Pogoda długoterminowa na wrzesień 2021

Początek września zdecydowanie nie oznacza jeszcze końca lata. Czeka nas z pewnością ciepły miesiąc, a może wręcz ekstremalny! Co mówi długoterminowa prognoza na wrzesień 2021? Czy we wrześniu udać się nad morze, a może jednak w góry? Synoptycy na razie nie pozostawiają nam złudzeń. Sprawdźcie wstępną prognozę pogody!

Temperatura i susze we wrześniu

Zarówno amerykańskie jak i europejskie modele synoptyczne są bardzo zgodne, jeśli chodzi o pogodę w Polsce we wrześniu. Średnia miesięczna temperatura powietrza w całej Polsce będzie kształtować się powyżej normy wieloletniej z ostatnich 20 lat! Prawdopodobnie znów czeka nas rekord ciepła. Na szczęście, nie przewiduje się fali upałów, jakie męczyły nas w lipcu i sierpniu. Szczególnie ciepła jak na ten miesiąc będzie pierwsza połowa września. Reszta miesiąca to już znaczące ochłodzenie oraz deszcze. Możliwe będą nadal lokalne burze. Zmartwić powinny nas jednak możliwe susze. Na północnym zachodzie w województwach możliwa suma opadów atmosferycznych prognozowana jest już poniżej normy.

Pogoda na wrzesień nad morzem

Wrzesień zdecydowanie będzie w tym roku przedłużeniem lata. Z pewnością jest to dobra wiadomość, dla tych, którzy planują jeszcze urlop nad morzem. Pierwsza połowa września na niemal całym polskim wybrzeżu przyniesie wysoką temperaturę. Od Międzyzdrojów przez Kołobrzeg po Władysławowo i Krynicę Morską termometry pokażą aż 20-22 stopnie Celsjusza! Opady prognozowane są jedynie przelotnie. Więcej deszczu spaść może w pierwszym tygodniu w okolicach Trójmiasta. Warto więc zaplanować jeszcze plażowanie nad Bałtykiem. W drugiej połowie września, temperatura spadnie już do ok. 16-17 stopni Celsjusza. Zapowiadane jest pogorszenie pogody i spore opady deszczu.

matthew  abaSEZfYcs unsplash 1 1024x682 - Pogoda długoterminowa na wrzesień 2021

Pogoda w górach na wrzesień

Na południu Polski pogoda będzie już bardziej zróżnicowana. Mimo to pogoda na wrzesień zapowiada się sprzyjająco dla turystów w górach. Pogoda na szlakach w Karkonoszach prezentuje się wyśmienicie w pierwszym tygodniu września. Będzie słonecznie, a temperatura wzrośnie do nawet 20 -22 stopni Celsjusza. Drugi tydzień września to chwilowe załamanie temperatury z deszczową, pochmurną pogodą i zdecydowanie niższą temperaturą. Sprzyjające warunki w Karkonoszach pojawią się jeszcze pod koniec miesiąca. Niesamowicie sprzyjająca aura czeka turystów w Tatrach niemal przez cały miesiąc! Temperatura w Zakopanem utrzyma się na poziomie 17-18 stopni. Popadać może przelotnie na początku i w drugim tygodniu września. Podobnie sytuacja będzie wyglądać również w Bieszczadach. Temperatura powietrza będzie nieco niższa, bo na poziomie 16 stopni, ale wynagrodzi to słoneczna aura. Synoptycy wzmożonych opadów spodziewają się jednie w drugim tygodniu września.

malgorzata twardo GniFE7g ndI unsplash 1024x485 - Pogoda długoterminowa na wrzesień 2021

Opublikowano:

Autor:

Studentka dziennikarstwa UJ oraz turystyki przygodowej AWF w Krakowie. W Noclegowo łącze swoje pasje - radość z pisania i odkrywania wyjątkowych miejsc na mapie Polski. W wolnym czasie podróżuję, pochłaniam dobre reportaże, a przy sprzyjającej pogodzie wspinam się w górach i ruszam na skitury lub windsurfing.


Oceń artykuł: