Pogoda na długi weekend sierpniowy

Zapewne i Ty rozmyślasz jak będzie wyglądać Twój długi weekend sierpniowy. Każdy chciałby wypocząć w towarzystwie jak najbardziej sprzyjającej pogody. Jak będzie? Przeczytaj naszą prognozę pogody i dowiedz się, jak spędzisz długi weekend.

Druga połowa wakacji nie posiadała najbardziej wakacyjnej aury. Mieliśmy okazję doświadczyć deszczowych i chłodniejszych dni. Długi weekend sierpniowy to czas wyjazdów dla wielu Polaków. Czego możemy się po nim spodziewać?

Cały długi weekend upłynie pod znakiem średnich temperatur w obszarze od 21 do 25 °C. Wraz z kolejnymi dniami, temperatura będzie rosnąć, osiągając w niedziele ok. 28°C.

Czwartek, 15.08

Przewidywana jest optymalna pogoda i temperatura w okolicach 22°C. Jeśli planujesz aktywny wypoczynek, to idealne warunki na wszelkie rajdy rowerowe, spływy kajakowe, czy spacery. Słońce najprawdopodobniej będzie nam towarzyszyć, jednakże może pojawić się też niewielkie zachmurzenie.

Piątek, 16.08

Pogoda w piątek będzie utrzymywać się w pułapie podobnym do pozostałych dni długiego weekendu sierpniowego. Temperatura osiągnie około 23°C. Jeśli planujesz wycieczki, zwróć uwagę na to, że w piątek w Polsce mogą pojawić się przelotne opady lub burze. Dotyczy to szczególnie mieszkańców zachodniej i centralnej części kraju.

averie woodard 5d20kdvFCfA unsplash 1024x682 - Pogoda na długi weekend sierpniowy
Pogoda podczas długiego weekendu sierpniowego będzie sprzyjać wycieczkom.

Sobota, 17.08

W przypadku gdy sobota będzie stanowić dla Ciebie początek wypoczynku, przywita Cię ona przyjazną temperaturą w okolicach 24°C. Na wypadek gdyby słońce miało na chwilę opuścić zenit, warto zaopatrzyć się w parasol. Mimo że sobota rysuje się słonecznie, przelotne deszcze mogą pojawić się na wschodzie i północy Polski.

Niedziela, 18.08

Gdy skłonimy się ku założeniom prognoz pogody, które mówią o wzroście temperatury wraz z upływem kolejnych dni weekendu, w niedzielę możemy spodziewać się ok. 28°C. Temperatura osiągająca wartości do 30°C jest przewidywana na ostatni dzień długiego weekendu sierpniowego. Może stanowić to zarówno dobrą, jak i złą wiadomość, ponieważ wiele osób zapewne oczekiwałoby takich temperatur przez cały weekend. W tym przypadku, wyższa temperatura podczas zaledwie jednego dnia urlopu może być niepocieszająca.

Musimy jednak wziąć pod uwagę fakt, że upały mogą już nie wrócić do Polski i do końca wakacji będą towarzyszyć nam temperatury w okolicach 22-26°C. Pamiętajmy, że to wciąż przyjazna pogoda, idealna do zwiedzania i wszelkich aktywności. Cieszmy się zatem urokami długiego weekendu sierpniowego oraz pozostałych, słonecznych dni lata.

Opublikowano:

Autor:

Studentka Psychologii na Uniwersytecie Łódzkim, rozwijająca kompetencje w sferze psychologii biznesu. Interesuje się psychologią marketingu i reklamy. W Noclegowo wykorzystuje swe kompetencje zajmując się content marketingiem. Unikatowe artykuły podróżnicze i niebanalne wyjazdowe propozycje to jej priorytety.


Oceń artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *