Pogoda na ferie 2020. Prognoza pogody na styczeń i luty.

Czy planujesz wyjazd podczas tegorocznych ferii? Jeśli rozważasz wypoczynek w polskich górach i śnieg stanowi dla Ciebie istotny wyznacznik podczas nadchodzących tygodni, sprawdź, jak rysują się prognozy pogody.

Tegoroczne zimowe miesiące obfitowały bardziej w dodatnie, niż ujemne temperatury, co zdecydowanie nie sprzyjało pojawieniu się śniegu. W grudniu zaczął on być widoczny w województwie małopolskim, na górskich obszarach umożliwiając spędzenie śnieżnobiałych Świąt Bożego Narodzenia, czy Sylwestra na południu Polski. Jak będzie wyglądać początek Nowego Roku, styczeń i luty?

Pogoda na styczeń

Początek roku przywitał Nas temperaturami w okolicach 0°C, oscylującymi od 1 do 5°C. Miejscami pojawiły się temperatury ujemne w obrębie -2°C. W drugim tygodniu stycznia termometr wskazywał natomiast wyższe noty, w okolicach 5-7°C. Druga połowa stycznia w większej części kraju także rysuje się w dodatnich barwach – od 13 do 19 stycznia możemy mieć do czynienia z temperaturami w obrębie 3-8°C. Końcówka miesiąca zapowiada jednak opady śniegu i noty w okolicach zera wraz z częstymi przymrozkami do około -2°C. W nocy temperatura może spadać nawet do ok. -7°C.

Jeśli rozważasz natomiast wypoczynek w górach, mamy dobre wiadomości, ponieważ w tych rejonach pogoda rysuje się w bardziej zimowych klimatach. Początek stycznia przyniósł temperatury w okolicach -3°C wraz z opadami śniegu. Drugi tydzień miesiąca będzie obfitować natomiast w dodatnie temperatury w okolicach 2°C. Sytuacja w polskich górach nieco zmieni się około 20 stycznia. Wówczas prawdopodobnie powrócą bardziej mroźne temperatury oscylujące od -2 do -5°C w ciągu dnia, z mrozami do nawet -11°C w nocy.

Pogoda na luty

W centralnej Polsce i znacznej części kraju, temperatura w lutym prawdopodobnie będzie plasować się w przedziale od -1 do 3°C. Większość miesiąca zapowiada się pochmurnie z przejaśnieniami, ale końcówka lutego będzie stosunkowo słoneczna. Nie są przewidywane istotne opady śniegu.

Temperatury z końca stycznia będą nawiązywać do pogody w lutym na górskich obszarach. Zapowiadane są bowiem temperatury w pułapie od -3 do 3°C. Noce w górach będą mroźne, całemu lutemu będą towarzyszyć temperatury spadające nocą nawet do -10°C.

A Ty, masz już plany na ferie i pogoda jest Ci nie straszna?

Zainteresowany zimowym wyjazdem? Sprawdź:

Opublikowano:

Autor:

Studentka Psychologii na Uniwersytecie Łódzkim, rozwijająca kompetencje w sferze psychologii biznesu. Interesuje się psychologią marketingu i reklamy. W Noclegowo wykorzystuje swe kompetencje zajmując się content marketingiem. Unikatowe artykuły podróżnicze i niebanalne wyjazdowe propozycje to jej priorytety.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prowadzisz wynajem na doby?

Ten ebook jest dla Ciebie!

Pobierz darmowy ebook