Nowy system pozycjonowania – zobacz, jakie to proste!

Podążając za trendami i oczekiwaniami naszych klientów, wprowadziliśmy nowy system pozycjonowania. Dzisiaj wyjaśniamy, jak w prosty sposób możesz zwiększyć zainteresowanie swoją ofertą i zdobyć więcej rezerwacji. 

Jeżeli zależy Ci, aby być lepiej widocznym w wybranym terminie, możesz wykorzystać nowe narzędzie do podwyższenia pozycji swojego obiektu (zakładka Reklamy dodatkowe -> Pozycjonowanie).

Krok 1

Wybierz zakres dat, w których zależy Ci na wyższych pozycjach. Mogą to być dwa kolejne dni, ale może to być również dowolny tydzień w kolejnym miesiącu.

wybierz datę pozycjonowanie - Nowy system pozycjonowania - zobacz, jakie to proste!

Wybierz datę

kalendarz pozycjonowanie - Nowy system pozycjonowania - zobacz, jakie to proste!

Kalendarz po rozwinięciu

Po kliknięciu wybranej daty pojawia się kalendarz, na którym widzisz zaznaczony przez siebie okres (zielone kwadraty). Dodatkowo, masz również wgląd, w które dni już się pozycjonujesz oraz jaką stawkę już ustawiłeś wcześniej (zielone kółka).

Krok 2

Ustaw dzienną stawkę wykorzystując dostępną liczbę punktów. Punkty przyznawane są jako bonus do aktywacji (10% wartości kwoty aktywacyjnej). Jeżeli punkty zostaną wykorzystane, można je oczywiście dokupić po zalogowaniu do panelu – 1 PKT kosztuje 1 zł, przy czym jednorazowo nie można zakupić mniej niż 50 PKT.

ustaw dzienną stawkę - Nowy system pozycjonowania - zobacz, jakie to proste!

Ustaw dzienną stawkę

Krok 3

Trzecim etapem jest sprawdzenie pozycji na listach. Zanim ostatecznie potwierdzisz swoją stawkę klikając przycisk “Potwierdź”, warto sprawdzić w tabelce, jaką stawkę ustawiły obiekty z list wyszukiwania, na których wyświetlany jest Twój obiekt. Rozwijając wszystkie, możesz łatwo wybrać tę, w której w danym momencie chcesz się pozycjonować. Warto wiedzieć, że zmieniając stawkę (przyciski “+” i “-“), tabela się aktualizuje, dzięki czemu widzisz na bieżąco, na której pozycji oraz na której stronie masz szansę się znaleźć.

sprawdx pozycje pozycjonowanie2 - Nowy system pozycjonowania - zobacz, jakie to proste!

Listy wyszukiwania

sprawdx pozycje pozycjonowanie - Nowy system pozycjonowania - zobacz, jakie to proste!

Aktualne stawki dla poszczególnych pozycji na liście

Przykład powyżej pokazuje, że aby osiągnąć 1. pozycję w Kołobrzegu w wybranym terminie, musisz ustawić 5 PKT. W sytuacji, gdy więcej niż jeden obiekt będzie miał ustawioną taką samą stawkę, najwyższą pozycję zajmie obiekt, który daną stawkę ustawił najwcześniej (jako pierwszy).

Pamiętaj: – Pozycjonowanie na kolejny dzień (jutrzejszy) trwa zawsze do godziny 12:00; – Tabelka jest tylko symulacją pozycji – dopiero o godz. 12:00 poznasz swoją ostateczną (stałą) pozycję na kolejny dzień; – Jeżeli inny obiekt ustawi wyższą stawkę od Ciebie, otrzymasz powiadomienie na e-mail, że Twoja pozycja się zmieniła. Możesz jeszcze do 12:00 zwiększyć stawkę. – ​Stawkę można zwiększyć, ale nie ma możliwości jej zmniejszenia.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Przeczytaj porady ekspertów na temat wynajmu krótkoterminowego.

Obiekty Premium

Obiekty w wersji Standard wyświetlane są zawsze poniżej wszystkich obiektów w wersji Premium, bez względu na ustawioną stawkę. Pozycjonowanie odbywa się niezależnie dla obiektów w wersji Premium (sekcja “Wyróżnione obiekty”) oraz dla obiektów w wersji Standard (sekcja “Lista pozostałych obiektów”). Posiadając aktywację w wersji Standard, w każdej chwili możesz aktywować wariant Premium logując się do panelu klienta.

Liczba obiektów aktywnych w Premium jest wyświetlana pod wybraną listą wyszukiwania.

liczba obiektów premium 1 - Nowy system pozycjonowania - zobacz, jakie to proste!

Liczba obiektów premium

Stawiamy na elastyczność

Nowy system pozycjonowania daje Ci możliwość stałej kontroli pozycji na liście. Nie musisz przy tym ustawiać stawki codziennie. Możesz łatwo zaplanować pozycjonowanie w przód i bazując na powiadomieniach, decydować, czy ustawiona wcześniej stawka jest dla Ciebie wystarczająca.

pozycjonowanie gif - Nowy system pozycjonowania - zobacz, jakie to proste!

Jest to kolejne narzędzie, które warto przetestować jeszcze przed sezonem. Jeżeli chcesz wiedzieć, jak łatwo zdobyć gości z Noclegowo, sprawdź również jak dodać oferty specjalne i na co warto zwrócić uwagę przy tworzeniu prezentacji. Jesteśmy przekonani, że z naszą pomocą uda się w mgnieniu oka pozyskać nowe rezerwacje!

Chcesz być wyżej?

Opublikowano:

Autor:

Pierwsze kroki na swojej ścieżce zawodowej stawiała w hotelarstwie. Nieustannie poszerza wiedzę w zakresie marketingu internetowego i copywritingu. W wolnych chwilach pakuje plecak i szuka natchnienia na górskich szlakach.


Oceń artykuł: