Pogoda na listopad i grudzień. Jak będzie wyglądać końcówka roku?

Jeśli zastanawiasz się, jak będzie wyglądać końcówka roku, sprawdź naszą prognozę pogody. Dowiesz się, jaka aura jest zapowiadana na zakończenie jesieni oraz zimę.

Po zaskakująco ciepłym październiku nadszedł czas na gorsze oblicze jesiennej aury. Październik upływający pod znakiem złotej polskiej jesieni dobiega końca, a wraz z nim kończą się słoneczne dni z temperaturą w okolicach 20°C. Co czeka Nas w listopadzie i grudniu?

Pogoda na listopad 2019

Jeśli zastanawiasz się, czy listopad będzie rysować się podobnie jak październik, możesz być nieco rozczarowany. Niestety nie będzie już wielu okazji do zakładania lekkich okryć wierzchnich i cieszenia się słońcem w złocistych parkach.

Temperatury w listopadzie
Początek miesiąca rysuje się jako stosunkowo ciepły. Będziemy mieć do czynienia z temperaturami w okolicach 10°C. Pozostałe tygodnie będą oscylować w okolicy 6°C, natomiast ostatni tydzień listopada przyniesie średnią dzienną temperaturę na poziomie 3°C, wkraczając w grudniową aurę.

Warunki atmosferyczne
W listopadzie możemy spodziewać się pojedynczych przymrozków oraz chłodnych dni i poranków. Mimo pochmurnych, listopadowych dni nie musimy obawiać się deszczu, ponieważ nie będzie go zbyt wiele. W drugiej połowie listopada pogoda może stać się bardziej dynamiczna, przynosząc pierwsze opady deszczu ze śniegiem.

photo 1494193222937 e0b117260d2e 1024x683 - Pogoda na listopad i grudzień. Jak będzie wyglądać końcówka roku?

Pogoda na grudzień 2019

Temperatury w grudniu
Przez pierwsze trzy tygodnie grudnia termometr będzie sięgał not o wysokości 2-3°C. Święta zapowiadają się w dość wysokich jak na grudzień temperaturach, w ostatnim tygodniu miesiąca będziemy mieć bowiem do czynienia z dzienną temperaturą o wysokości ok. 5°C. Grudniowe noce mają przynosić minusowe temperatury w okolicach -1°C, -2°C.

Warunki atmosferyczne
Tego roku grudzień może okazać się kapryśnym miesiącem przynoszącym deszcz lub deszcz ze śniegiem. Początek miesiąca zwiastuje niewielki mróz, mogą pojawić się wówczas opady deszczu ze śniegiem.

photo 1489515217757 5fd1be406fef 1024x683 - Pogoda na listopad i grudzień. Jak będzie wyglądać końcówka roku?

Zainteresowany zimowym wyjazdem? Sprawdź

Opublikowano:

Autor:

Studentka Psychologii na Uniwersytecie Łódzkim, rozwijająca kompetencje w sferze psychologii biznesu. Interesuje się psychologią marketingu i reklamy. W Noclegowo wykorzystuje swe kompetencje zajmując się content marketingiem. Unikatowe artykuły podróżnicze i niebanalne wyjazdowe propozycje to jej priorytety.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prowadzisz wynajem na doby?

Ten ebook jest dla Ciebie!

Pobierz darmowy ebook