Gdzie spędzić weekend sierpniowy ?

Długi weekend sierpniowy, bądź inne weekendy wolne od pracy to świetna okazja, by wybrać się na krótkie wakacje. Trzy, cztery dni wolnego zapewnią zadowalającą dozę regeneracji. Spontaniczna wycieczka w weekend to odskocznia od codziennej rutyny, przy okazji której odwiedzimy ciekawe miejsca. Zapoznaj się z naszymi propozycjami na niezapomniany sierpniowy weekend. 

Jeżeli zastanawiasz się, jakie miejsca mogą zauroczyć Cię zaledwie w dwa dni, oto nasza lista destynacji idealnych na weekend w Polsce.

1. Lubuski Szlak Wina i Miodu

Tętniące zielenią lasy to wizytówka województwa lubuskiego. To jeden z najbardziej zalesionych regionów Polski. Jeśli oprócz przyrody, zachwycają Cię także wina i miody, to miejsce stworzone dla Ciebie. Możesz odbyć spacer Szlakiem Wina i Miodu z aż 14 przystankami, podczas których posmakujesz tych lokalnych przysmaków. Odkrywaj lubuskie !

photo 1519671845924 1fd18db430b8 - Gdzie spędzić weekend sierpniowy ?
Lubuski Szlak Wina i Miodu to raj dla miłośników tych przysmaków.

2. Suwalszczyzna i bajeczne jezioro Wigry

W przypadku gdy preferujesz weekendy na łonie natury, Suwalszczyzna to ciekawa alternatywa. Szczególnie polecamy wypoczynek nad jeziorem Wigry. To niepowtarzalny krajobraz, ponieważ Wigry leżą w obszarze Wigierskiego Parku Narodowego. Wypoczywanie na tak szlachetnym terenie to nie lada atrakcja, szczególnie dla pasjonatów sportów wodnych.Przez park przepływa rzeka Czarna Hańcza, wpływająca do jeziora Wigry i będąca znanym szlakiem kajakowym. Żaglówki i łodzie to kolejne sposoby na przemierzanie tych akwenów. W okolicach zostały wytyczone również liczne szlaki piesze i rowerowe, co stanowi dodatkowe urozmaicenie podczas cieszenia się widokami na Suwalszczyźnie.

fy 1024x680 - Gdzie spędzić weekend sierpniowy ?
Wigry to idealne miejsce na żagle.

3. Malowniczy Zamość

,,Miasto Arkad”, ,,Padwa północy”, ,,Perła renesansu” – tak bywa określany Zamość. Jeśli Ty także chcesz przekonać się o jego wyjątkowości, odwiedź to tętniące kolorem miasto. Wizytówką Zamościa są zlokalizowane na starówce ormiańskie kamienice w stylu manierystyczno-barokowym. Okalają one Ratusz, gdzie codziennie z wieży w południe rozbrzmiewa hejnał. Zaskakująco – nie jest on grany na cztery, a trzy strony świata, poza kierunkiem na Kraków. Jak głosi legenda – Zamoyski (założyciel Zamościa) nie lubił tego miasta. Zamoyską starówkę otaczają Rynek Solny i Rynek Wodny, które tworzą oś kompozycji zabudowań Starego Miasta. Jeśli lokalizacje takie jak Kraków, Gdańsk, czy Wrocław to dobrze znane Ci miejsca, warto postawić na to niebanalne miasto i odkryć nowe podróżnicze szlaki. Odwiedź Zamość !

city 3828257 1920 1024x674 - Gdzie spędzić weekend sierpniowy ?
Zamość posiada swój niepowtarzalny koloryt.

4. Bory Tucholskie i spływ kajakowy Brdą

Jeśli chcesz połączyć delektowanie się rajskimi widokami z aktywnym spędzaniem czasu, spływ kajakowy Brdą to pomysł na weekend dla Ciebie. Kajaki w takich okolicznościach przyrody to niewątpliwa przyjemność. Bory Tucholskie to jeden z największych kompleksów borów sosnowych w Polsce i zarazem obszar Parku Narodowego, co zdecydowanie wskazuje na unikatowe walory przyrodnicze. Jeśli myśl o tak malowniczym spływie, wywołuje u Ciebie dreszczyk podróżniczych emocji, spakuj plecak i ruszaj na spływ z widokami nie do zapomnienia ! Odkrywaj Bory Tucholskie.

filip mroz zK049OFP4uI unsplash 1024x576 - Gdzie spędzić weekend sierpniowy ?
Spływ kajakowy Brdą to niezapomniane przeżycie.

5. Szlak Tatarów – Twoja dawka orientu

Podlasie oferuje Szlak Tatarski Mały i Szlak Tatarski Duży. Jeśli zdecydujesz się na tę dawkę historii i przemierzenie któregoś ze szlaków, warto byś zwrócił uwagę na miejscowość Kruszyniany, w których znajduje się najstarszy meczet w Polsce, drewniany z narożnymi minaretami. Przed wejściem do środka należy zdjąć obuwie, we wnętrzu siada się na dywanach. We wsi znajduje się też tzw. mizar, czyli cmentarz muzułmański. Turecki klimat za sprawą muhiru, czyli malowanego lub haftowanego fragmentu Koranu, mihrabu – wnęki wyznaczającej kierunek, w którym leży Mekka czy minbaru, z którego przemawia imam znajdziemy natomiast w miejscowości Boholniki. Jeśli szukasz niebanalnych miejsc, w weekendy odkrywaj Podlasie !

Meczet w Kruszynianach B 1024x680 - Gdzie spędzić weekend sierpniowy ?
Meczet w Kruszynianach.

Zainspirowany? W weekendy nie musisz przecierać starych szlaków. Odkryj coś nowego i spędź intrygująco czas.

Opublikowano:

Autor:

Studentka Psychologii na Uniwersytecie Łódzkim, rozwijająca kompetencje w sferze psychologii biznesu. Interesuje się psychologią marketingu i reklamy. W Noclegowo wykorzystuje swe kompetencje zajmując się content marketingiem. Unikatowe artykuły podróżnicze i niebanalne wyjazdowe propozycje to jej priorytety.


Oceń artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *