałej kuchni, którą znajdziemy w wielu restauracjach położonych na Starym Mieście, a wspólne jedzenie doskonałych pierników na pewno zapadnie Wam w pamięci…

Arkadia

Arkadia to miejsce znajdujące się na drodze między Nieborowem a Łowiczem. Ten piękny ogród romantyczny w stylu angielskim, został założony przez księżną Helenę Radziwiłłową. Jest on częścią Muzeum Narodowego w Warszawie. Spacer alejkami Arkadii jest naprawdę klimatyczny ze względu na urok tego miejsca. Roślinność przeplatająca się z kunsztownymi budowlami nawiązującymi do stylu antycznego, neogotyckiego, średniowiecznego, renesansowego i wiejskiego, tworzy bajeczny krajobraz. Znajdujące się tu dzieła architektury, o wdzięcznych nazwach, m.in. takich jak Przybytek Arcykapłana, Świątynia Diany czy Grota Sybilli, tworzą atmosferę zadumy, nostalgii i skłaniają do kontemplacji otaczającej przyrody.

Kazimierz Dolny

Malownicze miasteczko, położone w Małopolskim Przełomie Wisły. Klimat tego miejsca niewątpliwie tworzy zabudowa wykonana w całości z wapienia, z rozmaicie przyozdobionymi fasadami. Tu na szczególną uwagę zasługują kamienice znajdujące się przy Rynku, których budowniczowie prześcigali się w pomysłach na aranżację. Nad miastem górują ruiny zamku, zniszczone podczas konfliktów zbrojnych. Wśród zabytków, warto zwrócić uwagę na liczne spichlerze oraz Kościół Farny. Dobrym punktem widokowym na panoramę miasta oraz Wisły jest Góra Trzech Krzyży, które to upamiętniają ofiary zarazy morowej. Ponadto wzgórze porasta rzadka, chroniona roślinność.

Park Mużakowski

Największy kompleks parkowy w stylu angielskim (ma powierzchnię aż 728ha!), położony na terenie Polski i Niemiec. Park rozdzielony jest przepływającą przez niego Nysą Łużycką. Spośród bujnej roślinności wyłaniają się okazałe budowle, takie jak Nowy Zamek wybudowany w stylu renesansowym, Arboretum oraz Mauzoleum hrabiny von Armin. Wstęp do parku jest bezpłatny, można zwiedzać go przez całą dobę. Park można podziwiać korzystając z roweru. Oferowane są również spływy kajakowe i pontonowe po Nysie Łużyckiej. Atrakcją jest także warsztat garncarski. Dla chętnych organizowane są wycieczki tematyczne po parku.

Zamość

Zamość to jedno z niewielu miast o charakterze renesansowym w układzie architektoniczno-urbanistycznym. O tym, jak przekłada się to na klimat miasta, warto sprawdzić podczas wieczornego spaceru po podcieniach rynku i bocznymi uliczkami. Od wiosny, kiedy miasto zielenieje, główne trakty przystrajane są kwiatami, co tylko dodaje mu uroku. W ciągu całego roku odbywają się tutaj imprezy kulturalne, spośród których każdy będzie w stanie wybrać coś dla siebie. Położenie w pobliżu Roztoczańskiego Parku Narodowego daje okazje do wędrówek po malowniczych terenach.

Wrocław

Miasto, któreod 2016r. nosi dumnie tytuł Europejskiej Stolicy Kultury, znane jest turystom od lat. Określenie Wrocławia Wenecją Północy nie jest na wyrost – miasto położone na ponad 20 wyspach, poprzecinane jest ponad setką mostów i kładek, które przebiegają nad przepływającą Odrą i jej kanałami. W trakcie pobytu, zwiedzanie miasta urozmaica rejs jednym ze statków Białej Floty, które opływają miasto. Obowiązkowym miejscem do odwiedzenia jest wrocławski Rynek otoczony zabytkowymi kamienicami, w których dziś mieszczą się kawiarnie i restauracje. Od miejskiej zabudowy warto uciec do Ogrodu Japońskiego, w którym pośród orientalnego nastroju łatwo uciec myślami…

To tylko kilka inspiracje na majowy wyjazd, koniecznie sprawdź 7 najpiękniejszych miejsc w Polsce na majówkowy relaks!

Opublikowano:

Autor:

Absolwentka technicznego kierunku studiów a jednocześnie osobą kreatywna i pomysłowa. Świetnie odnajduje się w sferze content marketingu oraz social media. Prywatnie jest miłośniczką fotografii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *