Co warto zobaczyć w Kudowie Zdroju?

Kudowa Zdrój, miejscowość o bogatej historii położone na pograniczu Gór Stołowych i Gór Orlickich należy do najstarszych uzdrowisk w Polsce i Europie. Posiada rozbudowaną bazę noclegową i jest świetnym miejscem wypadowym na jednodniowe wycieczki w góry.

Można przypuszczać, że najbardziej rozpoznawalnym obiektem w Kudowie jest położony w centrum miasta Park Zdrojowy. Znajduje się on w sąsiedztwie sanatorium, którego budynek nazywany jest Zameczkiem oraz pijalni wód mineralnych wraz z salą koncertową. Uzdrowisko oferuje szeroki profil leczniczy. Nie to jest jednak największą atrakcją Kudowy.

W jej okolicy znajdują się bowiem Błędne Skały. Jest to zespół bloków skalnych tworzących malowniczy labirynt, pośród którego przebiega trasa turystyczna. Formy skalne przybierają różne kształty takie jak maczugi, grzyby, czy słupy. Atutem również jest to, że nie trzeba się wspinać, aby zwiedzać ten teren, gdyż pod sam punkt kasowy można podjechać samochodem. Na pewno odwiedzenie Błędnych Skał pozostanie na długo w pamięci.

Dla osób o mocnych nerwach Kudowa również ma osobną atrakcję. Jest nią Kaplica Czaszek. Niewielki budynek, którego wnętrze wyłożone jest z ciasno ułożonych czaszek i kości. Ich stosy piętrzą się na ścianach oraz zwisają tuż nad głowami zwiedzających. Łącznie w tak małym obiekcie znajduje się około 24 tysiące czaszek ludzkich! Kaplica powstała z myślą wzbudzenia refleksji nad istotą życia i śmierci. Po bliższym przyjrzeniu się czaszkom możemy zobaczyć ślady ciosów zadawanych bronią sieczną. Osoby o słabszych nerwach będą musiały odpuścić zwiedzanie albo napić się melisy tuż po.

Turystyka rozwinięta na dzieci również nie została pominięta i dlatego można wybrać się tutaj do Aqua Parku, Muzeum Zabawek, Parku Linowego czy jedynego w swoim rodzaju Muzeum Żaby.

Opublikowano:

Autor:

Propagator użytecznych i nowoczesnych rozwiązań w projektowaniu stron. Jego specjalizacja to performance marketing oraz e-mail marketing. Na pierwszym miejscu stawia skuteczną komunikację i budowanie relacji z klientem. Interesuje się nowymi technologiami i postępami w badaniach kosmosu.


Oceń artykuł: