Nowa kolejka w Energylandii – czy Hyperion przyciągnie kolejnych turystów?

Mamy coś dla fanów mocnych wrażeń i emocji. W Energylandii powstała nowa kolejka – Hyperion. Czy ta atrakcja sprawi, że do parku rozrywki w Zatorze będzie przybywać jeszcze więcej ludzi? Tego dowiemy się z biegiem czasu. 

Według twórców nowej kolejki – jest to atrakcja na skalę światową, więc liczą na to, że przyciągnie ona nie tylko fanów mocnych wrażeń z Polski, ale i z całej Europy.

Wysokość konstrukcji wynosi 77 metrów, jednak spadek przy pierwszym zjedzie ma 80 metrów i 84 stopniowe nachylenia, a kończy go wjazd do ogromnego tunelu. Podczas przejazdu mega coasterem Hyperion prędkość, jaką osiągną wagoniki jest szybsza niż dopuszczalna na polskich autostradach, a mianowicie 142 km/h. Cała trasa mierzy 1,5 km! Jesteśmy pod wrażeniem i zachęcamy by spróbować nowej atrakcji.

Jeden z wagonów tego rollercoastera jest w stanie zabrać 28 osób. Dodatkowo kryję on pewną magiczną historię, która dla fanów może być kolejnym powodem by spróbować przejażdżki.

Gdy już odwiedzisz Energylandię, spróbuj noclegu w prawdziwym Western Campie!

Sprawdź również: noclegi w Zatorze

Opublikowano:

Autor:

W Noclegowo od 2018 roku zajmuje się marketingiem oraz PR. Dzięki zgromadzonej wiedzy, wspiera klientów w zagadnieniach optymalizacji oferty czy najmu krótkoterminowego. Prywatnie pasjonuje się makijażem oraz tańcem.


Oceń artykuł: