Pomysły na zimowe weekendy w polskich miastach.

Zimowe spacery po oświetlonych, migoczących miastach oprószonych bielą, zwieńczone ciepłą herbatą, czy grzanym winem w lokalnej knajpce. Jeśli masz ochotę w ten sposób spędzać zimowe dni i zastanawiasz się nad weekendem w polskim mieście, spójrz na nasze propozycje. Zobacz, jakie miasta z wyjątkowym, zimowym urokiem dla Ciebie przygotowaliśmy.

W przypadku gdy już nie możesz się doczekać grudniowej atmosfery, a także pozostałych zimowych miesięcy, zainspiruj się miejscami, które zimą nabierają jeszcze więcej uroku! Dania w restauracjach po mroźnych przechadzkach nabierają większego smaku, ulice nie są zatłoczone, a dekoracje świąteczne roztaczają przytulną aurę. To tylko jedne z argumentów, dla których warto odwiedzić polskie miasta podczas zimowego wypoczynku. Dla osób nielubiących rutyny, będzie to ciekawa alternatywa, pozwalająca na wypoczynek w nieco innym stylu, niż na górskim stoku.

Miasta Pomorza

Jeśli lubisz niestandardowe rozwiązania, musisz odwiedzić Bałtyk zimą! Morze prezentuje się wówczas naprawdę niebanalnie, a gdy temperatury znacznie spadną jest magicznie. Temperatura -15°C sprawia, że morze zamarza, tworząc białe połacie. Spacerowanie po lodowej białej pustyni to zdecydowanie niecodzienne przeżycie. Nawet w przypadku gdy zima nie obdarzy nas mrozami, warto doświadczyć widoku Bałtyku o innej porze niż lato, gdy kilometry plaży przykryte są licznymi parawanami. Przy bezwietrznej, słonecznej pogodzie plaża to idealne miejsce na zimowe spacery, rysując niebywałe krajobrazy. Jeśli szukasz ekstremalnych widoków, możesz odwiedzić Mielno, które zimą zamienia się w stolicę morsowania. W każdą niedzielę, na plaży można spotkać śmiałków mroźnych spotkań z Bałtykiem. Po spacerach nad brzegiem morza wybierz się na cynamonową szarlotkę i ciepłą herbatę do lokalnych kawiarni. Prozaiczną zaletą zimowych wyjazdów nad morze są także atrakcyjne ceny noclegów.

photo 1570961409264 68b65d02e5b3 1024x680 - Pomysły na zimowe weekendy w polskich miastach.

Malbork

Odwiedzając Malbork zimą, możesz podziwiać majestatyczną Twierdzę Krzyżacką spowitą nutą zimowej tajemnicy. Fosa otaczająca zamek w postaci prawego brzegu rzeki Nogat pokryta lekkim szronem oraz górujący nad nią Zamek będą tworzyć intrygujący, magiczny krajobraz. To największa twierdza w Europie wybudowana w stylu gotyckim, którą obowiązkowo trzeba zobaczyć. Oprócz Zamku w Malborku warto zwiedzić również inne gotyckie szlaki architektury – Ratusz, Bramę Garncarską, Muzeum Zamkowe, czy Bramę Mariacką. Po krzyżackiej przygodzie nie zapomnij wybrać się do okolicznych kawiarni i restauracji na ciepłe kakao i inne zimowe przysmaki.

tyu - Pomysły na zimowe weekendy w polskich miastach.

Ogrodzieniec, Mirów i Bobolice

Pozostając w zamkowym klimacie, zimą warto skusić się także na Szlak Orlich Gniazd. Niewielka liczba osób na szlaku zachęca do spacerów, a podbijanie szlaku zamków w śnieżnobiałym krajobrazie posiada niebywały urok. Na zimowy weekend w klimacie Szlaku Orlich Gniazd proponujemy zatrzymać się w Ogrodzieńcu, Mirowie i Bobolicach. Tamtejsze zamki w połączeniu z ciszą, spokojem i kameralnym klimatem bez tłumu turystów to coś, co warto zobaczyć o tej porze roku. Wówczas zdecydowanie łatwiej kontemplować piękno tych imponujących budowli, aniżeli latem oglądając je zza stoisk z watą cukrową. Dodatkowo, natura Jury Krakowsko-Częstochowskiej w zimowym wydaniu jet niczego sobie.

photo 1548413427 cfade43a1a34 1024x683 - Pomysły na zimowe weekendy w polskich miastach.

Białowieża

Dawkę zimowej, niezmąconej natury może zaserwować Ci Puszcza Białowieska, która o tej porze roku magnetyzuje swoimi ośnieżonymi terenami. To właśnie zimą możesz spotkać tu więcej żubrów, niż turystów! Puszcza zapewnia kojący, spokojny i cichy klimat niezależnie od pory roku, a zimą przyciąga jeszcze bardziej. Przechadzające się jelenie, dziki i inne zwierzęta możesz podziwiać także z perspektywy nart biegowych, ponieważ na taką formę spaceru również można wybrać się do Puszczy. Inną alternatywą odkrywania lasu jest także poszukiwanie żubrów wraz z przewodnikiem.

photo 1571501169929 c499133ddb63 1024x683 - Pomysły na zimowe weekendy w polskich miastach.

Opublikowano:

Autor:

Studentka Psychologii na Uniwersytecie Łódzkim, rozwijająca kompetencje w sferze psychologii biznesu. Interesuje się psychologią marketingu i reklamy. W Noclegowo wykorzystuje swe kompetencje zajmując się content marketingiem. Unikatowe artykuły podróżnicze i niebanalne wyjazdowe propozycje to jej priorytety.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prowadzisz wynajem na doby?

Ten ebook jest dla Ciebie!

Pobierz darmowy ebook