Piękne wsie południowej Polski – 4 miejsca, do których koniecznie musisz pojechać!

Południe Polski jest naprawdę zachwycające – to tam królują piękne widoki, urocze wsie i cudy natury. Czy znasz miejsca, które szczególnie zasługują na uwagę? Sprawdź cztery miejscowości, które musisz odwiedzić!

Niedźwiedzica to mała, urocza wieś położona niedaleko rzeki Bystrzyca. Pobyt tutaj to gwarancja wypoczynku w ciszy i spokoju, w towarzystwie pięknych widoków. Okolice Niedźwiedzicy to intensywnie zielony punkt na mapie, dlatego wiosną kiedy wszystko budzi się do życia jest tutaj naprawdę przepięknie. Będąc w Niedźwiedzicy warto wypocząć nie tylko w samej wsi, ale również udać się nad pobliskie Jezioro Lubachowskie. Można tutaj zrelaksować się nad wodą, wypożyczyć sprzęt wodny i upajać się towarzystwem zieleni.

niedzwiedzica - Piękne wsie południowej Polski - 4 miejsca, do których koniecznie musisz pojechać!

Olszyniec – piękna wieś leżąca na granicy Gór Sowich i Gór Stołowych. Przyciąga turystów swoją świetną lokalizacją – okolica jest nieziemsko piękna. Można tutaj wypocząć na łonie natury, w ciszy i spokoju z dala od miejskiego zgiełku. To miejsce zachwyca o każdej porze roku, tutaj nie można się nudzić! Zamek Grodno, Jezioro Lubachowskie i oczywiście góry to niezawodne atrakcje, które nadają niepowtarzalnego klimatu temu miejscu.

stolowe - Piękne wsie południowej Polski - 4 miejsca, do których koniecznie musisz pojechać!

Wypoczynek w górach, z pięknymi widokami i z korzyściami zdrowotnymi? Zapraszamy do miasta Jedlina Zdrój! Pobyt w tym miejscu to gwarancja regeneracji organizmu w pięknym polskim otoczeniu. Jedlina znajduje się między pasmem Gór Wałbrzyskich i Gór Sowich, otoczona jest przez zalesione wzgórza. Stąd wywodzi się nazwa miasta – od lasów jodłowych. Będąc w Górach Sowich koniecznie trzeba udać się na Koci Grzbiet – jest to platforma widokowa na panoramę Kotliny Dzierżoniowskiej. Nie tylko z punktu obserwacyjnego rozciąga się piękny widok, ale również po drodze możemy podziwiać niesamowite krajobrazy. Jedlina Zdrój to uzdrowisko, które bardzo korzystnie wpływa na kondycję dróg oddechowych. Osoby, które mają problem z zatokami, płucami i ogólnie z drogami oddechowymi oraz stawami koniecznie powinny się tam wybrać – poprawa zdrowia gwarantowana! Oczywiście to miejsce nie tylko dla schorowanych – tutejsze powietrze korzystnie wpływa na samopoczucie każdego.

jedlina zdroj - Piękne wsie południowej Polski - 4 miejsca, do których koniecznie musisz pojechać!

Jugowice to mała, klimatyczna wieś znajdująca się w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Krajobrazowego Gór Sowich. To idealne miejsce na wypoczynek dla osób, które kochają zieleń, bliskość natury i spokój. Wieś znajduje się na wysokości około 400 m n.p.m. Dla miłośników wędrówek pieszych świetna wiadomość – w Jugowicach zaczyna się Szlak Martyrologii, który prowadzi przez Kolce do Głuszycy. Jedno jest pewne – pobyt w tym miejscu to gwarancja wypoczynku i relaksu w pięknej okolicy.

jugo - Piękne wsie południowej Polski - 4 miejsca, do których koniecznie musisz pojechać!

Sprawdź gdzie jeszcze warto pojechać na Dolnym Śląsku.

Opublikowano:

Autor:

Absolwentka technicznego kierunku studiów a jednocześnie osobą kreatywna i pomysłowa. Świetnie odnajduje się w sferze content marketingu oraz social media. Prywatnie jest miłośniczką fotografii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prowadzisz wynajem na doby?

Ten ebook jest dla Ciebie!

Pobierz darmowy ebook