Jarmark świętego Dominika – coś dla ciała, coś dla duszy

Najstarsza, największa i najsłynniejsza w Polsce a do tego jedna z największych w Europie impreza tego typu. Jarmark Św. Dominika odbywa się już ponad 750 lat, czyli od chwili kiedy klasztor ojców Dominikanów otrzymał w średniowieczu przywilej udzielania odpustu w dniu święta ich założyciela. W owych czasach organizowano przy tej okazji jarmark i różne zabawy a dziś … nic się nie zmieniło.

Jarmark Dominikański to impreza handlowo-rozrywkowa. Prezentowanych jest tutaj ponad 1000 kramów, gdzie znaleźć można antyki, starocie, wyroby artystyczne, rzemieślnicze i regionalne. Temu wszystkiemu towarzyszy bogaty program rozrywkowy, koncerty, kostiumowe parady, spektakle teatralne, konkursy, zwiedzanie zakamarków kościołów, opowieści historyczne, pokazy sztucznych ogni, spektakle teatrów lalkowych, zabawy edukacyjne i specjalne konkursy dla najmłodszych oraz szereg atrakcji, które zadowolą największych globtroterów.

Warto odwiedzić Gdańsk w dniach trwania jarmarku i zatrzymać się w nim na dłużej. Nocleg w Gdańsku znajdziesz w serwisie Noclegowo.pl

Kiedy: 28.07 – 19.08.2018
Gdzie: Gdańsk
Atrakcje w Gdańsku: http://www.wartozwiedzic.pl/miejsca/gdansk/

Opublikowano:

Autor:

Absolwentka technicznego kierunku studiów a jednocześnie osobą kreatywna i pomysłowa. Świetnie odnajduje się w sferze content marketingu oraz social media. Prywatnie jest miłośniczką fotografii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prowadzisz wynajem na doby?

Ten ebook jest dla Ciebie!

Pobierz darmowy ebook