Jak znaleźć tanie noclegi, kiedy rezerwować i jak sprawdzić ich wiarygodność.

Ceny noclegów, dokonywanie rezerwacji, zgodność noclegu z ofertą – jeśli te kwestie zachodzą Ci w głowę podczas przygotowań do wyjazdu, przeczytaj nasz artykuł. Postaramy się rozwiać Twoje wszelkie wątpliwości.

Zapewne każdy z Nas, planując wyjazd rozważa fundamentalne aspekty, zadając sobie pytania takie jak:

  • Jak znaleźć tanie noclegi w Polsce?
  • Kiedy rezerwować noclegi?
  • Jak sprawdzić wiarygodność noclegu?

Jeśli chcesz skrupulatnie przygotować się do wyjazdu i bezproblemowo poradzić sobie z jego rezerwacją, przeczytaj nasze wskazówki.

1. Jak znaleźć tanie noclegi w Polsce?

Rezerwuj nocleg w większej grupie

Jeśli planujesz wyjazd z przyjaciółmi, bądź w rodzinnym gronie, jesteś o krok dalej, by uzyskać okazyjną cenę! Rezerwacja noclegu dla większej ilości osób, to świetna okazja do uzyskania rabatu. Może być on odgórnie oferowany przez gospodarza – im większa liczba osób, tym niższa cena za dobę dla osoby. Jeśli nie zauważysz takiej okazji, zawsze samodzielnie możesz poprosić o rabat.

Zdecyduj się na nocleg w hostelu

Jeśli Twoim priorytetem jest zwiedzanie danej lokalizacji i nie planujesz relaksu w apartamencie, ciekawą alternatywą może być wybór hostelu. Stosunek standardu do ceny bywa bardzo korzystny. Przykład nowoczesnego hostelu ze świetnym standardem to Moon Hostel Gdańsk.

photo 1523908511403 7fc7b25592f4 1024x683 - Jak znaleźć tanie noclegi, kiedy rezerwować i jak sprawdzić ich wiarygodność.
Hostele to świetne rozwiązanie, jeśli planujesz podróżować w ekonomiczny sposób.

Zarezerwuj pobyt na dłużej

W przypadku gdy Twój kalendarz na to pozwala, możesz zdecydować się na dłuższy wyjazd i dokonanie rezerwacji na więcej dni. Wydłużenie czasu pobytu generuje możliwość uzyskania niższej ceny za dobę dla osoby, co zdecydowanie uczyni Twój wyjazd bardziej opłacalnym.

2. Kiedy rezerwować nocleg?

Unikaj gorących terminów

Powszechnie wiadomo, że okazje takie jak długie weekendy, Walentynki, Sylwester, okresy świąteczne oraz wakacyjne generują największe zainteresowanie, a co za tym idzie – wyższe ceny. Jeśli planujesz budżetowy wyjazd, warto zdecydować się na terminy, cieszące się mniejszym turystycznym zainteresowaniem. Korzystnym rozwiązaniem jest rozpoczynanie pobytu w dni powszednie, ponieważ wówczas ceny noclegów są bardziej przystępne, aniżeli te obejmujące czas weekendu.

Dokonaj rezerwacji last minute lub first minute

Jeśli lubisz ekonomiczne podróżowanie, warto wcześniej rozplanować wyjazd, tak by ceny były maksymalnie korzystne. Często rezerwowanie noclegów z odpowiednim wyprzedzeniem wiąże się z uzyskaniem rabatu. Te zależności są widoczne podczas rezerwacji biletów lotniczych, wyjazdów z biurem podroży, ale także przy rezerwacji noclegów. Po przeciwnej stronie kontinuum znajdują się natomiast rezerwacje last minute. Decydowanie się na wyjazd z niewielkim wyprzedzeniem także posiada swoje plusy. Niezapełnione miejsca noclegowe możesz wówczas pozyskać w okazyjnych cenach, a nawet z dużymi zniżkami.

y 1024x575 - Jak znaleźć tanie noclegi, kiedy rezerwować i jak sprawdzić ich wiarygodność.
Czas dokonania rezerwacji odgrywa kluczową rolę w kwestii ceny noclegu.

Szukaj luk w kalendarzu

Naszą wskazówką jest rezerwowanie wolnych terminów, ulokowanych pomiędzy dłuższymi pobytami innych gości. Jeśli gospodarz posiada kilka pojedynczych, niezapełnionych dni w swoim kalendarzu rezerwacji, stanowi to świetną okazję. Gospodarz, aby dopełnić luk w swoim kalendarzu będzie skłonny przystać na bardziej okazyjną cenę.

Znajdź zakwaterowanie po przyjeździe na miejsce

To propozycja dla osób lubiących dozę adrenaliny. Jeśli myślisz o spontanicznym wyjeździe, możesz zaufać swojej intuicji i zarezerwować nocleg po przyjeździe do danej lokalizacji. Czerpiąc informacje od innych osób bądź korzystając z opinii i rankingów obiektów, możesz zdecydować się na wybrany hotel na miejscu, po obejrzeniu okolicy.

3. Jak sprawdzić wiarygodność noclegu?

Weryfikuj opinie na temat noclegu

Optymalnym rozwiązaniem będzie przeczytanie opinii na temat danego obiektu noclegowego z kilku źródeł. Mogą być to opinie umieszczone w Google, na serwisach społecznościowych obiektu, np. na jego stronie na Facebooku oraz opinie widniejące w serwisach, w których znajduje się oferta noclegowa obiektu. Skup się na treści negatywnych komentarzy, niekoniecznie na ogólnej opinii, która nie zawsze jest adekwatna.

photo 1516321497487 e288fb19713f 1024x683 - Jak znaleźć tanie noclegi, kiedy rezerwować i jak sprawdzić ich wiarygodność.
Czytanie opinii o noclegu w internecie to najprostsza forma weryfikacji jego wiarygodności.

Sprawdź adres obiektu w mapach Google

Często pomijamy tę banalną poradę. Jeśli chcesz być pewien swojego pobytu, oprócz opinii o obiekcie możesz sprawdzić także jego lokalizację. Weryfikacja fizycznego adresu obiektu w Google Street View to praktyczny sposób na szybkie sprawdzenie autentyczności oferty.

Wydrukuj ofertę noclegu, który zarezerwowałeś i zabierz ją ze sobą

Wiarygodność noclegu można zweryfikować także w praktyce. Udogodnienia i standard z oferty można sprawdzić realnie, posiadając wydrukowany opis oferty jako dowód zarezerwowanego pobytu. Wówczas ewentualne niejasności możesz sprawnie skonsultować z gospodarzem obiektu.

Mamy nadzieję, że czujesz się teraz bogatszy o podróżnicze wskazówki i dojdziesz do perfekcji w rezerwacji korzystnych ofert :)

Opublikowano:

Autor:

Studentka Psychologii na Uniwersytecie Łódzkim, rozwijająca kompetencje w sferze psychologii biznesu. Interesuje się psychologią marketingu i reklamy. W Noclegowo wykorzystuje swe kompetencje zajmując się content marketingiem. Unikatowe artykuły podróżnicze i niebanalne wyjazdowe propozycje to jej priorytety.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prowadzisz wynajem na doby?

Ten ebook jest dla Ciebie!